999 rezultate për

konkurrence

Rropi abonentët, gjobitet "Telekom Albania" Autoritei i Konkurrencës ka gjobitur me 1.8 milionë lekë kompaninë celulare "Telekom Albania" (ish-AMC) për shkak të pri
Espanyol - Real Madrid, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Real Madridi ka pësuar humbje befasuese nga Espanyoli me rezultatin minimal 1-0 në kuadër ta javës së 26-të të La Ligas.
AKEP reagon ndaj akuzave: Po sigurojmë konkurrencën në tregun mobile AKEP ka reaguar ndaj akuzave që i janë hedhur ditët e fundit sipas të cilave institucioni ishte duke mbështetur operator
Elvana Gjata dhe Flori në luftë të hapur, tashmë s’ka dashuri por konkurrencë (VIDEO) "Dashuria" dhe bashkëpunimi mes këngëtarit dhe kompozitorit Flori Mumajesi dhe Elvana Gjatës mbaroi kohë më parë. Po
Rikthehet Jonida Shehu e i hap konkurrencë të fortë Top Channel Pak muaj më parë largimi i Jonida Shehut nga Top Channel shkaktoi shumë zhurmë. Por si duket së shpejti do t'a shohi
Autoriteti i Konkurrencës rrëzon vendimin për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë Autoriteti i Konkurrencës ka marrë një vendim të rendësishëm për qytetarët e Tiranës në lidhje me tarifat e reja të ujit
AKK kundër monopolit në homologimin e automjeteve Autoriteti Kosovar i Konkurrencës po kundërshton monopolin, tashmë e disa vite, në homologimin e mjeteve. AKK mendon
Lufta mes ish-missit shqiptar dhe Rashelit, Blerta e thotë hapur se është e para “Procesi Sportiv” tashmë është një një luftë të padukshme mes ish-velinës së “Xing me Ermalin” Rashel Kolaneci dhe miss-
Milan nuk ndihet i detyruar të shesë, fillon negociatat për blerjen e parë Pëlqehet nga shumë klube, mes tyre edhe Milanit. Emri i Nikolo Barelës, mesfushorit të Kaljarit, ka përfunduar në listën
GAP kundër udhëzimit të ri për homologim automjetesh Instituti GAP përmes një kumtese ka kundërshtuar udhëzimin e ri administrativ për homologim të auto mjeteve dhe ka kërku
Rudina Magjistari “iu bën konkurrencë” të gjithëve (FOTO LAJM) Rudina Magjistari, ka zbukuruar pemën në ambientet e shtëpisë por edhe në ato të punës. “Pema ime është me e bukura”,
Ndryshim në kupolën drejtuese të Vodafone, ikën Dietlof Mare vjen Achilleas K. Kanaris Vodafone Albania ka ndryshuar ekipin e saj drejtues. Kështu, në vend të Dietlof Mare në drejtimin e kompanisë do të v
Atletiko mendon ta gjejë tek United zëvendësuesin e kapitenit Gabi Sipas gazetës spanjolle AS, spanjollët e Atleticos po planifikojnë një transferim gjatë afatit kalimtar veror për Herrer
AKK dështoi në hetimin e monopoleve Vetëm 15 vendime për të parandaluar konkurrencën e pandershme në treg janë ndërmarrë gjatë këtij viti nga Autoriteti Kos
Shikojeni dallimin e kamerës së iPhone 8 dhe Samsung S8 (VIDEO) Ka lindur një konkurrencë e madhe mes dy gjigantëve, Apple e Samsung për dy modelet e fundit, Samsung 8 dhe iPhone 8. Dy
Gigi Hadid rrëfen konkurrencën me motrën e saj, Bellën Këtë muaj tetor Bella Hadid ka shkëlqyer si imazh i revistës “Harper’ Bazaar Arabia”. Ndër të tjera Bella aty ka fo
OFERTAT/ Shpërthen revolta online ndaj Vodafone dhe Telekom Albania (FOTO LAJM) Raporti më i fundit i Autoritetit të Konkurrencës ku nuk konstatonte asnjë shkelje të kompanive celulare në dëm të qytet
Platini: Serie A tani është me konkurruese Michel Platini beson se niveli i konkurrencës është përmirësuar në Serie A, pasi Juventusi nuk është aq dominues sa ka q
SKANDALOZE/ Si i vjedhin shqiptarët Vodafone dhe Telekom Albania me bekimin e shtetit (DOKUMENT) Nëse deri në mas 2017 abonentët shqiptar vidheshin nga disa kompani celulare në mënyrë të fshehtë përmes mungesës së tra
Messenger, “konkurrencë” përdoruesish me Whatsapp Messenger, rrjeti social për të komunikuar me miqtë e Facebook ka arritur të njëjtin numër përdoruesish sa Whatsapp.