999 rezultate për

konjufca

Konjufca: Nuk e përjashtoj mundësinë e koalicionit me PDK-në Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës nuk duhet të përjas
''Mocioni i pacipë'', Konjufca: Veliu mori atë që meritoi Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka quajtur të pacipë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë, derisa
Konjufca kundër emërimit të sllovakut për dialogun me Serbinë Ministri i Jashtëm i Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar sot se është kundër emërimit të sllovakut Miroslav Lajçak si i
Çitaku: Thaçi më ka kërkuar të vazhdoj detyrën Vlora Çitaku e pranon kërkesën e Ministrit Glauk Konjufca për t’u larguar nga pozita, por ajo thotë se ka pasur kërkesë
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Lajmi i rremë se Xhamajka njohu Kosovën, reagon Konjufca Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka reaguar pasi që nga Xhamajka mohuan se kanë njohur pavarësinë e Kosovës,
Konjufca me dorë të hekurt, shkarkon 14 konsuj Ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca, ka njoftuar për shkarkime të shumë konsujve nëpër konsullata të Kosovës, d
​Konjufca: Italia mbështet heqjen e vizave për Kosovën Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio tha se vendi i tij fton për dialog në mes Kosovës dhe Serbisë, me lehtësimin
Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se Glauk Konjufca do të jetë ministër
A do të dorëhiqet Glauk Konjufca? Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka folur për herë të parë për kërkesën e LDK-së që ai të dorëhiqet nga pozita
Çfarë do të ndodhë, caktohet seanca për votimin e qeverisë Kreu i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se është caktuar seanca për votimin e
U përfol për dorëheqjen e Glauk Konjufcës, Vetëvendosja: Nuk është e vërtetë! Është raportuar se sot Glauk Konjufca pritet të japë dorëheqje nga posti i kryeparlamentarit. Por kjo nuk do të ndodh
A do të jap dorëheqje nesër Glauk Konjufca? Teksa bisedimet e koalicionit midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës janë të bllokuara që nga zg
“Kërkoni të bëjmë kurban kreun e Kuvendit”, Kurti refuzon kërkesën e LDK Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk e pranoi kërkesën e LDK për të marrë postin e kryetarit të Kuvendit me
Shkatërrohet marrëdhënia me LDK-në? Konjufca flet për herë të parë pasi u zgjodh kryetar i Kuvendit Glauk Konjufca është zgjedhur ditën e sotme Kryetar i ?Kuvendit të Kosovës duke shkatërruar në këtë mënyrë marrëveshjen
Çfarë po ndodh? Glauk Konjufca zgjidhet kryetari i ri i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit të Kosovës. Ai u propozua në këtë pozitë nga kreu i partisë, Albin K
Kurti shkon në prokurori, dëshmon kundër Thaçit e Veselit Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka arritur në Prokurorinë Themelore në Prishtinë, aty ku do të dëshmojë lidhur
Përfundon pa marrëveshje takimi LDK-VV Negociatat në mes të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë vazhduar për më shumë se dy orë në ob
Konjufca: Negociatat për krijimin e Qeverisë, brenda dy javëve Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka qenë kontributdhënës në takim
I tha mashtrues! Glauku reagon ndaj akuzave të Xhavit Drenorit (FOTO LAJM) Nënkryetari i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka treguar arsyen se pse Xhavit Drenori nuk u përfshi në listën e deputetëve