999 rezultate për

kongresit

"Polici i arrestuar për kanabis, pjesë e Kongresit të PS" Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim nëpërmjet qytetarit dixhital. Sipas tij denoncoi një punonjës poli
Rama nxjerr gazetarët jashtë sallës Kryeministri Rama njihet për qendrimet e tija armiqësore ndaj medias dhe gazetarëve dhe duket se kështu ka vepruar edhe
Akademi Solemne me rastin e Kongresit të Manastirit Sot me fillim në orën 15:00, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir do të mbahet akademi solemne me rastin
Sot është 110-vjetori i gjuhës shqipe Sot mbushen 110 vjet nga mbajta e Kongresit të Manastirit, i cili trasoi rrugën e përdorimit të alfabetit të gjuhës shqi
Gruaja më e re e Kongresit Amerikan, nuk ka para për qiranë e shtëpisë Gruaja më e re e zgjedhur ndonjëherë në Kongresin amerikan ka një problem, ajo nuk paguan dot qiranë. Kjo sigurisht deri
Kryetari i partisë që kundërshton BE-në del në fotografi me Lulëzim Bashën Kryetari i partisë maqedonase Mickoski që kundërshton marrëveshjen me Greqinë që mbështetet nga BE dhe SHBA ka dalë në f
Diaspora serbe në SHBA i bën thirrje Kongresit ta hedhë poshtë ndarjen e Kosovës Organizatorët e krahut të djathtë të diasporës serbo-amerikane dhe klerikët i shkruan një letër Kongresit dhe administra
PDSH jep detaje për kongresin e partisë Këshilli për organizimin e Kongresit të VII, njofton se Partia Demokratike Shqiptare me sukses i përmbylli aktivitetet n
Macron para Kongresit: Marrëdhënia ime me Trump, si e Franklin me Voltaire Presidenti francez Emmanuel Macron, i shoqëruar nga lideri i shumicës në Dhomën e kongresmenëve Kevin McCarthy, i cili i
Dëshmoi para Kongresit, por Zuckerberg u vu në lojë për këtë detaj qesharak Mark Zuckerberg dëshmoi përpara Kongresit nw Uashington rreth skandalit të vjedhjes së të dhënave nga ana e Facebook- ut
Kongresi Popullor i Kinës "voton" për President të përjetshëm Kina është e vendosur të miratojë heqjen e kufizimit të mandateve për udhëheqësin e saj, veprim ky qe do të lejojë në më
Përçarjet në Lëvizjen Besa thellojnë krizën në këtë parti “Ideja vazhdon…” është thënia e postuar në rrjetet sociale e njërit nga themeluesit e Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi.
Treni përplaset me kamionin, brenda tij ishin pjesëtarët e Kongresit Amerikan (FOTO LAJM) Treni ku po udhëtonin pjesëtarë të Kongresit Amerikan, përfshirë kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan, u përpl
Biblioteka e Kongresit amerikan heq dorë nga arkivimi i mesazheve në Twitter Biblioteka e Kongresit amerikan, që shërben edhe si arkiv kombëtar, hoqi dorë nga programi i saj për të ruajtur të gjith
Zgjidhet kryetari i VMRO-DPMNE-së Në kongresin e sotëm të VMRO-DPMNE-së, kryetar i ri i partisë është zgjedhur Micovski. Në Kongresin e VMRO-DPMNE-të p
VMRO-DPMNE zgjedh kryetarin e ri Delegatët e VMRO-DPMNE-së sot në Kongresin e jashtëzakonshëm që mbahet në Vallandovë do të votojnë për kryetarin e parti
A është ky personi dirigjent i Kongresit? Sasho Mijallkov, i njohur si njeriu i fuqishëm në VMRO-DPMNE që qëndroi edhe pas organizimit të këtij Kongresi në sinkro
Anëtari i tretë i Kongresit në SHBA jep dorëheqjen për ngacmime seksuale Një anëtar i tretë i Kongresit dorëhiqet për shkak të akuzave për sjellje të papërshtatshme dhe ngacmime seksuale. K
Biblioteka e Kongresit në Uashington mban libra të rrallë për Skënderbeun Në Bibliotekën e Kongresit në Uashington, ruhen disa libra të rrallë për Skënderbeun. Grant Harris, drejtor i Sektorit t
Gjermani, dhjetëra të plagosur në protestat kundër kongresit të ekstremit të djathtë Një grup i madh protestuesish kundër kongresit të partisë së ekstremit të djathtë, Alternativa për Gjermaninë (AfD) janë