999 rezultate për

kong

Çfarë ndodh në zgjedhjet presidenciale nëse një nga kandidatët vdes? Shtëpia e Bardhë njofton se Presidenti Trump ka shfaqur simptoma të lehta pas diagnostikimit me koronavirus. Por diagnoz
Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka o
Rama emëron zv.ministren e re të Arsimit Drejtorja e Rinisë në bashkinë e Tiranës, Aspasjana Kongo është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
Vettingu gati të "përveshë mëngët", kush është i radhës që pritet të kalojë në sitë Vettingu pritet të rikthehet në datë 3 qershor pas 2 muajve karantinë. Në seancën e parë pas pandemisë në Komisionin e P
Luftë e re e Ftohtë? Kina kërcënon SHBA-të Kina kërcënoi të hënën se do të ndërmarrë kundërmasa ndaj Shteteve të Bashkuara nëse ndëshkohet për planet për të vendos
Hapi bare, palestra dhe kinema ditë më parë: Koronavirusi rishfaqet pas tre javësh në Hong Kong Për herë të parë në tre javë, Hong Kongu ka raportuar dy raste të koronavirusit që nuk lidhen me udhëtimet jashtë shteti
Mjeku Kalo: E paralajmërova rrezikun e COVID-19 që në janar, por u mbajtën kongrese e mitingje Profesor Doktor Tritan Kalo ka paralajmëruar mbi rrezikshmërinë e transmetimit të virusit disa nga poltikanët shqiptarë
''Rroftë Stalini i madh dhe Enveri'', prapaskenat e Kongresit të III-të të Kishës Orthodokse që ndryshoi statutin Publikohet historia e panjohur të Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, e cila në kongresin e jashtëzakonshëm të s
Hong Kongu feston Pashkët ndryshe nga të tjerët, njerëzit ''dynden'' në plazh (FOTO LAJM) Fundjavën e Pashkëve, shumë banorë të Hong Kongut iu drejtuan plazheve, për një argëtim gjatë të cilit kanë ruajtur sido
Mjeku bën thirrjen e fortë: Harrojeni COVID-19, 300 të vdekur në dy muaj nga gripi i Hong Kongut Edhe pse ka futur të gjithë botën në karantinë, pandemia e koronavirusit të ri nuk është e vetmja që ka njohur planeti d
Nuk kursehet askush, 5 pjestarë të kongresit amerikan konfirmohen me koronavirus Pesë anëtarë të Kongresit amerikan kanë dalë pozitiv me koronavirusin e ri.kongresi Kongresisti amerikan, Mike Kelly
"Të fala mamit", batuta që lëshoi Rama me të rinjtë nga Kongresi Po zhvillohet sot dita e tretë e Kongresit të Partisë Socialiste. Takimi po mbahet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, k
Rama nga kongresi: Mjafton të dëgjoni Metën, për të kuptuar ku shkon liria për t'ia futur kot Ditwn e sotme, kryeministri Rama po zhvillon njw takim me të rinjtw e FRESH, ku ka thumbuar edhe Presidentin e Republikë
Rama e puthi në ballë, kush është veterani 100-vjeçar që mori pjesë në Kongresin e PS-së Ziqiri Mero, 100 vjeç, u ngjit sot në skenën e Pallatit të Kongreseve, si delegati më i moshuar i Kongresit, por u preza
Nuk "pi ujë" asnjë kritikë! Rama habit socialistët me veshjen e tij (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt dita e dytë e Kongresit të PS. Kryeministri Edi Rama tha me bindje të madhe, se PS do të marrë ed
Sali Berisha: Një vajzë me koronavirus në QSUT, mbahet e fshehtë për Kongresin e PS Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në Shqipëri janë testuar më shumë se 20 persona për koronavirus por kanë dalë n
Rama në siklet nga xhaketa kurse Veliaj i rregullon kravatën Pëllumbit, çfarë ndodhi jashtë sallës së Kongresit Kongresi i Partisë Socialiste ka nisur sot me një minutë heshtje në ndër të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit. Më pas
51 "shpirtra", Kongresi i PS-së nis me 1 minutë heshtje për viktimat e tërmetit Dita e dytë e Kongresit të PS ka nisur me nderime për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë, ku kreu i
Sot dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS, edhe fjala e Ramës pjesë e axhendës Në orën 10.00 pritet të nisë punimet Kongresi i PS, në ditën e dytë, që është edhe dita qendrore. Disa nga ministrat
Frikë nga koronavirusi? Pamje nga masat që morën socialistët në Kongres (FOTO LAJM) Ditën e sotme po mbahet Kongresi treditor i Partisë Socialiste në Pallatin e Kongresëve. Ajo që ra në sy në këtë akti