999 rezultate për

konfliktin

Futbollisti armen ndërron jetë në konfliktin me Azerbajxhanin Lufta e ashpër midis Armenisë dhe Azerbajxhanit i ka marrë jetën ish-futbollistit Liparit Dashtojan. Djaloshi 22-vjeç
Si e përdori Donald Trump konfliktin e Kosovës në avantazhin e tij Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga SHBA-të midis Serbisë dhe Kosovës për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike mund të
Me Kroin dhe Albanin shtrirë në divan, Bieta zbulon "konfliktin" e shtëpisë (FOTO LAJM) Bieta Sulo ka ndarë gjithmonë momentet më të bukura pranë vogëlushit të saj Kroi dhe bashkëshortit, Alban Dudushi. Së
U afruan me makinë dhe qëlluan 30 vjeçarin, çfarë u bë shkak për konfliktin mes grupeve Pasditen e sotme një person mbeti i plagosur pas një sherri në Lezhë. Autori Daniel Rama ka qëlluar në dorë 29-vjeçar
41-vjeçarja rrëfen konfliktin me vëllain dhe motrat: Ose firmos ose do të shpall të vdekur! Një histori njerëzore, ku në qendër të saj ka konfliktet për çështje pronësie mes një anëtarëve të një familjeje është b
"BE rrezikon konfliktin nëse vazhdon të refuzojë zgjerimin" Në vend që t’ua lënë votuesve, udhëheqësit marrin vendime të pakuptimta për zgjerimin e Bashkimit Evropian, thuhet në nj
BE: Zgjidhni konfliktin, gjykata jetike për qytetarët Bashkimi Evropian u bën thirrje të gjitha institucioneve shqiptare të përfshira që konflikti i interpretimit mbi përbërj
Konflikti Katalonjë–Spanjë, Guardiola: Europa të na ndihmojë të zgjidhim konfliktin Barcelona po përjeton një gjendje lufte me protestuesit që e kanë kthyer qytetin në një fushë beteje me Policinë. Pep
Policia tenton të shuaj konfliktin, 35-vjeçari kanos efektivët, por pas kësaj e pëson keq Policia e Tiranës ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili akuzohet se ka kundërshtuar me forcë dhe kanosur një efektiv polici
Sherri me thika në Shkodër, 19 vjeçari në gjendje kritike për jetën Një i ri është plagosur me thikë ditën e sotme në Shkodër, pas një sherri me një person. Të rrinjtë fillimisht janë f
Kresha tregon hapur konfliktin me Fifin Mc Kresha i ftuar në “E Diell” nuk i ka shpëtuar pyetjeve me spec për karrierën e tij muzikore e jo vetëm. I pyetur s
Gati për t'u vrarë, policia shmang konfliktin në Lezhë Policia njofton se ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti mes tre të rinjve në Lezhë. Forcat e Policisë së K
I arrestuari i tretë i masakrës në Bllok, për çfarë dyshon policia Kapet dhe ndalohet një tjetër shtetas i përfshirë në konfliktin e ndodhur në një lokal në mbrëmjen e datës 05.09.2018, k
Masakra në Selenicë, të plagosurit nisen drejt Tiranës, ja kush dhe pse e nisi konfliktin Dalin të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e Vlorës, ku deri më tani raportohen 8 viktima. Mësohet se, sherri ka nisur ng
Thaçi: Jemi gati ta mbyllim konfliktin me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar të ketë folur me kryeministrin e Bullgar
Nicki Minaj flet për konfliktin me Cardi B, reperja përlotet gjatë intervistës Nicki Minaj është rikthyer fuqishëm në fushën e muzikës, së fundmi reperja ka publikuar dy projekte të reja muzikore.
Pagesa e taksës tek Rruga e Kombit, shënon konfliktin e parë Vënia në zbatim e pagesës prej 5 euro për kalimin në Rrugën e Kombit, ka ngjallur debat në rrjetet sociale por jo vetëm.
I falëm detin, Greqia përdor Shqipërinë për konfliktin me Turqinë Marrëveshja e re e detit parashikon ndarjen e hapësirës detare me parimin e vijës së mesit. Në ngushticën mes dy vend
Uashingtoni sanksionon përgjegjës rusë dhe ministra separatistë për konfliktin ukrainas Thesari amerikan njoftoi sot sanksione të reja të lidhura me konfliktin në Ukrainë dhe me aneksimin e Krimesë nga Moska,
Vrasja e tmerrshme e Arielës, flasin fqinjët e 21 vjeçares Vrasja e saj tragjike tronditi sot Kryeqytetin dhe të gjithë Shqipërinë. 21 vjecarja, studente e drejtësisë u vra nga