999 rezultate për

konflikteve

Vrau kunatën në sy të vajzës, çfarë tha në gjykatë Agron Tanushi Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Agron Tanushin, i cili vrau me pushkë kunatën e tij,
Ish-Sekretarja amerikane: SHBA-ja ''nuk po ndihmon'' në zgjidhjen e konflikteve mes Kosovës dhe Serbisë Ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk janë duke ndihmuar tani sikur
Meta për "Kathimerini": Rama, "nëna" e gjithë konflikteve në vend Akuzat dhe sulmet e presidentit Ilir Meta ndaj kryeministrit Edi Rama tashmë kanë kaluar përtej kufijve. Kreu i shtetit
U rikthye në Top Channel pas konflikteve, Jonida tregon projektin e ri Emisioni që riktheu Jonida Shehun në Top Channel quhet "Soirèe". Nga frëngjishtja, soirée do të thotë një mbrëmje intime
Bora Zemani largohet nga Digitalb pas konflikteve me drejtuesit Bora Zemani është një ndër moderatorët më të njohura për publikun shqiptar. Ajo është shprehur: “Unë kam kaluar tre v
Kina tregon muskujt me 10.000 ushtarë në detin e konflikteve Presidenti kinez Xi Jinping ka ndjekur paradën më të madhe detare në historinë e vendit të tij gjatë ditës së djeshme,
KLD përcakton 3 gjyqtarët për konfliktet brenda FSHF-së Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka përcaktuar tre gjyqtarët që do të jenë anëtarë të zgjidhjes së konflikteve pranë Federa
Hoxhaj duhet të qëndrojë me "këmbë në tokë" për Serbinë Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se Serbia duhet ta njohë Kosovën, pasi kjo e kalon çdo process të
Myslimanët në Prishtinë u lutën për shuarjen e konflikteve në botë Si në të gjithë botën edhe në Prishtinë besimtarët e besimit Islam e falën sëbashku namazin e Kurban Bayramit. Falje
LSDM: Marrëveshja me Bullgarinë i jep fund izolimit të Maqedonisë “VMRO-DPMNE vazhdon me politikat e saj të izolimit, ndarjes, konflikteve dhe kërcënimeve nga armiqtë imagjinarë, me çka
G7 e shqetësuar: Trashëgimia kulturore botërore përballë kërcënimeve të reja "Bashkësia ndërkombëtare duhet të shtojë përpjekjet kundër kërcënimeve dhe konflikteve të një tipi të ri në luftën kundë
Erler: E palejueshme nxitja e konflikteve etnike në Maqedoni Deputeti socialdemokrat gjerman, Gernot Erler, i ngarkuari i qeverisë gjermane për Rusinë dhe president i Shoqatës së Ev
Muzaka fiton gjyqin me Tiranën, ja shuma që i detyrohen Gjergji Muzaka është një futbollist i lirë dhe mund t’i bashkohet skuadrës që dëshiron në Shqipëri dhe jashtë saj. Ky ës
Muzaka-Tirana s'ka akord, çështja do të zgjidhet në gjyq Gjergji Muzaka dhe Tirana dërgojnë zyrtarisht çështjen për gjykim në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjeve të Konflikteve. L
Studim/ Stina e verës është stina e konfliktëve Sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Kalifornisë në Berkeley e në Princeton, dhe i botuar në Science, egziston
Gjenerali i NATO-s: Ballkani burim potencial i konflikteve Komandanti i Bordit Ushtarak të NATO-s, gjenerali Petr Pavel, ka deklaruar se Ballkani është burim potencial i luftës, t
Një 50 vjeçar i plagosur nga atentati në Rrëshen Update-Nga ekzekutimi që iu bë në Rrëshen, Saimir Jakut, plumbat kanë kapur dhe një 50-vjeçar. Ai quhet Gj. Malaj dhe ës
Ivanov: Sërish do sillja vendimin, PSP është përgjegjëse për atmosferën e konflikteve Situata aktuale në Maqedoni është përcjell jo rrallë herë nga mediat botërore. Së fundmi gazeta “Frankfurter Algemajne C
"Solidariteti": Partitë në pushtet t’i japin fund nxitjes së konflikteve ndëretnike (VIDEO) Lëvizja "Solidariteti" kërkon nga partitë në pushtet t’i japin fund nxitjes së konflikteve ndër-etnike. Ata e bënë k
Kreshnik Spahiu: Shqipëria drejt vrasjeve politike, konflikteve dhe aferave Kreu i Aleancës Kuq e Zi shprehet se e ardhmja e Shqipërisë do të jetë edhe më e zezë nga se është aktualisht. Spahiu