E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen
999 rezultate për

konflikt

Konflikti në Irak dhe Siri, në rrezik për jetën edhe 73 shqiptarë Koordinatori Kombëtar kundër ekstremizmit të dhunshëm, Agron Sojati ka deklaruar se rreth 73 shtetas nga Shqipëria ndodh
"Nuk kam më lokal dhe s'kam me kë konfliktohem": Gjykata refuzon lirimin e Mihal Kokëdhimës Gjykata e Vlorës ka rrëzuar kërkesën e Mihal Kokëdhimës për t'u liruar nga burgu. Kokëdhima kishte kërkuar lirimin m
Qëlluan me levë në kokë 50-vjeçarin, kapen autorët e ngjarjes së rëndë në Vlorë Një sherr për motive banale mes dy grupeve ka shkaktuar vdekjen e një 50-vjeçari, Stavri Mino. Trupi i viktimës ndodh
Parandalohet konflikti me armë zjarri në Durrës Parandalohet sherri me armë zjarri mes disa personave në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.18 në qytetin bregdetar
Vëllai vrau vëllanë dhe nipin për një gjel që ngacmonte pulat Tronditëse është ngjarja e ndodhur pak ditë më parë në Mat, ku humbën jetën 3 pjestarë të një familje. Ama më trondit
Rëndohet bilanci në Mat: Babë e bir ekzekutohen për pronën, autori vret veten Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur mesditën e sotme në MAt, ku si pasojë e një sherri mes dy vëllezërve janë sh
Konflikti Arabi Saudite-Iran, pritet rritje e çmimit të naftës Princi saudit, Mohammed bin Salman, ka paralajmëruar se çmimet e naftës mund të rriten në “nivel të paimagjinueshëm”, në
Në makinë ishte edhe një grua, plas me armë në Shijak Të shtëna me armë kanë ndodhur gjatë orëve të para të ditës së sotme në qytetin e Shijakut. Ngjarja e rëndë ka ndodhur p
U konfliktuan për derbin, humb jetën një person Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi, pas një sherri mes dy tifozëve kundërshtarë të Galatasarait dhe F
"Unë hy në konflikt", Einxhel Shkirën nuk e lenë rehat policët (FOTO LAJM) Einxhel Shkira është moderatorja dhe modelja shqiptare e cila së fundmi është e angazhuar si një ndër moderatoret e "EDi
Marka 'Maqedoni', konflikte mes Athinës dhe Shkupit Nga Deutsche Welle Rreth tregut Kapani në qendër të Selanikut, është përqëndruar skena e gustatorëve të qytetit.
Konflikti me tre viktima në Prishtinë, çfarë deklaroi autori në polici Mosmarrëveshjet mes familjeve Rafuna dhe Mehmeti dyshohet se kishin filluar disa ditë para se të ndodhte vrasja e trefis
BBC: Shqiptarët dhe serbët, të ndare edhe 20 vite pas luftës Lufta midis Kosovës dhe Serbisë përfundoi 20 vjet më parë, por konflikti asnjëherë nuk është zgjidhur siç duhet. Kësh
Plagosje me mjete prerëse në Tiranë, prangoset autori Një ngjarje e rëndë është shënuar në Tiranë kur një përson ka sulmuar me thikë një person tjeter duke e plagosur.
Policia tenton të shuaj konfliktin, 35-vjeçari kanos efektivët, por pas kësaj e pëson keq Policia e Tiranës ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili akuzohet se ka kundërshtuar me forcë dhe kanosur një efektiv polici
Kundërshtoi me dhunë policin, arrestohet 41 vjeçari Plicia ka arrestuar një 41-vjeçar në Bulqizë i cili pas një konflikti me disa persona të tjerë, kudërshtoi me dhunë puno
"Ke vendosur blloqet në zonën time": Si nisi konflikti në Prishtinë që u mori jetën 2 personave Familjet Rafuna dhe Mehmeti janë bashkëpronare të ndërtesës në Prishtinë dhe për të cilën kanë patur konflikte, çka soll
Flet motra e njërit prej të plagosurve: Kjo është e vërteta e konfliktit Ndërkohë që Policia e Kosovës ka thënë se ende nuk dihen motivet që çuan deri te ngjarja e rëndë në lagjen “Mati 1” në k
Mësohet arsyeja e konfliktit që shkaktoi një të vrarë dhe tre të plagosur në Prishtinë Dëshmitarë okularë kanë zbardhur shkakun e plagosjes së katërfishtë të ndodhur këtë mesditë në Lagjen e Spitalit në Pris
Si nisi konflikti mes 2 familjeve që filloi në Levan dhe vijoi në spitalin e Fierit Ngjarja që tronditi Fierin mbrëmjen e së shtunës nisi në Levan. Dy familje u përfshinë në një konflikt në një lokal dhe