999 rezultate për

konferenca

Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Gazetari: 700 milionë euro janë kredi, Shqipëria nuk ka nevojë për borxhe konferencash! Sot në Bruksel në Konferencën e Donatorëve, u mblodhën 1.15 miliardë euro dhe do të shpenzohen për ndërtimin e zonave të
KONFERENCA/ Shuma që dhuron Rumania, Hungaria, Irlanda dhe Mali i Zi, tre shtete nuk japin shifër Konferenca e Donatorëve për Rindërtimin vijon në Bruksel ku marrin pjesë 100 shtete që po japin kontributin për tërmetin
Konferenca e Donatorëve, dhurohen 15 milionët e parë për tërmetin 15 milionë eurot e para për tërmetin janë siguruar nga Konferenca e Donatorëve sot në Bruksel. Mësohet se apo është
Rama zbardh detaje nga takimi me Merkel, në fokus konferenca e Donatorëve Kryeministri Edi Rama pas takimit me Angela Merkel sot në Berlin ka zbardhur detaje nga biseda me kancelaren. Kreu i qev
Caktohet data, kur do të mbahet konferenca e donatorëve për të ndihmuar Shqipërinë Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen ka deklaruar se më 17 shkurt do të zhvillohet konferenca e donato
Konferenca Ipeshkvnore Shqiptare: Korrupsioni po i largon "shqiponjat" nga vendi Konferenca Ipeshkvnore Shqiptare i ka drejtuar një mesazh besimtarëve katolikë shqiptarë , me rastin e 5- vjetorit të vi
Pas Valdrin Pjetrit, PD "djeg" sot Kajmakun: Njoftohet konferenca e rëndësishme Partia Demokratike duket se do të “djegë” sot një tjetër kryebashkiak të maxhorancës pas Valdrin Pjetit të Shkodrës.
Rikthehet AllWeb 2019, konferenca dedikuar marketingut dixhital dhe web-it Konferenca e përvitshme dedikuar marketingut dixhital, ka nisur përgatitjet për edicionin e saj të katërt. Prej 3 vit
Basha deklaratë urgjente Lideri i opozitës Lulzim Basha do të dalë mesditën e sotme në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat. Konferenc
Konferenca për shtyp, Reja flet në prag të dy ndeshjeve Është duke u mbajtur në këto momente konferenca për shtyp e trajnerit të Kombëtares shqiptare, Edi Reja, në prag të sfid
KONFERENCA/ AMF rrit përpjekjet për edukimin financiar të studentëve përmes praktikave profesionale Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot Konferencën e dytë Kombëtare “Edukimi Financiar” me fokus kryesor stud
Rama u ndërpret pyetjet gazetarëve para zyrtarëve të BE, mbyllet konferenca Kryeministri Edi Rama nuk i ka lejuar gazetarët që të pyesin zyrtarët e BE në ceremoninë për prezantimin e operacionit t
Zgjedhjet në Kosovë, KQZ tregon numrin e votuesve Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur shifrat zyrtare se sa qytetarët do të marrin pjesë sot në zgjedhje në
Zyrtare: Merr fund telenovela, Allegri largohet zyrtarisht nga Juventusi Massimiliano Allegri është takuar ditën e sotme në mëngjes më drejtuesit e Juventusit dhe, pas një tjetër bisede me pres
U anulua prej protestës së opozitës, Rama “surprizon” Bashën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi pak ditë më parë se cdo të enjte do të protestohej në Parlament n
20 vjet nga konferenca e Rambujesë Para 20 viteve, më 6 shkurt të vitit 1999 i filloi punimet Konferenca e Rambujesë. Ky takim, i cili u mbajt në afërsi të
Kosnett: Konferenca ndërkombëtare rrezikon pavarësinë e Kosovës Për numrin një të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ideja e kryeministrit Ramush Haradinaj, p
Çfarë do thoshte Tahiri? Anulohet konferenca pas dorëheqjes së Fatmir Xhafajt Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka anulluar konferencën e shtypit që kishte paralajmëruar paraditen e sotme. K
Situatë kaotike te Bayern, mbahet konferenca e jashtëzakonshme Skuadra e Bayern Mynih po kalon një nga periudhat më të vështira të viteve të fundit. Ditën e sotme do të zhvillohet kon