999 rezultate për

koncesionare

Në seancën e fundit plenare Kuvendi miraton 2 koncesionet 328 milion euro Në seancën e fundit parlamentare Kuvendi ka miratuar dy kontratat koncesionare për rrugët Orikum – Llogara dhe Milot – B
Shqiptarët rrezikojnë të paguajnë 58 milion euro koncesionarit "TIS Park" Shqipëria rrezikon të paguajë 58 milionë dollarë në arbitrazh për koncesionin e parkingjeve të Vlorës. Kompania konce
Rama ndalon me ligj PPP-të pasi "ngopi" me miliarda oligarkët pranë tij Projektligji me iniciativë nga Ministria e Financave thotë se qeveria nuk do të ketë më të drejtë ligjore të pranojë “pr
PRAPASKENAT/ Si po përgatitet qeveria që t'i heqë koluadimet kompanisë SGS Kontrolli Teknik ose siç thirret në përditshmëri, kolaudimi i makinave është kthyer në një makth të vërtetë për shoferët
RAPORTI I PLOTË/ Kaosi me kolaudimin e makinave, si ka degjeneruar shërbimi që po u nxin jetën shqiptarëve Kontrolli teknik i makinave apo siç thirret në gjuhën e përditshme, kolaudimi është në një kaos total pas dhënies me kon
SHËNIM/ Arrogancë koncesionarësh Nga Albeu.com Përpos habisë dhe pasigurisë së krijuar në opinionin publik vjedhja spektakolare e ndodhur dje
Bosnja arreston dy ministra Policia boshnjake ka arrestuar sot 14 persona, mes të cilëve dhe dy ministra. Në këtë shtet u vunë në pranga zëvendës
Shtetit i shkaktohen 6.8 milionë euro dëm ekonomik nga koncensionet Në përfundim të auditimit në Ministrinë e Energjitikës dhe Industrisë KLSH bëri sot të ditur se dëmi ekonomik që i është
Protesta kundër HEC-it në Zerqan Kompania koncesionare së bashku me kreun e komunës Zerqan të Bulqizës kanë zhvilluar sot një takim me banorët e kësaj ko
Tiranë, vjedhje me dhunë në Qafë Kashar Një vjedhje me dhunë dhe me sende të forta është regjistrua pasditen e sotme në Qafë Kashar. Një pikë koncesionare është
Skandalet me koncesionaret Të tjera fakte tronditëse mbi abuzimet e kompanive koncesionare të cilat po shfrytëzojnë pasuritë natyrore duke paguar s
Shitja e aksioneve të ACR-së, Haxhinasto-Tahirit: Procesi terësisht i ligjshem Kreu i METE-s, Edmond Haxhinasto i është përgjigjur publikikisht deputetit Saimir Tahiri lidhur me shitjen e aksioneve t
Akuzat kundër Rulit, prokororia pushon hetimet Prokuroria e Tiranës, pushoi hetimet ndaj ish-ministrit të Energjetikës, Genc Ruli, në lidhje me akuzat se ka ndryshuar
KLSH, inspektime projekteve koncesionare të hidrocentraleve Ne lidhje me lejet e dhena per projektet koncesioneve të dhëna për ndertimin e hidrocentraleve nga Ministria e Ekonomis
METE zgjidh 12 kontrata për ndërtimin e HEC-ve Disa prej shoqërive koncesionarë që kishin fituar të drejtën për të ndërtuar HEC-e në vend nuk kanë arritur të respektoj
Minatorët i rikthehen grevës? Vetëm pak ditë pas rifillimit të punës rreth 72 minatorë të Bulqizës kanë paralajmëruar se do t’i rikthehen sërish prote
Përfundon pa sukses takimi i minatorëve (UPDATE)Takimi mes nënkryetarit të bashkisë së Bulqizës dhe minatorëve, ka përfunduar pa sukses. Nënkryetari i bashkisë
Minatorët në greve urie Pas shtatë ditësh në protesta, minatorët e Bulqizës tashmë do të hyjnë në greve urie. Për shtatë ditë minatorët kanë ndë