999 rezultate për

koncept

Paralajmëron gjenerali amerikan: Lufta në Evropë nuk është më e pakonceptueshme Gjenerali amerikan në pension, Stanley McChrystal, paralajmëron se lufta në Evropë nuk është e pamundshme. Siç shkrua
Qosja: Nëse veriu i jepet Luginës së Preshevës, Shqipëria dhe Kosova do të bashkohen Akademiku, shkrimtari dhe kritiku Rexhep Qosja, në Zona e Debatit në Klan Kosova, ka thënë se do të ishte i gatshëm të b
Bebet e konceptojnë gjuhën që dëgjojnë që në muajt e parë të jetës Sipas një studimi të fundit bebet kanë aftësinë që muajin e parë të përceptojnë gjuhën që flitet rrotull tyre. Dhe n
Presidenti gjerman: Të pezullohet procesi i integrimit në BE Presidenti i Gjermanisë, Joachim Gauck, ka deklaruar se procesi i integrimit në Bashkimin Evropian duhet të ngadalësohet
11 fakte qe do t’iu ndryshojnë konceptin tuaj rreth botës (FOTO LAJM) Duke u nisur që nga sistemi diellor dhe deri tek objektet më të thjeshta që na rrethojnë ja disa fakte që ndoshta nuk i
Ja si duket BMW 2002 Hommage Cabrio (FOTO LAJM) Kompania BMW së fundmi në ngjarjen “Concorso d’Eleganza Villa d’Este", të zhvilluar në liqenin Komos të Italisë, ka prom
Si ishte konceptuar sheshi "Skënderbej" në vitet ’70 (FOTO LAJM) Sot kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe kryeministri Edi Rama, prezantuan projektin e ri të sheshit "Skënderbej".
A do të jetë kjo pamja e Samsung Galaxy S8? (VIDEO) Dizajnerët kreativ tashmë janë duke u fokusuar konceptin e Samsung Galaxy S8 që duket mahnitës. Steel Drake tashmë e ka
Zona të lira shëndetësore në Maqedoni Ministri i Shëndetësisë, Nikolla Todorov ka deklaruar për mediat se qeveria e Maqedonisë ka miratuar propozim-ligjin për
BMW Sedan Compact projekti më i ri (FOTO LAJM) Sedan Compact është koncepti më i ri i BMW, që është zbuliuar në Auto Shoë Guangzhou. Modeli i ri ka një pamje ndryshe n
Koncepti i ri i politikës kosovare, gazi lotësjellës dhe UNESCO Nga Agim Jakupi - Në dhjetor të 2009 për të përditshmen "Lajm" shkruajta një shkrim me titullin: Populli i Kosovës dëshm
Ja si do të jetë iPhone 7 (VIDEO) Apple po punon për të bërë gati për në treg modelin më të ri të telefonit iPhone 7. Dizajneri Marek Weidlich ka projektu
Ja se si duket iPhone Edge i lakuar (FOTO LAJM) Shpesh kemi dëgjuar koncepte të ndryshme të lidhur me evolimin e modeleve të ndryshme të iPhohe, por shpesh këto koncept
Ja si duket koncepti i iPhone 7 (FOTO LAJM) Modelet e reja që pritet të dalin në treg nga Apple janë, iPhone 6s dhe iPhone 6S Plus. Nga informacionet e deri tanishm
A do të jetë ky versioni përfundimtar i Samsung Galaxy S7? (FOTO LAJM) Dizajnerë kanë krijuar një koncept të ri për Galaxy S7, pasardhësin e Samsung Galaxy S6. Koncepti i ri për Samsung Galax
Koncepti më i ri për shitjen e elektroshtëpiakeve ka nisur në Tiranë! Tregu me pakicë i pajisjeve elektroshtëpiakeve do të pasurohet me një mundësi të re, duke filluar nga sot, datë 6 Mars 2
Meta: Asnjë marrëveshje me PS për zgjedhjet Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, është shprehur sot se nuk ka një marrëveshje me Partinë Socialiste për ndarjet e zonave në z
Albin Kurti: Kjo qeveri punon në konceptin e Sheshelit dhe Millosheviçit (VIDEO) Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka theksuar se protestat e partisë që ai e udhëheq nuk do të ndalen dhe akuzoi qever
Jaguar prezanton modelin e ri "F-Pace" (FOTO LAJM) Jaguar ka prezantuar modelin e tij më të fundit "F-Pace". Kjo makinë do të ketë simbol një 'mace' në të ardhem. 'F-
Mercedes, makina e së ardhmes si një dhomë ndenje (FOTO LAJM) Gjigandi gjerman i makinave Mercedes po planifikon të nxjerrë në treg makinën e së ardhmes, e cila nuk ngjason me automj