999 rezultate për

komunitetit

Letër Babagjyshit, 7 vjeçarja bën xhiron e rrjetit me kërkesat prekëse Shtëpi për familjen e saj dhe ushqim për të ngrënë, është kërkesa që një 7 vjeçare nga Liverpooli, Angli, që i ka bërë b
Nusja sulmon vjehrrin, e bën për spital Një rast i dhunës në familje ka ndodhur pasditen e së shtunës në Mitrovicë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Kollashini n
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
Kandidat për Asamblenë e New York-ut, kush është shqiptari që mbështet Trumpin? Marko Kepi, një nga veprimtarët më të njohur të rinj, në komunitetin shqiptaro-amerikan do të kandidojë për Asamblenë e
Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem “Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi k
Sulmohet në Ferizaj gruaja rome: U rrah nga një grup Pasditen e sotme është sulmuar fizikisht gruaja e komunitetit rom në qytetin e Ferizajt. Dy ditë më parë ajo u sulmua ng
U bë virale pas publikimit të videos, sulmohet sërish gruaja rome Ditën e sotme është sulmuar sërisht gruaja e komunitetit rom në Kosovë. Pardje kjo grua u sulmua në Lipjan ndërsa ditën
Haradinaj: Kosova është shtëpi e të gjithë atyre që jetojnë këtu Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në hapjen e Qendrës për Zhvillim të ko
Aksioni në Mitrovicë, plagoset një rus dhe një serb Është rritur sërish numri i të plagosurve në Veri të Kosovës, ku njësitë speciale ROSU, po zhvillojnë një operacion për
Pjestar i komunitetit egjiptian, kush është deputeti më i ri i Kuvendit që u betua sot (FOTO LAJM) Sot për herë të parë në Parlament ka hyrë një deputet që përfaqëson komunitetin Egjiptian. Gjatë seancës së paradites së
Taravari jep mbështetje për komunitetin rom Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, priti në kabinetin e tij përfaqësues të komunitetit rom në Gostivar. N
PROFIL/ Kush është Bujar Spahiu, kreu i ri i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë Këshilli i Përgjithshëm i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë ka zgjedhur që në raundin e parë me 2/3 të votave kryetarin
10 vjet nënkryetar, kush është sfiduesi kryesor i Skënder Bruçajt për kreun e KMSH Komuniteti Mysliman i Shqipërisë pritet të zhvillojë zgjedhjet nesër për kreun e ri, i cili do të përcaktohet me një vot
"Vajzës i thonë gabele në shkollë", banorët e komunitetit rom kërkojnë ndihmë ’Na përbuzin sepse jemi romë”, kjo ka qenë deklarata e bërë nga ana e disa prej banorëve të Bregut të Lumit në kryeqytet
"Fondi i Komunitetit", rikonstruktohet një pallat tjetër në Njësinë 4 Nisma e suksesshme e Bashkisë së Tiranës, e cila u vjen në ndihmë qytetarëve për rikontruksionin e pallateve me “Fon
Del aktvendimi i plotë, ja si u dënua me 7 vite burg 18-vjeçari i komunitetit rom Këshilli Gjyqësor i Kosovës përmes një komunikate për media janë shprehur të shqetësuar lidhur me deklaratat e deputetëv
Serbët në panik: Kosova me ushtrinë e saj do nisë luftën Ministri i Mbrojtjes në Serbi, Aleksandër Vulin, ka nisur me shpifje duke thënë se Ushtria e Kosovës përbën një rrezik p
Meta i bën thirrje Ramës: Dëgjoji aktorët e teatrit! Pas letrës publike të aktorëve drejtuar presidentit Ilir Meta, ka reaguar Presidenca. "Presidenti i Republikës Ilir M
Malazezët e Kosovës kërkojnë të shtohet edhe një ditë pushim zyrtar Komuniteti malazez që jeton në Kosovë kërkon që 21 maji, dita kur u shpall pavarësia e Malit të Zi të futet në kalendari
Sot, varroset ish-deputeti Kujtim Paçaku Dje pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë Kujtim Paçaku, artist, poet, dhe ish-deputet nga komuniteti rom. Në