999 rezultate për

komunitetin

Në bashkëpunim me komunitetin, policia sekuestron 4 armë zjarri. Arrestohet poseduesi Në kuadër të bashkëpunimit Polici-Komunitet, shërbimet e Policisë Librazhd, kanë mësuar se në fshatin Dorëz, në një bane
Veliaj: Këtë vit e kemi dyfishuar Fondin për Komunitetin Banorët e një tjetër lagje në kryeqytet shfrytëzuan mundësinë e ofruar nga Bashkia e Tiranës për të rikonstruktuar palla
Limaj uron Pashkën Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në Qeverinë e Kosovës, Fatmir Limaj ka uruar komunitet
Thaçi uron komunitetin ortodoks për Krishtlindje Besimtarët ortodoksë sot në gjithë botën festojnë lindjen e Krishtit – Krishtlindjet Ortodokse. Presidenti i Kosovës
Veliaj dhe ambasadori Lu e mbyllin vitin bashkë, dhurojnë 60 shtëpi të reja për komunitetin rom në Lanabregas Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dhe ambasadori amerikan, Donald Lu, e kanë mbyllur vitin së bashku në Lanabreg
Ahmeti: BDI nuk i harron vlerat Në BDI kërkohen dhe respektohen vlerat, ajo më e rëndësishmja është se vlerat nuk harrohen, sepse janë nevojë dhe ndihmo
Sqarohet personi që ofendoi komunitetin, thotë së është shprehje Kryeshefi Ekzekutiv i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit në Ministrinë e MMPH-së Ilir Morina, ka folur për Gazetën Bl pa
Ministria nxjerr në disiplinë zyrtarin që fyeu komunitetin Zyrtari i Qeverisë, Ilir Morina, është nxjerr në Komision Disiplinor për shkak se kishte fyer romët duke i quajtur gabel
Dënim i rëndë për Rooneyn, 100 orë punë për komunitetin dhe dy vite pa patent Sulmuesi anglez, Wayne Rooney pranoi akuzën për drejtim të veturës në gjendje të dehur, në orët e para të mëngjesit të d
Thaçi: Arbëreshët model unik i qëndresës (FOTO) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kalabri, mbrëmë ka vizituar edhe disa lokalit
Ministri i Kulturës Alagjozoski hap dyert për komunitetin LGBT Ministri i Kulturës, Rober Alagjozovski, sonte do të hapë ekspozitën me titullin "Expeausition" nga Kasils (CAN). Kjo
Hashim Thaçiu viziton arbëreshët në Kalabri Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për një vizitë zyrtare te arbëreshët në Kalabri të Italisë
Facebook hap 3 mijë vende pune (VIDEO) Përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë, themeluesi i Facebook-ut, Mark Zuckerberg, njoftoi sot se do të punësojë 3000
E quajti derr, Jul Deda bën për një lek Joleza-n e FRESSH-IT (FOTO LAJM) Julian Deda i është përgjigjur fuqishëm Joleza Koka-s e cila e kishte quajtur më herët “derr” që nuk respekton komunite
Cana: Rezultati i rëndësishëm, por emocionet mes arbëreshëve s'kanë çmim Lorik Cana mbetet i preferuari i tifozëve. Përqafime, fotografi dhe një fanellë e skuadrës lokale të Horës së Arbëreshrv
Trump sulmon sërish komunitetin e inteligjencës amerikane Kanë mbetur më shumë se dy javë deri në inaugurimin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, ndërsa ai dje sulm
Biba me komunitetin rom dhe egjiptian:Merrni pjesë në votime! Në një takim të mbajtur me komunitetin rom dhe egjiptian, kreu i KQZ ka apeluar që të marrin pjesë në votime dhe të treg
Veliaj: Fushat sportive sjellin zhvillimin fizik të nxënësve, shërbejnë edhe për komunitetin e banorëve Një tjetër shkollë në Tiranë ofron më shumë terrene sportive moderne që do shërbejnë jo vetëm për nxënësit, por edhe për
Soros financon komunitetin LGBT Pas një sulmi kibernetik ndaj një prej shoqatave të miliarderit George Soros, u zbuluan dhe publikuan disa dhjetra dokum
I diskriminuar për gjithë jetën! nga Olsi Sherifi - Në zonën e Shkozës ka të rinj rom ku parballen me diskriminimin, papunësinë, vështirësinë për të nx