999 rezultate për

komuniteti

Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Vendi ku familjet gërmojnë të vdekurit e tyre, u veshin rroba të pastra dhe çmallen duke pirë cigare me ta Në një ritual të rrallë të nderimit të të vdekurve të tyre, një fshat në Indonezi kufomat në formë mumjesh të të dashurv
La pas tre vajza, Komuniteti Mysliman reagon për vdekjen e mësuesit Gazjon Rusi 39 vjeç, humbi betejën me Covid-19 mbrëmjen e të dielës në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Sikundër u raportua
Po mblidhte kanaçe, policia bashkiake tërheq zvarrë qytetarin rom (VIDEO) Disa pamje të rënda janë bërë publike mbrëmjen e djeshme në rrjete sociale. Në video duket momenti i tensionit mes p
Rrëfimi i trishtë për historinë e ish-kreut të Komunitetit Mysliman: Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg Të agjërosh në burgjet e diktaturës për 21 vite rresht. Kjo është historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i par
"Miting" mes epidemisë në Fier, Rama zbulon kush e ka fajin (VIDEO) Një skenë e pazakontë është krijuar sot në Fier ku qindra banorë janë grumbulluar para bashkisë së Fierit, pa asnjë dist
Deputetja e PS bën gafën e rëndë: Uron shqiptarët për Krishtlindjet në prill! (VIDEO) "Me qenë se sot është nata e Krishtindjeve, dua të uroj të gjithë komunitetin katolik, gëzuar Krishtlindjet qofshin të b
Situata kritike në SHBA nga koronavirusi, 9 shqiptarë humbën jetën Koronavirusi ka prekur edhe komunitetin shqiptar qe jeton e punon atje në SHBA. Ambasada jone ne SHBA ka lajmëruar se
Komuniteti mysliman vendos si do të pastrohen kufomat e të infektuarve me koronavirus (FOTO LAJM) Bashkësia Islame e Kosovës, ka marrë një vendim lidhur me pastrimin e kufomave të personave që humbin jetën nga koronavi
KORONAVIRUSI/ Komuniteti katolik anulon të gjitha ritualet kishtare, mbyllet dhe kisha e Laçit Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se komuniteti katolik ka vendosur të anulojë të gjitha ritualet kishtare. Gjith
KMSH i bën thirrje besimtarëve: Faluni në shtëpi Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka nxjerrë një njoftim ku i bën thirrje besimtarëve që të ndjekin ritualet fetare nga b
Letër Babagjyshit, 7 vjeçarja bën xhiron e rrjetit me kërkesat prekëse Shtëpi për familjen e saj dhe ushqim për të ngrënë, është kërkesa që një 7 vjeçare nga Liverpooli, Angli, që i ka bërë b
Nusja sulmon vjehrrin, e bën për spital Një rast i dhunës në familje ka ndodhur pasditen e së shtunës në Mitrovicë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Kollashini n
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
Zgjedhjet në Kosovë/Lubonja: Ne në Shqipëri na mungon ndershmëria Analisti Fatos Lubonja ka komentuar në një lidhje “Skype” në News24 zgjedhjet në Kosovë dhe fitoren e deritanishme të Ve
Kandidat për Asamblenë e New York-ut, kush është shqiptari që mbështet Trumpin? Marko Kepi, një nga veprimtarët më të njohur të rinj, në komunitetin shqiptaro-amerikan do të kandidojë për Asamblenë e
Komuniteti që jeton pa energji elektrike Një komunë në zemër të Seulit po jeton pa energji elektrike dhe madje drejton edhe një kafene pa energji elektrike. N
Gjendet me fytin e prerë nëna e dy fëmijëve, shokohet komuniteti Një nënë me dy fëmijë u gjet e vdekur me fytin e prerë, duke bërë që gjithë komuniteti të mbetet i shokuar. Trupi i T
Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem “Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi k
Presidenti i FIFA-s për vdekjen e Florijanës: Moment shumë i trishtueshëm për të gjithë komunitetin e futbollit Presidenti i Federatës së Futbollit Botëror (FIFA), Gianni Infantino, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e futbollistes