999 rezultate për

komunitete

''Jemi katër komunitete'', Kinolli: Sonte vendosim nëse do të jemi pjesë e Qeverisë së re Grupi Parlamentar 6+ sonte do të vendosë përfundimisht nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së re. Deputeti nga Grupi Par
Donacionet e Grupit Balfin, 452 mijë euro në dobi të kauzave shoqërore në Shqipëri Grupi Balfin i kushton një vëmendje të veçantë përgjegjësisë sociale, për të qenë sa më pranë komuniteteve dhe njerëzve
Mesazhi i Metës për krizën politike: Liderët politikë të marrin shembull nga drejtuesit e komuniteteve fetare në vend "Epoka e kultit të individit mbi atë të Zotit dhe integritetit njerëzor solli mënxyra të mëdha për popullin tonë. Falë Z
KMSH, thirrje politikës: Ulni gjakrat, merrni shembull nga komunitetet fetare Komuniteti Mysliman i Shqipërisë reagoi sot ndaj klasës politike në vend duke kërkuar gjetjen e gjuhës së bashkëpunimit
Gratë e komuniteteve në Kosovë dënojnë sulmin ndaj gruas në Lipjan Rrjeti i Organizatave të Grave Rome, Ashkali dhe Egjiptase të Kosovës (RROGRAEK), ka dënuar ashpër sulmin i cili ndodhi
Kur jeta jotë varet nga ndihma sociale e shtetit Arton Hajrizi 26 vjeç nga komuniteti rom është i papunë. Ai jeton në një lagje të banuar kryesisht me komunitetet rom, a
“Fondi i Komuniteteve”, rikonstruktohen edhe godinat e tjera të pallateve “Hawai” Veliaj: “Zgjidhni administratorin e pallatit dhe aplikoni; në 4 vjet janë bërë shumë punë” “Fondi i Komuniteteve” ësh
LIVE/ Momenti historik, tani po ngrihet ushtria e Kosovës Sot është një ditë historike pasi Kosova do të bëhet edhe me ushtri. Pas pak nis seanca e Kuvendit që do të miratojë lig
Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë vlerësohet me çmimin “De Mellon për të Drejtat e Njeriut” (FOTO LAJM) Është zhvilluar dje në Krakov të Polonisë ceremonia e ndarjes së çmimit “De Mellon për të Drejtat e Njeriut”, ceremoni n
Thaçi paralajmëron ndryshimin e kushtetutës, u fal edhe dy deputetë komuniteteve Presidenti Hashim Thaçi ka vazhduar të japë premtime për dy pakicat në Kosovë që nuk kanë përfaqësues në Parlament. Ka t
Komunitete fetare inkurajojnë mbylljen e kazinove dhe pikave të basteve Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sport
Dedaj: Turqia është miku jonë Ambasadori i ri në Maqedoni, Gjergj Dedaj, ka ndryshuar qëndrim për shtetin e Turqisë, pasi maqedonasit ishin të vendosu
Tryezë e Rrumbullakët: Bashkëjetesa fetare dhe kërcënimet ndaj saj Çështjet e bashkëjetesës dhe marrëdhënieve ndërfetare si dhe kërcënimet e radikalizmit dhe ekstremizmit ishin në qendër
Kjo është ajo çfarë Europa duhet të mësojë nga Shqipëria Konferenca e organizuar ditën e sotme mes komuniteteve fetare shqiptare, teologëve, si dhe trupitdiplomatik në Shqipëri
Pas kërcënimit për dalje nga koalicioni qeveritar, policia kërkon falje Pas reagimit të deputetëve Veton Berisha dhe Etem Arifi, Policia e Kosovës ka kërkuar falje dhe mirëkuptim për gabimin t
Lista Serbe vazhdon të jetë në qeveri Lista Serbe është deklaruar se ka dalë në opozitë. Por zyrtarët e saj nuk kanë braktisur funksionet në Qeveri dhe as pri
Fondi i Komuniteteve, ndryshimi që po pësojnë pallatet e Tiranës Pallatet Haëai, banesat e para që u ngritën në Tiranë gjatë periudhës së tranzicionit, pak javë më parë ishin në një gje
Regjistrohet Komuniteti Bektashian në Republikën e Maqedonisë Komuniteteve fetare në Maqedoni i është shtuar edhe një grupim tjetër, i cili ka ekzistuar edhe më herët, por që ishte ç
Ushtarët e komuniteteve gradohen para Thaçit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mori pjesë sot në ceremoninë e gradimit të pesë pjesëtarëve të komunit
Thaçi: I kemi punësuar të gjitha komunitetet në institucione Në konferencën Rajonale për Mbrojtjen dhe Promovimin e të Drejtave të Njeriut dhe Komuniteteve joshumicë, Presidenti Has