999 rezultate për

komunitet

Megi Pojani e veshur me ngjyrat e flamurit të komunitet rom? Megi Pojani, për publikun shqiptar njihet si aktore e cila ka marr pjesë në disa premiera filmi dhe një vajzë aktive në
Kush u kujdes gjatë pandemisë COVID-19 për romët e Fushë-Krujës? Në 8 Mars 2020 Autoritetet raportuan rastin e parë të COVID-pozitive. Po atë ditë, Qeveria Shqiptare vendosi mbylljen e
Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar Mjeku i njohur në Kosovë, Zenel Kabashi u nda sot nga jeta pasi ishte infektuar me koronavirus. Vdekjen e doktor Kaba
Tentoi të korruptonte policin me 10 mijë lekë të vjetra, qytetari dënohet me 120 orë pune në komunitet Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar dënoi me 120 orë punë të detyrueshme në komunitet Vilson
Reagon Kobina: Fake News! Nuk do bëj as burg, as punë në komunitet (VIDEO) Uinful Kobina e refuzon të jetë dënuar nga Gjykata e Tiranës me orë pune në komunitet në vend të katër muajve burg si pa
Ngjarje e rëndë! Shqiptari i jep fund jetës në Greqi Një 40 vjeçar nga Dibra është gjetur i varur në Iraklio, Kretë. Njoftimin për këtë ngjarje të rëndë e ka bërë Komuni
Në lule të rinisë, ky është i riu shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Itali Agron Dajlanaj është 29-vjeçari shqiptar, i cili humbi jetën një ditë më parë në një aksident në prato të italisë. I
Alimehmeti: Në fuqi mbetet ideja se maska nuk ka efektivitet në komunitet Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti mbrëmjen e sotme i ftuar në studion e emisionit "Open" lidhur me vendimin e qeveri
Bregu: Të hapen pikat kufitare të Ballkanit Perëndimor, kursehen miliona euro “Nëse do të kishim më shumë pika të përbashkëta të kalimit kufitar dhe nëse ato do të punonin 24 orë në 7 ditë, me lehtë
Vendi ku familjet gërmojnë të vdekurit e tyre, u veshin rroba të pastra dhe çmallen duke pirë cigare me ta Në një ritual të rrallë të nderimit të të vdekurve të tyre, një fshat në Indonezi kufomat në formë mumjesh të të dashurv
La pas tre vajza, Komuniteti Mysliman reagon për vdekjen e mësuesit Gazjon Rusi 39 vjeç, humbi betejën me Covid-19 mbrëmjen e të dielës në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Sikundër u raportua
Po mblidhte kanaçe, policia bashkiake tërheq zvarrë qytetarin rom (VIDEO) Disa pamje të rënda janë bërë publike mbrëmjen e djeshme në rrjete sociale. Në video duket momenti i tensionit mes p
Rrëfimi i trishtë për historinë e ish-kreut të Komunitetit Mysliman: Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg Të agjërosh në burgjet e diktaturës për 21 vite rresht. Kjo është historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i par
''Jemi katër komunitete'', Kinolli: Sonte vendosim nëse do të jemi pjesë e Qeverisë së re Grupi Parlamentar 6+ sonte do të vendosë përfundimisht nëse do të jetë pjesë e Qeverisë së re. Deputeti nga Grupi Par
"Miting" mes epidemisë në Fier, Rama zbulon kush e ka fajin (VIDEO) Një skenë e pazakontë është krijuar sot në Fier ku qindra banorë janë grumbulluar para bashkisë së Fierit, pa asnjë dist
Deputetja e PS bën gafën e rëndë: Uron shqiptarët për Krishtlindjet në prill! (VIDEO) "Me qenë se sot është nata e Krishtindjeve, dua të uroj të gjithë komunitetin katolik, gëzuar Krishtlindjet qofshin të b
Situata kritike në SHBA nga koronavirusi, 9 shqiptarë humbën jetën Koronavirusi ka prekur edhe komunitetin shqiptar qe jeton e punon atje në SHBA. Ambasada jone ne SHBA ka lajmëruar se
Komuniteti mysliman vendos si do të pastrohen kufomat e të infektuarve me koronavirus (FOTO LAJM) Bashkësia Islame e Kosovës, ka marrë një vendim lidhur me pastrimin e kufomave të personave që humbin jetën nga koronavi
KORONAVIRUSI/ Komuniteti katolik anulon të gjitha ritualet kishtare, mbyllet dhe kisha e Laçit Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se komuniteti katolik ka vendosur të anulojë të gjitha ritualet kishtare. Gjith
KMSH i bën thirrje besimtarëve: Faluni në shtëpi Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka nxjerrë një njoftim ku i bën thirrje besimtarëve që të ndjekin ritualet fetare nga b