999 rezultate për

komunikimit

Kush është shqiptari që merr pjesë në programin e amerikanëve për gazetarët nga e gjithë bota Instituti për Studime Amerikane zhvillon në mënyrë të vazhdueshme programe për lektorët e komunikimit nga e gjithë bota
Fake News, problem i medias apo i demokracisë? (FOTO LAJM) Departamenti i Shkencave të Komunikimit pranë Kolegjit Universitar "Bedër" organizoi workshopin me temë: "Fake News, pro
Koreja e Veriut sot rihap linjën telefonike me botën e jashtme Koreja Veriore ka shpallur se do ta rihapë të ashtuquajturën “linjë të nxehtë” komunikimit në kalimin kufitar me Korenë
PROFIL/ Njihuni me babain e Endrit, trurit të komunikimit të Edi Ramës Kush është Përparim Fuga, babai i Endri Fugës dhe vëllai i madh i Artan Fugës dhe pse ka mbajtur profil larg mediave?
Hope Hicks emërohet drejtore e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë Presidenti Trump ka emëruar Hope Hicks si drejtore të përhershme të komunikimeve në Shtëpinë e Bardhë. Hope Hicks është
Trump shkarkon drejtorin e komunikimit në Shtëpinë e Bardhë, vetëm 10 ditë pas emërimit Drejtori i Komunikimit i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Scaramucci, është shkarkuar nga posti i tij, bëjnë të ditur mediat
Zbulohet sekreti i kodit të komunikimit me duar në avion (VIDEO) Linja ajrore ‘Easyjet’ ka zbuluar sekretin e kodit të komunikimit me duar të stafit në avion. Ata bëjnë lëvizje të nd
Rama ndryshon orarin e “Komunikimit Javor”, ja kur del live në Facebook Kryeministri Edi Rama si çdo të dielë pritet të mbajë “Komunikimin Javor” me ndjekësit e tij në Facebook. Por sot Ra
INVESTIGIMI/ Ja sa persona punojnë për imazhin e Erion Veliajt Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se departamenti i informacionit në bashkinë Tiranë është fryrë dhe tashmë riv
Ja kush është zëdhënësi i ardhshëm i Shtëpisë së Bardhë Presidenti i ardhshëm i SHBA-ve, Donald Trump, ka njoftuar se ka përfunduar me formimin e ekipit të tij të komunikimit,
Trump emëron zëdhënësin e ardhshëm të Shtëpisë së Bardhë Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump, njoftoi sot se ka përfunduar së formuari ekipin e tij të komunikimit, du
Ndryshoi mendje për të ndëshkuar Ramos, gjyqtari sqaron skandalin Gjyqtari Janny Sikazëe në ndeshjen mes Real Madrid dhe Kashima ishte pjesë i një episodi shumë të rëndësishëm pasi Sergo
Dy ministra të qeverisë shajnë drejtorin e Komunikimit në Kryeministri Komunikimi përmes rrjeteve sociale është një mënyrë e mirë për të zhvilluar “biseda të heshtura”, larg veshëve të atyre
PSP: Rasti "Sopot" është i lidhur me ndjekje të paligjshme të komunikimit Pesë ditë më parë PSP kërkoi shqyrtimin e rastit “Sopot”, ku sipas institucionit rasti është kërkuar nëse kjo përfshihe
Nishani shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të gazetarit Agim Nezaj Presidenti Bujar Nishani u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të gazetarit të njohur, pedagogut të Shkencave
Rrëzimi i helikopterit, ja çfarë komunikuan për herë të fundit dy pilotët Para se të rrëzohej, dy pilotët kishin komunikuar në radio me Albcontrol duke i thënë “jemi mbi Vermosh, gjithçka po shk
Ja biblioteka gjigande në shtëpinë e Umberto Ecos (VIDEO) Sot bota ka humbur njërin ndër shkrimtarët më të njohur botërorë në fushën e komunikimit, italianin Umberto Eco. Ai k
Google i Ibrahimoviç, Zlatan është një motor kërkimi Zlatan Ibrahimoviç ka tashmë motorin e kërkimit në internet. Nuk mund të quhej ndryshe përveçse Zlatan dhe që ka zlatani
Zhvillohet në Universitetin Bedër Konferenca Ndërkombëtare mbi Studimet në Media dhe Komunikim Studiues nga 11 shtete dhe 21 universitete të ndryshme, të mbledhur në konferencën ndërkombëtare mbi studimet në media d
Spoti më i bukur i bashkëjetesës (VIDEO) Bashkëjetesa është shembulli më i mirë që mund të jepet dhe të merret nga të gjithë. I till është dhe ky spot i realizua