999 rezultate për

komunikacionin

Kujdes, rruga Kaçanik – Hani i Elezit do të jetë e mbyllur për dy orë Ministria e Infrastrukturës përmes një komunikate për medie njofton opinionin e gjerë dhe të gjithë pjesëmarrësit në kom
A ju kujtohet shtëpia e famshme në mes të rrugës, ajo nuk ekziston më (FOTO LAJM) Shtëpia e famshme e njohur si "shtëpia gozhdë" e cila për plot 14 vite kishte bllokuar komunikacionin në qytetin kinez S
Gjuric: Marrëveshja për telekomunikacionin është në fuqi Drejtori i Zyrës për Kosovën, në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuric, ka bërë të ditur se marrëveshja e Brukselit për telek
Brukseli reagoi fuqishëm ndaj Prishtinës Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, ka deklaruar se Prishtina u përpoq të ndryshojë marrëves
Vendimi për telekomunikacionin në Kosovë, i rëndë për Vuçiç Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar për "propozimin e marrëveshjes për telekomunikacionin me Kosovën,
Bruksel, dështojnë negociatat për telekomunikacionin Delegacioni i Prishtinës dhe Beogradit nuk kanë arritur të gjejnë një zgjidhje për mosmarrëveshjet në telekomunikacion,
"Marrëveshja për Telekomunikacionin, kthim para vitit 1999" (FOTO LAJM) Komiteti për Telekomunikacion i Lëvizjes VETËVENDOSJE! organizoi sot tryezë ku u diskutua mbi zhvillimet e fundit lidhur
Nis takimi Mustafa-Vuçiç në Bruksel Para pak minutash ka filluar takimi i radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Serbisë, Aleksan
Shfuqizohet vendimi për heqjen e patentave për kundravajtjet Ministria e Punëve të Brendshme ka vendosur shfuqizimin e vendimit për konfiskimin e lejeve të drejtimit të mjetti në ra
Mjegulla krijon probleme në Aeroportin e Shkupit Mjegulla e dendur ka sjellë probleme në komunikacionin ajror dhe në atë rrugor në Maqedoni. Aeroporti i Shkupit “Aleksan
Mjegulla bllokon komunikacionin ajror, sjell probleme edhe në atë rrugor Vazhdon mjegulla e dendur në qytetin e Shkupit duke bërë të pamundur qarkullimin ajror, ndërsa vazhdon të sjellë vështë
Mjegulla vështirëson komunikacionin në rrugët e Maqedonisë Mjegulla në Maqedoni përsëri përbën problem, por komunikacioni në të gjitha rrugët shtetëtore të republikës po zhvillohe
Arrihet marrëveshje për telekomunikacionin dhe energjitikën Përfundon me marrëveshje për telekomunikacionin dhe energjetikën rrethi i 16-të i bisedimeve në Bruksel ndërmjet kryemin
MPB-ja shkel ligjin Në lidhje me sigurinë në komunikacionin rrugor u bë një kohë relativisht e gjatë që Ministria e Punëve të Brendshme po b
Policia ka arrestuar 598 persona gjatë korrikut Gjatë muajit korrik janë arrestuar (598) persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale. Nga (598) personat e arrestuar
Ende s'ka marrëveshje për telekomunikacionin Marrëveshja për telekomunikacionin nuk është arritur ende. Kështu kanë thënë përfaqësuesit e delegacionit kosovar për bi
Sot diskutohet për telekomunikacionin në Bruksel Në Bruksel vazhdojnë edhe sot bisedimet teknike mes delegacionit të Kosovës dhe delegacionit të Serbisë. Mes tyre po dis
Negociatat për telekomunikacionin vijojnë në në 30 maj Negociatat teknike ndërmjet Beogradit e Prishtinës për telekomunikacionin pritet të vijojnë në datat 30-31 maj. Lajmi bë
Kosove-Serbi, Koja: Nevojitet një proces i gjerë politik Ambasadori austriak në Beograd, Clemens Koja ka thënë se pas bisedimeve të Kosovës dhe Serbisë për energjinë dhe telekom
Aksidentet në komunikacionin rrugor, shkak për vdekjet Ministri i Infrastrukturës Fehmi Mujota, në takimin e sotëm të Këshillit të Sigurisë në Komunikacionin Rrugor raportoi s