999 rezultate për

komunes

Arrestohet kryetari i Komunës së Ulqinit dhe 4 zyrtarë të tjerë Kryetari i Komunës së Ulqinit në Malin e Zi, Ljoro Nrekiç dhe 4 zyrtarë të tjerë të kësaj komune janë arrestuar. Sipa
Hodhi diskun me vlerë 240 milion euro, britaniku i bën premtimin e madh komunës nëse i mundëson gjetjen Një inxhinier britanik që thotë se aksidentalisht kishte humbur një disk për ruajtjen e të dhënave në të cilën kishte kr
Lladrovci shpall kandidaturën për kryetar të komunës Ramiz Lladrovci përmes një shkrimi në Facebook e ka shpallur kandidaturën për mandatin e dytë në krye të Drenasit. Ai
Sashko Nikollov merr kryesinë e Komunës së Shtipit Kryetari i ri i Komunës së Shtipit, Sashko Nikollov, ka marrë sot zyrtarisht postin nga anëtarët e Komisionit Komunal Zg
Akuzat ndaj Bashës për UÇK-në, kreu i Komunës së Mitrovicës: Janë shpifje të ulëta Kryetari i Komunës së Mitriovicës, Agim Bahtiri i ka dalë në mbrojte kreut të PD, Lulzim Basha pas akuzave të qeverisë s
Kërcënohet me jetë kreu i Komunës së Mitrovicës Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me jetë. Afër shtëpisë së tij ka policë, ndërkohë që ras
Arrestohet kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Pejë, është arrestuar kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova. Rugova është
Aksident tragjik, përplaset për vdekje babai i ish-kryetarit të komunës Një 62 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në një aksident automobilistik në Peqin. Ngjarja ka ndodhur në vendin e n
Ndërron jetë Vaid Saiti, ish-kryetari i komunës së Likovës Ka ndërruar jetë ditën e sotme Vaid Saiti, drejtor i NJP “Pyjet e Maqedonisë” në Kumanovë. Vaid Saiti është nga fshati O
Po ktheheshin nga pushimet, përplasen për vdekje nënë e bir Një aksident tragjik ka ndodhur në Kosovë, ku nënë e bir nga fshati Skifteraj i komunës së Vitisë kanë humbur jetën në n
Infektohen me koronavirus edhe dy zyrtare të komunës së Podujevës Dy zyrtarë të Komunës së Podujevës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Të konfirmuarit me virusin korona janë zyrtar
Basha nga takimi në Prishtinë: Jam nip Kosove Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha vazhdon vizitën në Kosovë, ku do të takohet me kryetarin e Komunës së Prisht
Ziberi nga Tetova: Komunat do financohen më shumë Kandidati Naser Ziberi, sot në Komunën e Tetovës realizoi takim me kryetaren e Komunës Teuta Arifi, ku morën pjesë edhe
Viktor Marku mohon në gjykatë vrasjen e Billës: Kërkoni për autorët e vërtetë Viktor Marku ka mohuar sot para gjykatës të jetë autor i ekzekutimit të Hekuran Billës, ngjarje e ndodhur në datën 11 qe
Arrestohet kryetari i Komunës së Budvës e disa zyrtarë të tjerë (VIDEO) Kryetari i komunës së Budvës, Marko Carevic dhe kryetari i Asamblesë Komunale (MA) i Budvës, Krsto Radovic, janë arrestu
E ekzekutuan në mes të Komunës së Parisit, si ndodhi atentati ndaj Billës Mbremjën e djeshme në një atentat mafioz te Komuna e Parisit mbeti i vrarë 40-vjeçari Hekuran Billa. Makina e viktim
Jep dorëheqje nënkryetari i Komunës së Ferizajt Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Naim Ferati, ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij. Lajmin e ka bërë të ditur kryeta
Kryetari i komunës së Milanos: Nuk më intereson projekti për stadiumin e ri të Milanit dhe Interit Kryetari i Milanos, Guisepe Sala ka komentuar për projektin për ndërtimin e stadiumit të ri të Milanit dhe Interit në zo
Vijon dyndja e qytetarëve nëpër banka në Tetovë, autoritet apelojnë për respektimin e masave (VIDEO) Pavarësisht se një ditë më parë hyri në fuqi mënyra e re e marrjes së pensioneve në bazë të shumës dhe në bankomate, pra
10 persona rezultojnë pozitiv me Covid-19 në Bogovinë, flet kreu i komunës (VIDEO) Të paktën dhjetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Komunën e Bogovinës. Tek shtimi i numrit, erdhi si