999 rezultate për

komunen

Meta vlerëson Komunën e Dibrës së Madhe me titullin "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut" Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në 111-vjetorit të “Kongresit të Dibrës”. Ai theksioi se patriotizmi më
Shqiptari, babai i dy fëmijëve humb jetën tragjikisht në Greqi Një 40 vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik në Komunën e Amfikleia – Elatia të Greqisë, ndërsa bashkë
Pesë raste me COVID-19 në Malishevë Në Komunën e Malishevës sot janë regjistruar edhe pesë raste të reja me COVID-19. Megjithatë në një komunikatë për me
Gruaja nga Drenasi gjen vdekjen nga COVID-19 Një grua nga Drenasi ka vdekur sot nga COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i ci
Osmani tregon rezultatet në disa Komuna ku BDI ka fituar bindshëm Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani në pres konferencën e tij të dytë, deklaroi se BDI-ja nga 50 për qind të të të dhënave B
Shkon në 18 numri i të infektuarve në Malishevë Bazuar në shënimet zyrtare nga institucionet përgjegjëse shëndetësore në vend, numri i të shëruarve në Komunën e Malishe
Qytetarët pa interes ndaj Covid-19, mjekët nga Tetova: Situata të merret më seriozisht (VIDEO) Nga dita e premte e deri më sot, vetëm gjashtë qytetarë kanë vizituar punktet e hapura për Covid 19, nga Shtëpia e Shënd
Numërimi i votave në komunën e Gjilanit, kryeson Lëvizja Vetëvendosje Në bazë të votave të derimëtanishme në komunën e Gjilanit është duke kryesuar Lëvizja Vetëvendosje me 36.53 për qind.
Nesër shumë fshatra dhe lagje të Shkupit pa energji elektrike Nga ora 08:30 deri në orën 14:30 nesër pa energji elektrike do të jenë shfrytëzuesit e fshatrave Rahoviq, Paniçar, Semen
BDI zyrtarisht fiton Komunën e Dibrës Numërimi I votave për zgjedhjet lokale në Dibër ka mbaruar dhe zyrtarisht shpallet fituesi I këtyre zgjedhjeve, njofton
KSHZ nxjerr shifrat, sa votuan deri në orën 17:00? Komisioni Shtetëror Zgjedhor njoftoi se deri në orën 17:00, në 79.73% të vendvotimeve të përpunuara, kanë votuar 35,13%
Kusari e nervozuar në komunën e Gjakovës, kërkojnë ta nxjerrin jashtë me sigurim Sot në Gjakovë u protestua kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Shoqëria civile në Gjakovë protestoi n
Kryebashkiaku Veliaj shpreh mbështetjen për forcat shqiptare në Komunën e Tuzit Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shprehur mbështetjen për forcat shqiptare në Tuz të Malit të Zi që do të
Shpresa Shala, drejtoreshë e re e Arsimit në Prishtinë Shpend Ahmeti ka emëruar Shpresa Shalën drejtoreshë të Arsimit, deri më tani ajo ka qenë drejtoreshë e Shkollës “Xhemail
Njihuni me Komunën e Ferizajt, veteranëve u jep të hanë fasule ndërsa vetë salmon me verë Komuna e Ferizajt më 16 korrik të vitit të kaluar u kishte shtruar drekë 200 veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë
Edhe sot parkimi është falas në komunën Qendër Të gjitha parkingjet me të cilat menaxhon ndërmarrja publike Parkingjet e Komunës Qendër (PKQ) me 1 dhe 2 janar do të je
Kërkon t'i "vjedhë" komunën, reagon Rakiq ndaj Bahtirit Kam marrë informacion se në Mitrovicën e jugut planifikohet bashkimi me veriun e Mitrovicës, ka thënë kryetari në dorëhe
Përgjimet nxjerrin dallaveret me vota të Ali Ahmetit dhe Menduh Thaçit Në një bisedë të lëshuar në seancën e sotme në rastin Titanik, e cila është regjistruar më 29 mars të vitit 2013, një di
Mjerimi në komunën që drejton Haziri, fëmijët flenë në rrugë (FOTO LAJM) Dy fëmijë rreth moshës 10 vjeç janë parë duke bërë gjumin në mbeturina, saktësisht në qendër të komunës së Gjilanit.
Një drejtor u aksidentua në rrugën Skenderaj-Drenas (FOTO LAJM) Ndonëse është ditë e diele, veturat zyrtare të Komunës së Skenderajit perdoren edhe për nevojat personale të drejtorëve.