E FUNDIT/ Tërmeti trondit Shqipërinë
999 rezultate për

komunat

Shtatë viktima dhe rreth 600 raste të reja me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundi në Kosovë janë testuar gjithsej 3.674 mostra prej të cilëve rezultojnë 591 raste pozitive. Br
Katër viktima dhe 453 raste të reja me koronavirus në COVID-19 Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë njofton se janë testuar gjithsej 3.680 mostra prej të cilëve rezulto
Raporti ditor në Kosovë: 3 viktima dhe 426 raste të reja me Covid Në Kosovë, në 24 orët e fundit, janë kofirmuar 426 raste të reja me koronavirus, duke e çuar totalin e të infektuarve në
Pesë viktima nga COVID-19 në Kosovë, si ndryshoi kurba e infeksionit Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 2.643 mostra, prej
Katër viktima dhe 368 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 2.843 mostra prej të cilëve rezultojnë 368 raste pozitive. B
Komunat ku partitë politike në Kosovë morën më shumë vota (FOTO LAJM) Rezultatet preliminare pas numërimit të mbi 98% të votave në shumicën e komunave kanë nxjerrë Lëvizjen Vetëvendosje fitu
Në komunat veriore të Kosovës pati dyndje të votuesve, morën pjesë mbi 80% (FOTO LAJM) Në komunat veriore ka pasur dalje masive të votuesve, ku sipas të dhënave të KQZ’së në katër komunat veriore Mitrovicë e
Në komunat veriore deri më tani kanë votuar mbi 60% e zgjedhësve Rreth 32.4 përqind është dalja në zgjedhjet e parakohshme deri në orën 15:30. Kësisoj, bazuar në këtë përqindje kanë
4 të vdekur dhe 290 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë kryer 2062 testime për Covid-19, nga ku kanë rezultuar pozitivë 290 raste të re
Qeveria në Kosovë mendon të shtyjë orën policore Qeveria në detyrë është duke shqyrtuar mundësinë e zgjatjes së kufizimit të lëvizjes së qytetarëve. IndeksOnline shkr
Tre pacientë humbin jetën, shtohet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 2.35
Këto janë komunat me numrin më të lartë të të infekektuarve në Maqedoninë e Veriut Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri më i madh i të prekurve aktivë nga koronavirusi janë në komunat e
Ulet numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.652 mos
Pesë viktima dhe 288 raste të reja me COVID-19 në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 1.842 mostra prej të cilëve rezultojnë 288 raste pozitive. B
6 viktima nga COVID-19 në Kosovë Gjashtë pacientë kanë humbur jetën nga Covid në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë në Kosovë raportoi se gjatë 24 orëve
Katër viktima dhe 279 raste të reja me koronavirus në Kosvë Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka njoftuar se brenda 24-orëve të fundit katër persona kanë humbur jetën
Dy viktima dhe 253 raste të reja me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë testuar gjithsej 1.586 mostra prej të cilëve rezultojnë 253 raste pozitive.
Pesë viktima dhe mbi 300 të infektuar me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.648 mostra të mar
Gjashtë viktima dhe mbi 300 raste të reja me koronavirus në Kosovë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.417 mostra
363 të shëruar, 229 raste të reja dhe 4 të vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 229 raste të reja me koronavirus. Nga 1294 të testuar, 229 k