999 rezultate për

komunale

Merreshin me bixhoz, pesë të arrestuar Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, gjatë një aktiviteti të realizuar në rajonin e Prizrenit së bashku më Inspektorë
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
Hazirit nuk i intereson, ia vazhdon mandatin drejtorit me aktakuzë Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë prezantimin e ekipit të ri të drejtorëve komunalë. Haziri që po
Rastet të reja të sulmeve nga qentë endacak, qytetarët kërkojnë masa mbrojtëse Problemi me qentë endacak assesi të gjej zgjidhje. Mendohet të ketë rreth 10 mijë qen të tillë pa përkujdesje e të cilët
Banorët e Gjilanit në protestë, kanë një porosi për Lutfiun Qeverisja komunale e Gjilanit është zotuar se do ta ndërtojë një mbikalim në rrugën “Nëna Terezë”, në të cilën katër dit
Ahmeti: BERZH do të financioj Unazën e Qytetit Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka qenë i pranishëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor i cili është organ
BDI me akuza të rënda për Taravarin Keqpërdorimet e kryetarit të komunës së Gostivarit dhe funksionarëve të tij nuk kanë fund. Veprimet joligjore të drejtue
Arrihet marrëveshje rreth taksave komunale dhe pajisjeve urbane në Ohër Organet kompetente komunale në Ohër dhe hotelieritë e qytetit në takimin që e kishin sot, arritën marrëveshje rreth mëny
Komunës së Klinës i ka humbur pin-i, drejtorët të shqetësuar Qeverisja e re komunale e Klinës ende po vazhdon të ketë pengesa në shfrytëzimin e kompjuterëve zyrtarë në mungesë të pa
Rriten financimet për ndërmarrjet komunale Problemete e ndërmarrjeve komunale ishin tema kryesore e bisedës në takimin ndërmjet kryeministrit Zoran Zaev dhe drejto
Dy zyrtarë komunalë, nën hetime për falsifikim dokumenti në Pejë Prokuroria e Kosovës ka nisur hetimet ndaj dy zyrtarëve komunalë të Pejës në bazë të një kallëzim penal të parashtrua nd
Në këtë datë kryetarët e rinj të komunave ia nisin punës Kryetarët e komunave të Kosovës, të cilët kanë marrë besimin e qytetarëve në zgjedhjet e fundit lokale, pritet t’ia nisi
Mori foshnjën me vete, punonjësja përjashtohet nga mbledhja Yaka Ogata që është këshilltare komunale në qytetin Kumamoto të Japonisë, kishte shkuar në takim me fëmijën shtatë muajs
Priten rinumërime për kuvendet komunale Numri i madh i ankesave të paraqitura në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa nga ana e kandidatëve për kuvende k
Në zgjedhjet komunale barazia gjinore mbeti nën hije Iniciativa FEMaktiv vlerëson se në zgjedhjet komunale të vitit 2017 barazia gjinore përsëri mbeti nën hije. Sipas kës
Këtu gjeni rezultatet zyrtare për asambleistë Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka shpallur rezultatet përfundimtare për asamble komunale të zgjedhjeve të 22 tetorit,
Kërkohet heqja e teksteve që diskreditojnë fëmijët me sindromën Down Komiteti i Arsimit ka mbajtur mbledhjen e fundit për këtë mandat, ku ka diskutuar disa prej çështjeve aktuale në fushën
Rezultatet për asamble komunale në shtatë komunat kryesore Komisioni Qendror Zgjedhor vazhdimisht po publikon rezultatet e fundit në ueb faqen e saj edhe rezultatet për asamble ko
Fletëvotimet shpërndahen sot nëpër komuna Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpërndajë sot materialin sensitiv nëpër depot komunale. KQZ madje ka bërë edhe
Në mesnatë përfundon fushata, të shtunën votojnë të burgosurit dhe të sëmurët Sonte në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e parë dhe nis heshtja zgjedhore. Një ditë para zgjedhjeve