999 rezultate për

komunal

Përveç epidemisë, Kumanova tani ka edhe një problem tjetër serioz Kumanova është qyteti më e goditur nga epidemia e COVID 19 në Maqedoni në bazë të numrit të banorëve Për shkak të num
Merreshin me bixhoz, pesë të arrestuar Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, gjatë një aktiviteti të realizuar në rajonin e Prizrenit së bashku më Inspektorë
Pronarët e kioskave në veri, sërish në protestë Pronarët e kioskave në Prishtinë do të protestojnë sërish sot. Ata kanë paralajmëruar se do të protestojnë para nisje
Lushtaku si "Kapadahi", kërcënon publikisht dy të zgjedhur nga votat e qytetarëve Lëvizja Vetëvendosje në Skenderaj ka reaguar lidhur me sjelljen e nënkryetarit të kësaj komune, Nuredin Lushtaku, i cili
Edhe asambleisti i AAK-së është rehatuar me një punë në shtet Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Fadil Gashi është emëruar si këshillta
Malazezët çmenden nga bashkimi i shqiptarëve në Tuz Në Tuz po zhvillohen zgjedhjet komunale, ku partitë shqiptare janë të bashkuara. Tuzi është komunë me shumicë shqiptare
Sot, Bahtiri tenton të bashkojë Mitrovicën Pas kërkesë së parashtruar nga kryetari i Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për bashkimin e Mitrovicës, kryesuesi i kuv
VV padit nënkryetarin e LDK-së Lëvizja Vetëvendosje (VV) në Podujevë ka ushtruar kallëzim penal ndaj kryetarit të komunës së Podujevës, Agim Veliu dhe
PDK sulmon Bekim Jasharin në Skënderaj, harrojnë se ai e ndali Vuçiçin Kryetari i Rinisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit në Kuve
Plas dhuna në kuvendin e Skënderajt, rojet e Bekim Jasharit zihen me Vetëvendosjen Në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike. Mësohet se janë përfshirë rreth 30 persona, mes t
FSK në aksion për të gjetur personin e zhdukur në Malishevë Ekipet e kërkim- shpëtimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dje filluan operacionin e kërkimit të një personi me inicial
PSD braktis punimet e Kuvendit Komunal Asamblistët e Partisë Socialdemokrate bashkë me partnerët tjerë të koalicionit, pa Vetëvendosjen, kanë lëshuar sallën e
Jep dorëheqje Ministri i Kulturës Gashi Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e asamblistit në Kuvendin Komunal t
Politikanët shqiptarë në Serbi nuk zhgënjejnë, zihen në kuvend (VIDEO) Është ndërprerë seanca e katërt e Kuvendit Komunal pas një përballjeje ndërmjet kryetarit të komunës së Preshevës Shqipr
Hazirit nuk i intereson, ia vazhdon mandatin drejtorit me aktakuzë Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka bërë prezantimin e ekipit të ri të drejtorëve komunalë. Haziri që po
Vidhen 36 shenja qarkullimi, dëmi gati 1 milion denarë Tridhjetë e gjashtë shenja trafiku dhe disa mjete tjera janë vjedhur nga garazha me kate “Fallanga Maqedonase” në Shkup.
Asgjësohen edhe afro 350 kg nënprodukte të mishit Nisma e Kryetarit të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu e zbatuar nga Inspektorati Komunal për rritjen e kontrollit të produ
E binjakëzoi Muhaxheri kundërligjshëm komunën me një qytet turk? Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, nga dita e martë gjendet në Turqi për ta binjakëzuar qytetin që drejton
Edhe në Ferizaj kapet gjysëm ton mish i prishur Inspektorati Komunal në Ferizaj në bashkëpunim me Policinë e Kosovës ka konfiskuar sot afro gjysmë toni mish dhe nënprod
Dëme në Ohër, nisin riparimet e objekteve Në Ohër, hotelierët kanë nisur t’i riparojnë objektet që pësuan objektet e tyre nga moti i keq që goditi qytetin dhjetë