999 rezultate për

komuna

Borë si në Alaskë: Komuna hap tunele në Kamenicë për ta liruar rrugën (FOTO) Temperaturat e ulëta, reshjet e borës dhe erërat e fuqishme kanë shkaktuar probleme të mëdha në shumë komuna të vendit.
U arrestuan pas tërmetit, lirohen dy ish-kryekomunarët dhe disa zyrtarë të tjerë Gjykata e Apelit në Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë për disa prej zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të ndaluar pas tërmet
U bë Ministër i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dorëhiqet nga posti i kryekomunarit Që nga e hëna, kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu ka marrë edhe pozitën e Ministrit të Punëve të Brendshme në Q
Grabitje në Tiranë, blindohet Komuna e Parisit (VIDEO) Policia e Tiranës është në aksion për shkak të ngjarjes që sapo ka ndodhur tek Komuna e Parisit. Burimet bëjnë me di
Qeveria sot "zbarkoi" në Kumanovë, ministrat do njihen me hallet dhe kërkesat Kabineti qeveritar i udhëhequr nga kryeministri Zoran Zaev për mbledhjen e 171 qeveritare sot zhvendoset në Kumanovë. Kj
Ministria e Mjedisit kërkon nga komunat ndalimin e ndezjes së fishekzjarrëve Ministria e Mjedisit ka kërkuar nga komunat në Kosovë ndalimin e ndezjes së fishekzjarrëve dhe mjeteve piroteknike gjatë
Familja me 10 anëtarë në qiell të hapur: Na sillni një të paktën një çadër ku të fusim kokën! Tërmetet në Shqipëri kanë shkaktuar deri tani 42 viktima duke u shënuar ndër ditët më të vështira që po kalon vendi ynë.
Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa (VIDEO) Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa Asnjë cent të hyra nuk ka pranuar K
Merreshin me bixhoz, pesë të arrestuar Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, gjatë një aktiviteti të realizuar në rajonin e Prizrenit së bashku më Inspektorë
Kurti pas takimit: Rashiq ishte i zhgënjyer me procesin zgjedhor në komunat me shumicë serbe Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur pas takimit me përfaqësuesin e koalicionit “Sloboda”, Nenad Rashiq.
Zgjedhjet në Kosovë, në 12 komuna ende nuk ka përfunduar numërimi i votave Në 12 nga 38 komuna nuk ka përfunduar numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit. Deçani, Gjakova, Kamenica, Mitrov
Rekord historik: Kush është partia që fitoi në 10 komuna të Kosovës Në bazë të rezultateve të publikuara në ueb faqen e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është Lista Serbe ajo që ka
Kjo është komuna me pjesëmarrjen më të ulët të votuesve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve –KQZ ka publikuar të dhënët për pjesëmarrjen e votuesve në zgjedhjet e 6 tetorit. Sipa
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
10 kryetarët më të pasur të komunave në Maqedoni "peshojnë" 30 milion euro Dhjetë kryetarët më të pasur të komunave në Republikën e Maqedonisë së Veriut peshojnë rreth 30 milionë euro. Ndër ata,
Vodhi anësoret e autostradës, dënohet me 3 vite burg Gjykata Themelore e Prizrenit përmes një komunikate për media bën të ditur se ka dënuar me tre vjet burgim dhe gjobë për
Gjykata vendos: Kompetencat për shkollat i ka komuna jo ministria (FOTO LAJM) Gjykata Administrative ka marrë vendim në lidhje me atë se kompetencat në arsim në Gostivar duhet t’i takojnë komunës pë
Tetova ka mungesë të madhe të çerdheve Një numër i madh i fshatrave të komunës së Tetovës por edhe të komunave rurale që janë pjesë e saj, janë ende pa çerdhe
Ujësjellësi reagon pas dënimit nga Komuna e Prishtinës Drejtoria e Inspektoratit në Komunën e Prishtinës e ka dënuar Kompaninë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina”. Sipas k
Reshjet e mëdha të shiut kanë izoluar disa komuna të Kosovës (FOTO LAJM) Reshjet e mëdha të shiut kanë përfshirë vendin tash e dy ditë. Që nga dita e djeshme, shiu nuk është ndalur madje në