999 rezultate për

komunĂs

Dorëhiqen katër kryetarë komunash në Kosovë Kanë dhënë dorëheqje katër kryetarët e komunave veriore, Mitrovicë e Veriut, Zubin-Potok, Leposaviq dhe Zveçan. Ky ve
Dy ish-kryetar komunash kanë harxhuar milion para për darka Dy ish-kryetarë e komunës Staro Nagoriçane e kanë futur komunën në borxh për një milion dinarë për dreka dhe zbavitje në
Reagon Molliqaj pas dorëheqjes së Shpend Ahmetit Ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Vlorian Molliqaj, ka reaguar pas dorëheqjes nga Lëvizja Vetëvendosje të Shpend Ah
Arrestohet mashtruesi që turpëroi kryetar komunash dhe drejtorë shkollash SH. A.(28 vjeç) nga Komuna e Ferizajt i dyshimtë për mashtrime në emër të organizatës gjermane GIZ është arrestuar nga p
Femrat, të anashkaluara nga zgjedhjet lokale në Maqedoni Një javë para mbajtjes së zgjedhjeve, klubi I deputetëve në Kuvend në bashkëpunim me Institutin Nacional Demokartik orga
BDI në Shkup, BESA në Tetovë dhe ASH në Gostivar, fillon fushata zgjedhore në Maqedoni Fushata parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 15 tetorit fillon më 25 shtator, ndërsa partitë politike pritet që ti ndez
Ky është numri i kandidatëve për kryetarë komunash Rreth shtatë mijë kandidatë do të garojnë në zgjedhjet lokale të 22 tetorit për të fituar ulëse në kuvendet komunale.
BDI shpall listën përfundimtare të kandidatëve për kryetarë komunash Kryesia qendrore e BDI-së, në mbledhjen e sotme të mbajtur në selinë e partisë në Reçicë të Vogël, ka konfirmuar kandida
Ja kush janë kandidatët e partive për kryetar komunash në Maqedoni Partitë politike janë në prag të përfundimit të listës së kandidatëve për kryetar komunash dhe këshillave komunal. T
LSDM mban sekret emrat e kandidatëve shqiptar për kryetarë komunash LSDM po zhvillon biseda intensive me figura publike shqiptare, duke i bërë oferta për të kandiduar në siglën e partisë s
LSDM sekret emrat e kandidatëve shqiptar për kryetarë komunash LSDM po zhvillon biseda intensive me figura publike shqiptare, duke i bërë oferta për të kandiduar në siglën e partisë s
Numri i vogël i kandidateve për kryetare komunash shihet shqetësues për demokracinë (VIDEO) Gjashtë gra mësohet se do jenë kandidate për kryetare komunash në zgjedhjet lokale të 22 tetorit. 22 gushti ishte afa
Liderët e Kosovës nuk pranojnë që femrat të jenë kryetare komunash Nga më shumë se 100 kandidatët për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale të këtij viti, vetëm 6 prej tyre janë gra.
Fillon beteja për zgjedhjet lokale në Maqedoni Në prag të mbajtjes së zgjedhjeve lokale, partitë po grumbullojnë emrat e kandidatëve për kryetar komunash. BDI në komun
Zyrtare, këta janë kandidatët e PDK për kryetarë komunash (FOTO) PDK tashmë ka bërë publike listën me emrat e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që do të mbahen me
VMRO-ja zgjodhi kandidatët e parë për kryetar komunash Nga VMRO-DPMNE-ja sot publikuan kandidatët e parë për kryetar komunash në zgjedhjet lokale që vijojnë. Siç informoi
Këta janë kandidatët zyrtarë për kryetarë komunash në Kosovë Rreth dy muaj para mbajtjes së zgjedhjeve lokale, partitë politike kanë filluara t’i prezantojnë kandidatët e tyre për k
Kandidatët e BDI-së për kryetarë komunash nga Shkupi deri në Likovë Krahu i UÇK-së po rikthehet fuqishëm brenda Bashkimit Demokratik për Integrim. Në zgjedhjet e ardhshme lokale shumica
Këta do të jenë kandidatët e partive për kryetarë komunash Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 22 tetor, ndërsa subjektet politike pritet që të bëjnë analizat se cilët duhe
Prokuroria Publike ngre padi ndaj 5 ish-kryetarë komunash dhe një ish ministrër Prokuroria Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit ka ngritur padi padi penale ish-kryetarëve të ko