999 rezultate për

kompromis

Zhbllokohen përfundimet e BE-së me kompromis që i kënaq kërkesat bullgare (VIDEO) Bullgaria ka pranuar të debllokojë procesin e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njofton Rad
A mund të ketë bashkëqeverisje me Partinë Socialiste? Përgjigjet demokrati Oerd Bylykbashi thotë se, opozita do të ndjekë strategji dhe taktikë elektorale për të marrë sa më shumë vota në zgjedhj
Ramush Haradinaj president ose vendi shkon në zgjedhje, AAK kërcënon sërish koalicionin Ramush Haradinaj është emri i vetëm që AAK-ja ka për president dhe synon Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka kandid
Gjiknuri akuza opozitës: Jo kërkesa të njërës palë, doni të zvarrisni procesin Mazhoranca dhe opozita e bashkuar nuk kanë mundur të bien në një mendje deri më tani në mbledhjen e Këshillit Politik që
"Bjerini tavolinës dhe refuzoni kompromiset", zbuloni parashikimin e yjeve për nesër Dashi Duhet ta keni qartë që nëse dorëzoheni para problemeve të vogla këtë javë, do ju duhet të dorëzoheni edhe përba
Kurti mosbesues ndaj takimit në Uashington: Ka si synim kompromisin Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh aspak me sy pozitiv ndërhyrjen e Grenell për dialogun me Serbinë.
KE për ndryshimin e Kushtetutës: Për të ardhur keq që nuk pati kompromis Zëdhënësja e KE-së Ana Pisonero ka reaguar menjëherë pas votimit me 106 vota pro në Parlament të ndryshimeve Kushtetuese
Hoti kthehet nga Brukseli: Asnjë kompromis me Serbinë! Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është kthyer nga Brukseli dhe ka folur për takimin me Vuçiçin në Bruksel. Ai ka
Musliu: LSDM dhe BDI kanë lënë hapësirë për kompromis Pritjet janë që një qeveri me siguri do të formohet, ndërsa opsioni teorikisht më i pamundur është një përsëritje e zgje
Çulev: Luftë pa kompromis kundër parregullsive zgjedhore Ministri i Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut, Naqe Çulevi sot teksa vizitoi njësitë e punëve të brendshme Gjorç
Veliu zotohet për luftë të pakompromis ndaj krimit dhe korrupsionit Agim Veliu ka rimarr sot detyrën e Ministrit të Punëve të Brendshme. “Rikthim në punë për të
Rudina Hajdari thirrje anëtarëve të Këshillit për Reformën: Të arrihet kompromisi Rudina Hajdari ka dhënë këtë herë një mesazh për anëtarët e Këshillit Politik që të punojnë pa ndalur deri ditën e nesër
OSBE: Gjeni kompromisin, mbyllni reformën idealisht brenda 31 majit! Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka përgëzuar partitë politike për rifillimin e dialogut pë
Haradinaj: Ministri i Integrimeve të japë dorëheqjen Pas deklaratës se ministrit të Integrimeve Evropiane, Blerim Reka se qeveria do të bëj kompromis me Serbinë, vjen një re
Vuçiç: Kemi humbur rastin për kompromis me Prishtinën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar mbrëmë që Serbia ka humbur rastin të arrijë kompromis me Prishtinën
"Nëse e lejojmë Kurtin, ai bën kompromise të dhimbshme me Serbinë" Ish-kryeministrti i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nëse ata që e kanë vënë taksën do të lejonin kryeministrin, Al
PSG-ja nuk bën kompromis pë Cavanin, Atleticos nuk i mbeten dhe shumë kohë PSG vazhdon të refuzojë afertat e Atleticos për Edison Cavanin pasi ato nuk janë aty ku dëshiron klubi parisien. Ofer
Vuçiç i "shtrin" dorën Kurtit, tregon a është marrëveshja me Prishtinën njohje e pavarësisë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka folur sot rreth arritjes së mundshme të një kompromisi me Kosovën dhe pasojat
Habit Vuçiç: Jam gati për kompromis me shqiptarët! Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë për emisionin ‘Opinion’, thotë se ai është gati për një kompromis m
Beqaj thotë se korrigjimi i kufijve do të kthehej në një lojë Ndonëse ka kohë që nuk është përmendur në publik, korrigjimi i kufijve nuk po konsiderohet si ide e vdekur nga njohësit