999 rezultate për

kompleksi

Balla, padi ndaj Berishës, pronarëve dhe administratorëve të kompanisë që ndërtoi kompleksin "Kontakt" Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka kallëzuar në Prokurorinë e Posaçme Anti-Korrupsion ish-kryeministrin Sali B
Leje për pallat mes kompleksit? Banorët shkatërrojnë rrethimin e kantierit (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme te Unaza e Re është zhvilluar një protestë nga banorët e një kompleksi, që akuzojnë se institucionet ka
Qëllohet me armë drejt kompleksit të biznesmenit që dyshohet se u vetëvra Qëllohet me armë në drejtim të një kompleksi në Maminas, pranë autostradës Tiranë-Durrës. Mësohet se është qëlluar d
Në pritje të inagurimit, stadiumi i ri Partizanit është pothuajse gati (VIDEO) Stadiumi i ri i Partizanit është drejt përfundimit. Ngritja e tribunave dhe vendosja e fasadës janë kompletuar, ndër
Nisin sekuestrimet, "Anti- KÇK" blindon kompleksin e Hajrave ku u vra Jan Prenga Në Kompleksin "Golden" në Shijak aktualisht kanë zbarkuar efektivët e Operacionit Forca e Ligjit. Altin Hajri, është
"Për lirimin e Jak Prengës": Dalin pamjet e operacionit të RENEA-s (VIDEO) RENEA rrethoi kompleksin "Golden" gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Shijak pasi dyshohet se aty mbahej peng 4
RENEA rrethon kompleksin në Shijak Forcat speciale RENEA kanë rrethuar që prej orëve të para të mëngjesit Shijakun. Burime bëjnë bëjnë me dije se Efekti
Punimet vazhdojnë me ritëm të lartë, kështu duket sot kompleksi i Partizanit (FOTO LAJM) Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumin e “FK Partizani” vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet porta e
Punimet ecin me ritme të shpejta, stadiumi i Partizanit merr formë (FOTO LAJM) Punimet në Kompleksin Sportiv dhe stadiumin e “FK Partizani” vijojnë me ritme të larta. Aktualisht po realizohet port
Dalin pamjet e kompleksit të ri të Partizanit (VIDEO) Ditët e fundit te klubi i Partizanit kanë qenë të turbullta, duke filluar që me humbjen në derbi që i kushtoi kryesimin
Kompleksi turistik që u braktis prej plehrave (FOTO LAJM) Në fillim-vitet ’90, kompania SOE paraqiti planin ambicioz për ndërtimin e kompleksit “Dionisos”, në Sitia, Kretë. Ko
Pamje të frikshme, kështu është shembur kompleksi 12 katësh në Durrës (VIDEO) Një kompleks pallatesh 12-katësh në Durrës ka pësuar dëmtime të mëdha nga goditjet e fundit të tërmetit. Dëmtimet më
Basha zhvendoset në vilën me pishinë në kompleksin e "oligarkëve"? Reagon PD Kreu i PD-së Lulzim Basha ka ndërruar shtëpi. Sipas publikimeve në media, ai ka ikur nga apartamenti i tij në katin e 12
Zhbllokohet kompleksi Taiwani, Braçe i sulet gjykatësit Pak ditë pasi u mbyll me shumë bujë për shkak të mungesës së kuponit tatimor, ditën e sotme kompleksi Taiwani është zhbl
Atentati i Vlorës ndodhi tek kompleksi i "Il Padrionos" së ekzekutuar në Durrës Detaje të tjera janë zbardhur në lidhje me atentatin e dështuar në Vlorë ndaj një personazhi të njohur të nëntokës së qy
Këto janë 10 tempujt më të mëdhenj në botë (FOTO LAJM) Një tempull përcaktohet si një strukturë e rezervuar për aktivitete fetare ose shpirtërore. Megjithatë, jo të gjitha
Nuk kalon ligji për Kompleksin Memorial "Adem Jashari" As sot në seancën e Kuvendit të Kosovës nuk ka arritur të votohet Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në
Tragjike/ Të shtëna me armë brenda një kompleksi, 4 të vdekur Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Jacksonville të SHBA-ve, ku si pasojë e të shtënave me armë zjarri. Të paktën 4 p
E "përzunë" nga kompleksi i pallateve, 30-vjeçari masakron me thikë 9 persona, 6 fëmijë Një burrë të cilit i ishte kërkuar të linte një një kompleks apartamentesh në Boise të ShBA-së, dyshohet se ka sulmuar
Ish-ministri sot del para gjykatës Në Gjykatën Penale për sot është caktuar seancë e re për rastin “Toplik” të Prokurorisë Publike Speciale, ku i dyshuari