999 rezultate për

kompjuterike

Kishin pajisje kompjuterike për Golf 5, identifikohen vjedhësit e makinave në Shkup Policia është duke rënë në gjurmë të grabitësve të makina në Shkup. ALSAT nga burime brenda policisë mëson strukturë
U kap duke përgjuar në Tiranë, gjykata jep vendimin për iranianin Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për iranianin i cili u kap dy ditë më parë në Tiranë me akuzën e përg
Hynte në telefonat e qytetarëve duke iu vjedhur të dhënat, arrestohet 45 vjeçari Një 45-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi akuzohet se ndërhynte në telefonat e qytetarëve dhe komunikonte në emër t
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Japonezja 90-vjeçe vazhdon të luajë me lojërat kompjuterike dhe ka kanalin e saj në YouTube (VIDEO) Gjyshja luan tre deri në katër orë në ditë dhe ka kanalin e saj në YouTube. Një grua 90-vjeçare japoneze luan vazhdim
I tmerrshëm, ky 20 vjeçar nga Tirana ka bërë kërdinë me vjedhje të adresave të Facebook Arben Buzhiqi u arrestua nga forcat policiore pasi akuzohet për hakimin e mbi 3,000 adresa rrjetesh sociale e emailesh n
EMRI/ Arrestohet hakeri shqiptar, policia i zbulon të dhëna shokuese Një 20 vjeçar që banonte në Lapraka është arrestuar nga Policia, pasi dyshohet se ai ka ndërhyrë në 300 adresa Facebook,
Arrestohen tre hakerë në Kosovë Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi duke përdorur programe të veçanta kompjuterike, në mënyrë të kundë
I morën 4 mijë euro online, hakerat i bëjnë gjëmën biznesmenit Nuk janë të pakta rastet kur kompanitë apo biznesmenë bien pre e mashtrimeve kompjuterike duke humbur shuma të mëdha par
Nuk do ta besoni sa shumë ar gjendet brenda një kompjuteri (VIDEO) Ari është një element kimik me simbolin Au. Ari kryesisht është përdorur si monedhë dhe bizhuteri. Ky metal me vlerë gji
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.
Edward Snowden flet për sulmin kibernetik: Ja kush e ka fajin Gjatë ditës së djeshme, të paktën 74 vende, përfshirë edhe Shqipërinë, u goditën nga një sulm kibernetik global. Ish
Pajisja e përgjimit, prokuroria pushon hetimet ndaj izraelitit Prokuroria e Tiranës ka vendosur sot të pushojë hetimet për shtetasin izraelit, ndaj të cilit tashmë nuk rëndon më asnjë
"Agjenti" i çimkave, ja për çfarë po hetohet dedektivi izraelit Policia e Tiranës ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për "detektivin" izraelit, Yoram Frig, ndaj të cilit rëndoj
2016, viti i teknologjisë. Ja arritjet më të mëdha Në vitin 2016 teknologjia njohu disa përparime të rëndësishme por edhe pengesa. Makinat me vet-ngarje filluan të shf
Ja çfarë studiuan titanët e teknologjisë Keni menduar ndonjëherë se çfarë kanë studiuar njerëzit më të suksesshëm në botë? Në fakt të gjithë jemi kuriozë për
FBI: "Hakoet sistemi online i votimit në dy shtete" FBI deklaron se në dy shtete në SHBA është hakuar sistemi online i votimit. Mësohet se FBI u ka bërë thirrje të gjit
Gjeniu 14 vjeçar nga Shkodra, i besuari i Facebook Nilidon Pepushaj është një 14 vjeçar nga Shkodra. Ai vazhdon klasën e tetë në një shkollën jopublike. Një fëmijë që ndry
Operacion ndërkombëtar kundër piratëve të informatikës Në kuadër të operacionit ndërkombëtar “Dorkbot malware”, në bashkëpunim me EUROPOL dhe FBI-në, Sektori për Krimet Kompju
SHBA, maqedonasi rrezikon 40 vite burg për krime kompjuterike Një 41-vjeçar nga Maqedonia renditet mes 50 të akuzuarve për krime kompjuterike që po gjykohen në Las Vegas. Shtetasi ma