999 rezultate për

kompjuteri

Si ta formatoni vetë kompjuterin tuaj Ky artikull shpjegon në linja të gjera si instalohet Windows XP. 1.Hapi i parë për të formatuar kompjuterin tuaj ësh
Ish-futbollisti i Realit akuzohet për pedofili Gjermania "Bild" ka lëshuar bombën mbrëmjen e së martës: Ish-lojtari i Borussia Dortmund dhe Real Madridit Christoph Met
Messi apo Ronaldo, superkompjuteri vendos për më të mirin E gjithë bota e futbollit është e ndarë, kur bëhet pyetja: se cili është më i mirë Messi apo Ronaldo? Janë dy lojtarë
"Çmendet" gruaja në avion, i thyen kompjuterin të dashurit në kokë (VIDEO) Një grua e zemëruar i la pasagjerët në një fluturim të shokuar, ndërsa ajo thyen një laptop mbi kokën e të dashurit të s
8 këshilla për ata që punojnë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i
Puna juaj është përpara kompjuterit? Ju duhet kjo vitaminë Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta, ndaj ata që pu
Si të luftoni lodhjen e syve nga puna në kompjuter Punon në kompjuter tetë orë në ditë, shikon një film në televizorin tënd të ri plazma dhe të duket sikur e sheh të sfumu
Gabimi kompjuterik shkaktoi 25 të vrarë (FOTO LAJM) 25 vetëvrasje ndodhën brenda 10 ditësh, të gjithë studentë, vetëm sepse kishin kujtuar se kishin ngelur në një provim.
Paralajmërimi i fortë nga OBSH: Fëmijët të mos qëndrojnë më shumë se 1 orë para kompjuterit Sa kohë duhet të kalojnë saktësisht fëmijët përpara ekranit? Organizata Botërore e Shëndetësisë këshillon që të vegjlit
Këshilla të vyera për ata që rrinë shumë para kompjuterit Kompjuteri tashmë është një pajisje teknologjike e cila është e lidhur ngushtë me punën në kohët e sotme. Përdorimi i ti
Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve Superkompjuteri parashikon finalen e Ligës së Kampioneve Liga e Kampionëve është duke ardhur drejt fundit dhe pjesa
Rrini gjithë ditën para kompjuterit? Kështu mund t’i lehtësoni dhimbjet e qafës Nëse e kaloni pjesën më të madhe të ditës duke punuar në kompjuter dhe pastaj mbrëmjet në telefon, dhimbja e qafës, shpi
Gabimi kompjuterik "merr në qafë shqiptarin", gjykata i dyfishon dënimin Një rast të paprecedent e konsiderojnë mediat spanjolle vendimin gjyqësor që është dhënë ndaj një shqiptari në Spanjë. D
Punoni gjatë para kompjuterit? Ushqimet që duhet të hani për të mbrojtur sytë Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
I tmerrshëm, ky 20 vjeçar nga Tirana ka bërë kërdinë me vjedhje të adresave të Facebook Arben Buzhiqi u arrestua nga forcat policiore pasi akuzohet për hakimin e mbi 3,000 adresa rrjetesh sociale e emailesh n
EMRI/ Arrestohet hakeri shqiptar, policia i zbulon të dhëna shokuese Një 20 vjeçar që banonte në Lapraka është arrestuar nga Policia, pasi dyshohet se ai ka ndërhyrë në 300 adresa Facebook,
Kujdes, nëse lexoni lajmin se ka vdekur mr.Bean do ta pësoni Lajmet se aktori i famshëm Rowan Atkinson, i njohur ndryshe si “Mr. Bean” ka ndërruar jetë është i rremë, madje mund të
Kompjuteri më i fuqishëm në botë krijohet në SHBA Laboratori Kombëtar “Oak Ridge”, shpalli prodhimin e një superkompjuteri të quajtur “Summit”, që ka aftësinë llogaritëse
Kombëtarja e Islandës në "telashe", humbet kompjuteri "Hirushja" e Botërorit 2018, Islanda u përball me një problem jo shumë të zakonshëm përpara se të nisej për në Rusi.
Arrestohen tre hakerë në Kosovë Tre persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës pasi duke përdorur programe të veçanta kompjuterike, në mënyrë të kundë