999 rezultate për

kompjuteret

Komunës së Klinës i ka humbur pin-i, drejtorët të shqetësuar Qeverisja e re komunale e Klinës ende po vazhdon të ketë pengesa në shfrytëzimin e kompjuterëve zyrtarë në mungesë të pa
Telefonat e Samsungut tani mund të lidhen me kompjuterët me Windows 10 Kompania Samsung ka përditësuar aplikacionin e saj Flow, për të ofruar mbështetje për opsionin “Windows Hello” në sistem
Apple “security”, klientët ndihen të kënaqur me sigurinë Klientet e Apple ndihen të qetë nga mbështetja teknike të kësaj kompanie. Consumer Reports kohë më parë bëri një hulumt
Kur kompjutërët duan të të vrasin, rrëfimi rrënqethës i pilotit të avionit që u "çmend" në 10 000 metra Avioni Airbus 330 i kompanisë Qantas me 303 pasagjerë në bord ishte duke fluturuar në 10 666 metra lartësi natën e 7 tet
ANALIZA / Donald Trumpi dhe pesë dyshimet mbi ndërhyrjet e rusëve "Helm", kontradikta dhe heshtje. Pesë dyshimet mbi ndërhyrjen e rusëve: Ku janë provat? Wikileaks është në shërbim të Mo
Kush do e dëshironte një kompjuter të tillë? (FOTO LAJM) Kompjuterët me sistemin e ri të Microsoftit, Windoës 10, janë gati ndër to dhe një kompjuter të cilin ju mund ta fusni n
Apple prezanton dy kompjutera të rinj (FOTO LAJM) Apple ka prezantuar kompjuterët më të ri iMacun, me ekran 21.5-inç, Retina 4K dhe një version 27-inç me ekran Retina 5K.
Kompjuterët punojnë më shpejtë me diamantë artificiale Në të ardhmen kompjuterët mund të bëhen më të shpejtë e më të fuqishëm falë diamantëve artificialë. Sipas një eksperimen
Meta heq kompjuterët e Topallit, ia dhuron shkollave Kompjuterat e sallës së Kuvendit të vendosur nga ish-kryeparlamentarja Topalli duket se do të hiqen nga pasaardhësi i sa
Riformatohen serverët e Kryeministrisë Kompjuterët e serverët e Kryeministrisë që kanë qenë në përdorim gjatë këtyre viteve, i janë nënshtruar procesit të rifo
Vitin që vjen në modë smartbookët? Para disa viteve, me arritjen e netbookëve, lindi edhe një kategori tjetër e pajisjeve – smartbookët. Bëhet fjalë për po
Acer, Asus dhe Dell i bëjnë dalje Androidit Acer, Asus dhe Dell nuk do të përdorin më si sistem operimi për kompjuterët tablet “Androidin” por po presin që të dalë
Microsoft shfaq Windows 8 Para disa ditësh Steve Ballmer kishte lajmëruar për faktin se Microsoft po punonte për Windows 8. Microsoft tashmë ka sh
Super-kompjuterët do të mund të parashikojnë katastrofat natyrore Një nga “ekspertët lider” të botës në përdorimin e kompjuterizimit të performancës së lartë (HPC) për modelimin e fatkeq
Kur reforma kthehet ne komedi; nxenesit ne Likove, kompjuteret ne Kumanove Projekti “Kompjuter për çdo fëmijë” jo vetëm që s’ka mbërritur t&