999 rezultate për

kompjuter

Ancelotti analizon yjet e tij: Neuer si kompjuter, Ribery si ferrari por ... Edhe pse po zhvillon sezonin e parë me Bayernin e Mynihut, Carlo Ancelotti ndihet si në shtëpinë e tij, teksa futbollist
Kush është hakerja e inteligjencës së ushtrisë shqiptare që alarmoi NATO-n Elfrida Bardhanjori ishte shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojt
Hakerja e ushtrisë vjedh të dhëna sekrete nga kompjuteri eprorit Shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes AISM, në Ministrinë e
"Agjenti" i çimkave, ja për çfarë po hetohet dedektivi izraelit Policia e Tiranës ka nisur procedim penal në gjendje të lirë për "detektivin" izraelit, Yoram Frig, ndaj të cilit rëndoj
Ja si të ngarkoni foto në Instagram nga kompjuteri (FOTO LAJM) Instagram nisi një aplikacion zyrtar për Windows 10 vitin e kaluar, por gjithsesi mungon një funksion kyç shumë i rëndës
Zbulimi/ Telefonat dhe kompjuterat do të kontrollohen me gjeste Një zbulim i ri është raportuar në botën e shkencës nga Universiteti i Illinois në Urbana-Champaign. Telefonat smart
Hakerat bëjnë kërdinë në Shqipëri, policia: Ja si ju mashtrojnë Mashtrimi kompjuterik është kthyer një problem shqetësues jo vetëm për të rinjtë por së fundmi ka dëmtuar rëndë nga ana
Intel prezanton kompjuterin më të vogël në botë, sa një kartë krediti Kompania “Intel” ka prezantuar “krijesën” e saj të fundit. Quhet “Computer Card” dhe përmasat e tij janë të njëjta me të
ANALIZA / Donald Trumpi dhe pesë dyshimet mbi ndërhyrjet e rusëve "Helm", kontradikta dhe heshtje. Pesë dyshimet mbi ndërhyrjen e rusëve: Ku janë provat? Wikileaks është në shërbim të Mo
Njihuni me kompjuterin që ka madhësinë e një kartë krediti (FOTO LAJM) Ditët e “zvarritjes” me një laptop nëpër duar janë drejt fundit, pasi shumë shpejt do të keni mundësinë që kompjuterin t
2016, viti i teknologjisë. Ja arritjet më të mëdha Në vitin 2016 teknologjia njohu disa përparime të rëndësishme por edhe pengesa. Makinat me vet-ngarje filluan të shf
Nëse punoni në kompjuter keni nevojë urgjente për këtë vitaminë Mjektë këshillojn për të gjithë njerëzit të cilët kalojnë orë të tera pune para një kompjuteri kanë nevojë për vitamin A
Në të ardhmen kompjuterat do të kenë shqisa IBM çdo vit zgjedh pesë nga teknologjitë e reja të cilat mendon se do të arrijnë të ndryshojnë të ardhmen dhe këtë vit k
Vidhen 1212 kompjutera nga vagoni i trenit Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në trenin që përshkruan hekurushën Bogorodicë-Tabanovcë, ku rreth 1212 kompjuterë jan
Vuani nga pagjumësia? Largoni urgjent kompjuterin dhe celularin Edhe pse teknologjia e përparuar na lehtëson jetën, ana e errët e saj është se ndikon negativisht në shëndetin mendor.
Puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin Sipas një studimi nga ekspertët amerikanë dhe anglezë, puna në zyrë është puna më e dëmshme për shëndetin. Sipas një
Karrigia e punës që ju mundëson të punoni shtrirë (VIDEO) Për të gjithë punëtorët të cilët e urrejnë të zgjohen herët në mëngjes, mund të ketë një zgjidhje, megjithëse është e sh
Tastiera-kompjuter, kompjuteri i lëvizshëm me tastier prej gome! Një produkt inovator në fushën e teknologjisë është edhe tastiera Vensmile K8. Kjo është pajisja e krijuar në konceptin
Bletët janë më të zgjuara se superkompjuterat Bletët janë një ndër gjallesat më të zgjuara në tokë madje ato janë më të zgjuara se sa superkompjuterat. Ato mund t
Microsoft prezanton kompjuterin super të hollë "Surface Studio" Pas shumë muajsh spekulimesh, Microsoft ka lançuar kompjuterin e ri “Surface Studio”, në konferencën që po mbahet në New