999 rezultate për

kompjuter

Japonia ndërton super-kompjuterin më të shpejt në botë Një kompani japoneze po ndërton super-kompjuterin më të shpejtë në botë i cili mendohet që do të ndihmojë në kërkime mbi
Ja mënyra e saktë si duhet ta përdorni kompjuterin (VIDEO) Shpeshherë mënyra si qëndroni para kompjuterit tuaj nuk është kaq e mirë.E njëjta vlen edhe për mënyrën si shkruani në t
Ja si ta formatoni vetë kompjuterin tuaj Ky artikull shpjegon në linja të gjera si instalohet Windows XP. 1.Hapi i parë për të formatuar kompjuterin tuaj ësh
Nuk do ta besoni sa shumë ar gjendet brenda një kompjuteri (VIDEO) Ari është një element kimik me simbolin Au. Ari kryesisht është përdorur si monedhë dhe bizhuteri. Ky metal me vlerë gji
Telefonat e Samsungut tani mund të lidhen me kompjuterët me Windows 10 Kompania Samsung ka përditësuar aplikacionin e saj Flow, për të ofruar mbështetje për opsionin “Windows Hello” në sistem
Nga prangat tek kamxhikët, çfarë u gjet brenda shtëpisë ku ofrohej seks online? Ditën e sotme u shkatërrua një rrjet prostitucioni online ku 8 vajza dhe tutorja ranë në duart e policisë. E reja L.
Skandali, ministrat në ikje morën kompjuterat dhe mobiljet në shtëpi Kabinete pa kompjuterë, pa mobilje dhe invertar të tjerë të nevojshëm për kryerjen e obligimeve, kanë fituar ministrat e
"Wikileaks" zbulon viruset kibernetike të krijuara nga CIA Tre vite më parë CIA ka krijuar një virus kibernetik, “Pandemik”, më i zgjuar se “WannaCry”, i përdorur nga hakerat.
Reagon Vera Grabocka pas incidentit në spektakël Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
Apple “security”, klientët ndihen të kënaqur me sigurinë Klientet e Apple ndihen të qetë nga mbështetja teknike të kësaj kompanie. Consumer Reports kohë më parë bëri një hulumt
Ngatërruan fituesin e spektaklit, reagon regjisoria Vera Grabocka (FOTO LAJM) Pas ngatërresës që ndodhi në programin “Your Face Sounds Familiar”, me shpalljen e fituesit të gabuar ka ardhur edhe rea
Gafa e madhe e "YFSF" me fituesen e edicionit (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në TV Klan u zhvillua finalja e spektaklit ‘Your Face Sounds Familiar’ ku konkurrentët e tij për javë
Produksioni i YFSF bën gabim trashanik, ngatërron fituesin (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme ishte nata finale e spektaklit "Your Face sounds familiar". Por një gabim teknologjik duket se pr
Ushtrimet për ata që rrinë gjatë para kompjuterit Të qëndruarit në karrige për orë të gjata ka mjaft efekte negative. Trupi i njeriut është krijuar për të lëvizur (çd
Kjo është mënyra e duhur e të shkruarit në tastierë (VIDEO) Jeni mësuar gjithnjë të mbani një pozicion kur shkruani në tastierë? Jo gjithnjë mënyra si qëndroni para kompjuterit tu
Kina lëshon alarmin, një tjetër virus kibernetik do të godasë botën Kina po nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry
Edward Snowden flet për sulmin kibernetik: Ja kush e ka fajin Gjatë ditës së djeshme, të paktën 74 vende, përfshirë edhe Shqipërinë, u goditën nga një sulm kibernetik global. Ish
Kur kompjutërët duan të të vrasin, rrëfimi rrënqethës i pilotit të avionit që u "çmend" në 10 000 metra Avioni Airbus 330 i kompanisë Qantas me 303 pasagjerë në bord ishte duke fluturuar në 10 666 metra lartësi natën e 7 tet
Virusi global që po prish çdo sistem kompjuterik Një cirus është shpërndarë ditën e sotme në mbarë botën, duke prekur organizata të ndryshme. Deri më tashmë janë 74
Pajisja e përgjimit, prokuroria pushon hetimet ndaj izraelitit Prokuroria e Tiranës ka vendosur sot të pushojë hetimet për shtetasin izraelit, ndaj të cilit tashmë nuk rëndon më asnjë