999 rezultate për

kompjuter

Dhjetë rregullat që ju mbrojnë sytë nga kompjuteri Mjafton të mendosh që vetëm me dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit dhe telefonit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Kina vazhdon të ketë superkompjuterat më të shpejtë në botë Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera
Vodhën 24 kompjutera në shkollë, arrestohet “skifterët” vlonjatë Policia ka vënë në pranga dy persona të cilët akuzohen se mbrëmjen e djeshme në lagjen “Pavarësia” kanë hyrë nga dritarj
E akuzuan se iu gjet pornografi në kompjuter, zv.kryeministri britanik mohon gjithçka Zëvendësi i kryeministres britanike, Theresa May, ka mohuar akuzat sipas të cilave, policia ka gjetur materiale pornogra
Bin Laden shikonte “Tom & Jerry” dhe luante Counter-Strike Pasi CIA zbuloi dosjen e Osama Bin Laden, e sekuestruar në vilën e tij në Abotabad, dolën në pah edhe anët njerëzore të
Ja pse muaji nëntor është muaji më i veçantë i vitit Mësoni veçantinë e celulës ditë të nëntorit Për ndershim nga muajt tjerë, çdo ditë e nëntorit i është dedikuar një gjëj
Përdorimi i tepërt i kompjuterit , si t’i mbrojmë sytë Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Kjo është vitamina që ju duhet kur punoni shumë para kompjuterit Shkenca thotë se ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A. Sytë harxhojnë shumë rodopsinë, pigment foto
Sulm kibernetik ndaj Policisë së Kosovës Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ditën e kaluar një i dyshuar ka tentuar të hyjë në sistemin kompjuterik të saj. Po
Super-kompjuteri i ri punon me “pluhurin magjik” nga drita dhe materia Teksa drita atmosferike fantazmë ua ndriçon rrugën udhëtarëve në folklorin skocez, polaritonët veprojnë si markerë lehtë
Vodhi paisjet elektronike të lokalit, arrestohet 40-vjeçari Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar pasi ka vjedhur televizorë e kompjutera në një lokal. Mësohet se shtetasi i
Siguria në internet, kjo është këngëtarja e rrezikshme për kompjuterin tuaj Këngëtarja më e rrezikshme online, pasi gjeneron rezultatet më të rrezikshme për kë e kërkon në internet, është Avril La
Si t'i mbrojmë sytë nga përdorimi i kompjuterit Puna në zyrë dhe para një kompjuteri bën që shpeshherë t'i dëmtojmë sytë pa e kuptuar. Por shkenca jep disa këshilla
Zbuloni shkrimin e dorës të Bashës, mund të zhgënjeheni (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka uruar Ramush Haradinajn për postin e tij. Veç shkrimit
Këshilla si t’i menjanoni problemet e syve, nëse rrini gjatë në kompjuter Puna e tepërt në zyra të mbyllura dhe pa drite natyrale rrisni shanset për dëmtimin e shikimit. Personat që kalojnë orë
Shqiptarët të fiksuar pas celularit, e preferojnë më shumë se kompjuterin Interneti është kthyer në një pjesë të pandashme të ditës për shumicën prej nesh. Rrjetet sociale, puna dhe arsye të tje
Organizonte loto për garat me qen, 31-vjeçari kapet mat në Delvinë Një i ri është arrestuar në Delvinë pasi ushtronte aktivitet të paligjshëm të lojrave të fatit për gara me qen. Mëso
Amerikanët hakojnë kompjuterin me ndihmën e ADN-së Shkencëtarët amerikanë kanë përdorur ADN-në për të hakuar kompjuterin, me çka vazhdon trendi i lidhjes së trupit të njer
I morën 4 mijë euro online, hakerat i bëjnë gjëmën biznesmenit Nuk janë të pakta rastet kur kompanitë apo biznesmenë bien pre e mashtrimeve kompjuterike duke humbur shuma të mëdha par