999 rezultate për

kompjuterĂt

Kina vazhdon të ketë superkompjuterat më të shpejtë në botë Kina ka parakaluar SHBA-n për numrin më të lartë të superkompjuterave në botë. Vendi komunist ka 202 superkompjutera
Skandali, ministrat në ikje morën kompjuterat dhe mobiljet në shtëpi Kabinete pa kompjuterë, pa mobilje dhe invertar të tjerë të nevojshëm për kryerjen e obligimeve, kanë fituar ministrat e
Zbulimi/ Telefonat dhe kompjuterat do të kontrollohen me gjeste Një zbulim i ri është raportuar në botën e shkencës nga Universiteti i Illinois në Urbana-Champaign. Telefonat smart
Në të ardhmen kompjuterat do të kenë shqisa IBM çdo vit zgjedh pesë nga teknologjitë e reja të cilat mendon se do të arrijnë të ndryshojnë të ardhmen dhe këtë vit k
Bletët janë më të zgjuara se superkompjuterat Bletët janë një ndër gjallesat më të zgjuara në tokë madje ato janë më të zgjuara se sa superkompjuterat. Ato mund t
Shkatërruan derën e shkollës e vodhën kompjuterat, pranga adoleshentëve Dy adoleshentë u arrestuan dhe një tjetër po hetohet nga policia në Tiranë pasi akuzohen për vjedhje të kompjuterave në
Përgjimet/ Sekuestrohen kompjuterat e Policisë së Shtetit Prokuroria ka vendosur që të sekuestrojë të gjithë kompjuterat e Drejtorisë së Policisë së Shtetit, menjëherë pas pezull
PSP: Ja si Mijallkov dhe Jankullovska dogjën kompjuterat e përgjimeve (VIDEO) Një skandal po tronditë Maqedoninë, kësaj rradhe Prokuroria Speciale, e udhëhequr nga Katica Janeva ,në konferencën e so
Njihuni me kompjuterat e rinj Samsung (FOTO LAJM) Samsung ka prezantuar dy kompjuterë të ri të serisë Ativ Book 9, të cilët operojnë me Windows 10. Pajisjet më të reja Sa
Stream dhe Pavilion mini- kompjuterat HP (FOTO LAJM) HP ka krijuar kompjuterat e parë mini, Stream mini dhe Pavilion mini, pajisje me të cilat kompania synon të konkurojë tr
Dy hajdutë marrin kompjuterat nga shkolla, policia i arreston Policia e Elbasanit ka vënë në pranga dy të rinj, pasi në bashkëpunim kanë vjedhur një shkollë. Ervis Mersini, 28 vjeç,
Në 2014, 140 laptop në vend të kompjuterave në Kuvend Gjatë vitit 2014, Kuvendi i Shqipërisë ka programuar që 140 deputetët t’i pajisë me tableta elektronike ose laptop. “
Kuvendi heq kompjuterat e Topallit (FOTO-LAJM) Prishja e disa kompjuterave të sallës së Kuvendit si pasojë e keqpërdorimit ka bërë që Kuvendi të heqë të gjithë kompjut
Deputetët e LSI-së heqin nga tavolinat kompjuterat e Topallit (FOTO-LAJM) Deputetët e Lëvizjes Socialiste për Integrim zhvendosin ekranet e komjuterave nga tavolinat e tyre duke mbajtur vetëm ta
Berisha "frymëzon" Kuvendin, të gjithë me iPad-ë "Ky është kompjuteri që unë kam pritur prej 30 vitesh". Kështu do të shprehej ish kryeministri Sali Berisha pasi bleu nj
Defekt në kompjuterat e palës greke, bllokohet kalimi në Kakavijë Nga ora 06:00 e mëngjesit të sotëm në pikën kufitare të Kakavijës është bllokuar qarkullimi i mjeteve për shkak të një d
Berishës nuk i duhen kompjuterat e Topallit, ka iPad-in e tij Pas disa viteve i ulur përballë deputetëve, ish-kryeministri Sali Berisha tani do të ulet përkrahë tyre. Në seancën e dj
Prishen kompjuterat e palës greke, radhë të gjata në Kakavijë Në pikën kufitare të Kakavijës, në Gjirokastër është bllokuar këtë mëngjes kalimi i mjeteve dhe pasagjerëve. Shkak për k
Tabletët do parakalojnë PC Kompjuterat tabletë shumë shpejt do të jenë më popullore se laptopët dhe kompjuterat desktop, thotë drejtori ekzekutiv i
Brad Pitt u fsheh kompjuterat fëmijëve Babai krenar Brad Pitt duke i shqetësuar sepse fëmijët e tij shpenzojnë shumë shumë kohë para kompjuterit me lojra video