999 rezultate për

kompeticionin

Rusia rrezikon përjashtimin nga Europiani, ja kush e zëvendëson Një lajm i bujshëm vjen nga mediat botërore. Rusia rrezikon të mos marrë pjesë në kompeticionin europian, Euro 2020.
Juventusi zhbllokon rezultatin përballë Leverkusen (VIDEO) Juventusi ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë gjermanëve të Lerverkusen në minutën e 17' me sulmuesin kryesor G
Ledina Çelo braktis pasaportën shqiptare, ja me cilën nënshtetësi e ndërroi Këngëtarja e mirënjohur Ledina Çelo ka hequr dorë nga nënshtetësia shqiptare. Mësohet se ajo ka vendosur të marrë nënsht
Guardiola tregon kompeticionin që dëshiron më shumë ta fitojë me Cityn City kryeson me 13 pikë nga vendi i dytë në Premier League, por për Pep Guardiolën ende nuk ka përfunduar asgjë. Ai madj
UEFA dhe FIFA nisin diskutimet për kompeticionin më të ri që do të ekzistojë Ndryshimi i drejtuesve në krye të FIFA-s dhe UEFA-s duket se ka sjellë një frymë të re në këto dy institucione, që gjatë
Hidhet shorti për tër rinjtë e Shkëndijes në kompeticionin "Uefa Youth League" Ditën e sotme është hedhur shorti për Uefa Youth League. Shorti i hodhur sot në Nyon nxjerr FC Nitra të Sllovakisë si
3 lojtarët më të rinj në Europianin e Francës (FOTO) Ka ngelur vetëm pak ditë deri në fillimin e Europianit dhe UEFA vazhdon të publikojë të dhëna dhe statistika për lojtarë
Top 10 ekipet me më shumë gola në Champions (FOTO LAJM) Fitorja e mbrëmshme e Barcelonës përballë PSG-së nuk ishte e rëndësishme vetëm për kalimin në gjysmëfinalet e Champions
Shqipëria përfaqësohet për të dytin vit radhazi në kompeticionin ndërkombetar "JESSUP" në Washington DC Konkursi Ndërkombëtar Jessup, nën administrimin e ILSA-s bashkon studentë të drejtësisë nga i gjithë globi. Tashmë n
Barça-PSG, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në Grupin F çështja e kualifikimit pak a shumë ishte e qartë që në fillim kur u hodh shorti, sidoqoftë Paris Saint Germa
Bilbao, tripletë që "certifikon" Champions-in (VIDEO) Një fitore që certifikon Championsin për Bilbaon. Athletic fitoi 3-0 me Rayo Vallecanon në transfertën e Madridit, që kë
Nga Kupa te Bayerni, java e shenjtë e Casillas Nga finalja e Copa del Rey në takimin e madh me Bayern Munchen: është kjo java e shenjtë për Iker Casillas. Pas pushtimi
Yjet që i mungojnë Botërorit, shtohet lista (FOTO LAJM) Kupa e Botës "Brazil 2014" do të ketë sharmin e duhur për të ngritur këtë kompeticion aty ku i takon, në majat e futboll
Neymar "hija" e Messit, tripletë për 13 minuta (VIDEO) Barcelona e ka patur mjaft të lehtë fitoren përballë Celtic në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League
Gafa e UEFA-s: Benfica-Zenit, finalja e Champions-it Eshtë rrugë e gjatë dhe në fakt ende nuk ka nisur. Por në finalen e Champions League më 24 Maj të vitit të ardhshëm do t
Mou: 100 ndeshjet e mia në Champions Jose Mourinho do të mbushë 100 ndeshje në Champions League si trajner dhe në prag të sfidës me Manchester City trajneri