999 rezultate për

kompeticion

Njihuni me kompeticionin e ri që krijoi UEFA, starton në sezonin 2021/2022, Kosova mbetet me 3 skuadra Prej sezonit të ardhshëm 2021/2022 do të zhvillohen tri gara kontinentale për skuadrat e futbollit. Pas më shumë se
Faza finale e Ligës së Kombeve, sot hidhet shorti Pas përfundimit të fazës së grupeve, sot do të hidhet edhe shorti për fazën finale të Ligës së Kombeve, ku katër fituese
Një finale europiane do të vijë në Shqipëri, kompeticioni më i ri i UEFA-s e nis nga Air Albania Një lajm i mirë vjen për të gjithë shqiptarët. Shqipëria do të hapë dyert për të pritur një finale europiane. “T
Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën "Miss Arbëresha" (FOTO LAJM) Njerëzit janë përpjekur t’i përshtaten një normaliteti të ri në kohën e Covid 19, duke sjellë një sërë eventesh të rëndë
CHAMPIONS/ Manchester City - Real Madrid, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Rikthehet sonte kompeticioni më madhështor Europian për klube, Champions League. Pak minuta na ndajnë nga super ndesh
UEFA merr vendim: Skuadrat me fanella speciale në rikthimin e kompeticioneve evropiane UEFA ka marrë një vendim interesant. Pas luftës së gjatë me pandeminë Covid-19, garat evropiane në futboll do të kthe
City e pëson dyfish nga pandemia, vonimi i përgjigjes se CAS rrezikon ta lejë jasht Evropës Manchester City në ankth për të ardhmen në kompeticionet europiane. Citiziens u përjashtuan me 2 vite jashtë Championsit
ZYRTARE/ UEFA shtyn edhe një tjetër kompeticion Komiteti ekzekutiv i UEFA ka konfirmuar që kampionati i femrave Euro 2021 është shtyrë për vitin 2022. Presidenti i U
UEFA mban javën e ardhshme takimin me drejtuesit e federatave, priten vendime të mëdha UEFA javën e ardhshme do të mbajë një takim tjetër më rëndësi. Përmes video-lidhjeve, gjë e praktikuar kohëve të fund
FIFA vendos të shtyej Botërorin e ri të Klubeve FIFA ka vendosur të shtyjë me një vit edicionin e parë të Botërorit të Klubeve me format të ri më të zgjeruar. Burim
Guardiola flet me drejtuesit për vendimin që ka marrë për të ardhmen Manchester Cityt i është hequr e drejta për të garuar në kompeticionet europiane në dy sezonet e ardhshme nga ana e UEFA
SHORTI/ Inter dhe Man. United mësojnë kundërshtarët Pas shortit të Champions League, është koha të mësojmë përballjet e Europa Lague. Kemi mësuar kundërshtarët e dy nga
Rusia rrezikon përjashtimin nga Europiani, ja kush e zëvendëson Një lajm i bujshëm vjen nga mediat botërore. Rusia rrezikon të mos marrë pjesë në kompeticionin europian, Euro 2020.
Liverpooli i shpëton përjashtimit nga kompeticioni Liverpooli ka qenë duke u hetuar nga Federata Angleze për një lëshim që ka bërë. Kampionët e Evropës kanë aktivizuar
Juventusi zhbllokon rezultatin përballë Leverkusen (VIDEO) Juventusi ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë gjermanëve të Lerverkusen në minutën e 17' me sulmuesin kryesor G
UEFA gëzon klubet, në sezonin 2021-2022 nis nis një tjetër kompeticion "Europa Conference League" është kompeticioni më i ri nga UEFA, që do të nisë në sezonin 2021-2022. Një kompeticion
EUROPA LEAGUE/ 24 Ndeshjet që sot luhen sot (FOTO LAJM) Sonte në mbrëmje rikthehet Europa League, kompeticion që si zakonisht në këtë periudhë të vitit fillon fazën e grupeve.
Portugali-Holandë, finalja e parë e kompeticionit të ri, Nations League Portugalia dhe Holanda do të luftojnë për titullin trofeun e Ligës së Kombeve, garës inauguruese të UEFA-s, në finalen e
Aktorja mban fjalën dhe zhvishet pas fitores së Lacios (FOTO LAJM) Lacio arriti të fitonte 2-0 ndaj Atalantës në finalen e Kupës së Italisë dhe arriti të ngrinte trofeun lartë. Ky ish
Shpërthen Allegri: Championsi është kompeticion bastard Trajneri i Juventusit, Massimmiliano Allegri, ka folur në lidhje me Champions Leaguen. Trajneri i "Zonjës së Vjetër" men