999 rezultate për

kompetencat

Albin Kurti i nis kërkesë për opinion Komisionit të Venecias Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, më 1 maj, ka dërguar kërkesë për opinion në Komisionin e Venecias, lidhur
Gjykata vendos: Kompetencat për shkollat i ka komuna jo ministria (FOTO LAJM) Gjykata Administrative ka marrë vendim në lidhje me atë se kompetencat në arsim në Gostivar duhet t’i takojnë komunës pë
Strugës edhe Ohrit i hiqen kompetencat për plazhet Pas njoftimeve nga shteti përkatësisht Ministria e Trasportit dhe Lidhjeve nga muaji i ardhshëm do të marë kompetenca të
Asociaiconi nuk do të bazohet te kushtetuta, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Kompetencat që do t’i ketë Asociacioni/Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe kanë thelluar përplasjen mes presidentit Th
Haradinaj kërcënon Thaçin: Mos e prek kuvendin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk duhet t’i vë në pikëpyetje kompetencat e kuvendit kur u
Deputetët: Projektligji për Prokurorin e Shtetit fuqizon kompetencat e kryeprokurorit Kuvendi i Kosovës gjatë seancës së sotme ka bërë shqyrtimin e parë të Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Ligj
Pas Gostivarit, kompetencat e arsimit do tu merren edhe katër komunave Pas marrjes së kompetencave në sferën e arsimit të komunës së Gostivarit, nga Qeveria bëjnë të ditur se edhe disa komuna
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në
Projektligji që shton kompetencat e presidentit dërgohet në kryesi Komisioni parlamentar për buxhet për financa e ka proceduar të mërkurën në Kryesi të Kuvendit Projektligjin për ndryshim
Policia merr kompetencat e gjykatës në komunikacion Nga 1 janari Policia e Kosovës do të ketë më shumë kompetenca në lëndët e kundërvajtjes. Këtë e ka bërë të ditur gjat
Oda e Mjekëve merr kompetencat që i takojnë Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, thotë se edhe pas pesë vjetësh që kur është miratuar Ligji për Odat e Profesionis
Ministrat teknikë të PD-së i kalojnë kompetencat vartësve Ministrat teknikë të Bashës vazhdojnë të qëndrojnë në detyrë pavarësisht se kryeministri Rama po formon qeverinë e re.
Veliaj flet për përmirësim të cilësisë së ajrit në Tiranë: Kompetencat t'i kalojnë bashkive! Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj deklaron se krahasuar me vitet 2014 dhe 2015, niveli i ndotjes në Tiranë për vitin 201
PSP merr kompetencat e rastit "Sopoti" Prokuroria Speciale Publike ka bërë të ditur ka marrë në kompetencë të saj rastin ”Sopoti”. Pas dhënies së këtij rast
Ja kur hyjnë në fuqi ndryshimet kushtetuese që rrisin kompetencat e Erdogan Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka siguruar një shumicë të ngushtë për ndryshimet kushtetuese të cilat i jap
Qeveria merr vendimin për kompetencat ligjore të komunave Qeveria e Maqedonisë ka marrë vendimin e krijimit të një grupi pune i cili do të shqyrtojë opsionet ligjore të cilat do
GAFA/ Ministrja e LSI-së “shkarkon” veten, vendimi pubikohet edhe në Fletoren Zyrtare Një gabim gati e ka lënë pa punë ministren e Integrimit Klajda Gjosha. Në fletoren zyrtare është publikuar një urdhër, k
Vuçiç paralajmëron serbët: Muri në Mitrivicë duhet shembur Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç gjatë ditës së djeshme është takuar me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kryetari
Vuçiç: Rakiç ka pranuar të rrënohet muri në Mitrovicë Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç është takuar pasditen e sotme me përfaqësuesit e Listës Serbe dhe kryetarit e ko
Davitkovski: Ivanovi i ka tejkaluar të gjitha kompetencat Presidenti i Maqedonisë Gjeorge Ivanov, është kritikuar disa herë për shkelje të Kushtetutës. Së fundmi, pedagogu i