999 rezultate për

kompensim

Aeroporti i Vlorës mbetet vetëm ne 3D Gjatë diskutimit të një marrëveshje mes shtetit shqiptar dhe qeverisë së Mbretërisë së Arabisë Saudite, e cila ka për që
Shqiptari u vra me thikë, familja merr 750 mijë € kompensim Gjykata e Apelit në Bologna konfirmoi dënimin me 14.2 vite burg për Xhanluka Mazareli, për vrasjen e Ervin Tolës, shqipt
Një mal me para! Interit do t'i kushtojë mjaft shtrenjtë shkarkimi i Spalletit Interi do të detyrohet t’ia paguajë Luciano Spallettit hiç më pak se 25 milionë euro në kompensim, pasi do ta largojë at
Bojkot dy ditor, kompanitë s’do furnizojnë tregun Kompanitë agropërpunuese nisin sot bojkot dy ditor, nuk do furnizojnë tregun me prodhime të frekëta qumështi. Sot dhe
Fermerët sërish në protestë, bllokojnë rrugën në Lushnje Fermerë të shumtë të Lushnjes kanë vijuar protestën e tyre këtë të kërkurë, duke bllokuar aksin rrugor Lushnje-Fier.
Rriten pagesat e dëmshpërblimeve për aksidentet, revolucioni që po ndodh tek AMF (FOTO LAJM) Në intervistën e tij të parë në media pasi u zgjodh në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Koçi deklaro
Probleme te reja për Milan, Fassone kërkon kompensim Marco Fassone pas shkarkimit nga detyra e tij në klubin e Milanit raportohet se do të kërkojë rreth 10 milion euro kompe
Ngordhi qeni, familja amerikane kërkon 150,000 dollarë kompensim nga shteti Një familje amerikane në Idaho ka ngritur një padi kundër qeverisë federale, duke kërkuar 150,000 dollarë kompensim pasi
Kryeministrja serbe: Asociacioni nuk është kompensim për Kosovën në OKB Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka hedhur sot pohimet se formimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe do të
Limaj do të kërkojë kompensim pas vendimit të gjykatës Zëvendëskryeministri i Kosovës ka pohuar se do të kërkojë kompensim pas vendimit të Gjykatës Themelore të Gjakovës, ku u
MASHT-i heq dorë nga kompensimi financiar për “Loyola-n” Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, të enjten, ka njoftuar se ka anuluar pikat e memorandumit të mirëkuptimi
Kosova, i vetmi vend në Ballkanin Perëndimor që kompenson viktimat e krimit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka pritur sot në takim anëtarët e Komisionit për Kompensimin e Viktimave të Krimi
Fillon kompensimi i viktimave të krimit Komisioni për kompensimin e viktimave të krimit i themeluar nga Ministria e Drejtësisë, ka marrë vendim me të cilin ka a
AMF merr vendimin e rendësishëm për mijëra shqiptar të aksidentuar Të gjithë shqiptarët që janë aksidentuar nga makina të pasiguruara apo të cilat janë larguar nga vendi i ngjarjes tashmë
Përveç KSHZ-së, edhe Komisioni rregullator për energjetikë me paga shtesë Nuk janë vetëm anëtarët e KSHZ-së që kanë ndarë kompensime, të njëjtën gjë e kanë bërë edhe anëtarët e Komisionit rregul
Përmbytjet, Rama premton kompensim për familjet e prekura Sot në mbledhjen e organizuar nga Kryeministri Edi Rama me Komitetin e Emergjencave, Rama u shpreh se pas përmbytjeve rr
Kjo është shuma që do të marrin të dhunuarat Tri vendime duhet të marrë Qeveria e Kosovës në mënyrë që Komisioni për verifikimin e viktimave të dhunës seksuale të fi
Uragani Maria, çfarë duhet të bëni nëse janë prekur pushimet tuaja dhe të drejtat e kompensimit Uragani Maria ka filluar rrugën e saj të shkatërrimit, duke shkaktuar kërdi në Karaibe, pasi u largua nga ishulli i Domi
Kush janë 68 pronarët që marrin kompensimin, lista dhe dokumentet që duhen? Agjencia e Trajtimit të Pronës ka përfunduar shqyrtimin e kërkesave dhe do të nisë shpërndarjen e një fondi prej 299 mil
Haradinaj kërkon kompensim nga Gjykata e Francës Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk është mjaftuar me lirimin e tij nga Gjykata e Francës, madje ai ka ven