999 rezultate për

kompanive

Jo vetëm i detyrueshëm, tregu po orientohet drejt sigurimeve vullnetare Tregu shqiptar i sigurimeve vijon të jetë i orientuer kryesisht tek ai i sigurimit të detyrueshëm, ku TPL-ja ose siç quh
Kush e ka fajin për çmimin e lartë të biletave nga Rinasi? Pas ekspertëve në fushën e aviacionit, edhe përfaqësues të agjencive turistike që janë çdo ditë në kontakt me qytetarët
Ndaj facebook nisin hetimet penale Autoritetet amerikane kanë nisur hetimet mbi marrëveshjen mes Facebook dhe gjigantëve të tjerë të teknologjisë për marrj
Rusia bllokon importet nga Ukraina Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev, ka njoftuar se prodhimet ukrainase nuk do të lejohen të hyjnë në Rusi si masë re
Lajm i mirë, ulen tarifat e kompanive celulare Nga data 1 dhjetor e këtij viti kanë hyrë në fuqi tarifat e reja të terminimit të thirrjeve në rrjetet celulare të Vodaf
10 milion euro fitime, kush fshihet pas kompanive të basteve në Shqipëri Partia Demokratike ka vijuar sot me akuzat ndaj maxhorancës duke u fokusuar tek tregu i lojërave të fatit, i cili është
Sfidë kompanive të mëdha, marangozi shpik kondicionerin që ftoh me ujë (FOTO LAJM) Halli të bën të kërkosh zgjidhje të ndryshme. Kështu ka ndodhur edhe me një marangoz turk, i cili në mungesë të një
Kur do t'u kërkojë llogari kompanive private që mbajnë punonjës me paga të ulëta? Mbi 50 mijë biznese janë në kërkim të punonjësve të ndryshëm përmes faqes zyrtare të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, ww
U akuzua se financon trazirat në Maqedoni, reagon menjëherë miliarderi Grupacioni i kompanive Savidhis, me anë të një kumtese, i përgënjeshtroi shkrimet në media, hedh poshtë çdo implikim në
613 kg e kokainës në Durrës, sekuestrohen milionat e kompanive të përfshira Kapja e 613 kg kokainë në portin e Durrësit shkaktoi zhurmë jo vetëm për sasinë rekord të drogës, por edhe për përplasje
Skemë mashtrimi, arrestohet administratori i 3 kompanive Administratori i tre kompanive, Laert Barzezi, ka rënë në pranga për mashtrim financiar. Policia e Shtetit njoftoi s
Parashikimet e Botërorin, Brazili e Gjermania favoritë Botërori i Rusisë nis pas 4 ditësh, por parashikimet për skuadrën fituese nga kompanitë e basteve kanë nisur prej kohësh
Marrëveshja me Iranin/ SHBA paralajmëron sanksione edhe ndaj kompanive... Presidenti Donald Trump po përgatitet t’iu vendosë sanksione kompanive europiane që bëjnë biznes në Iran, pas tërheqjes
Biletat shkuan dëm, lajm i keq për ata që iu anuluan fluturimet drejt Italisë Ditën e djeshme u anuluan disa fluturime për të cilat shqiptarët e italianët kishin prerë biletat, për shkak të një grev
CSD: Kompanive ruse në Maqedoni u rritet katërfish të ardhurat! (VIDEO) Ndikimi i Rusisë në Maqedoni po rritet me shpejtësi duke forcuar qëndrimin e saj në përpjekjet për të parandaluar zgjeri
Larg nga Siria, çfarë po ndodh tani me avionët në qiell (FOTO LAJM) Prej kohësh pjesa më e madhe e kompanive ajrore nuk fluturonin mbi Siri, sidomos në zonat që administroheshin nga ISIS d
Bëhuni gati, ky është fundi i mbretërimit të Facebook dhe Google Kur të kthejmë kokën pas në 2017-ën, mund ta shohim si momentin e fundit të besimit të pakushtëzuar tek industria teknol
Trump fillon luftën me Kinën Presidenti i SHBA-ve Donald Trump pritet të firmosë sot disa vendime të rendësishme sa i përket raporteve tregtare me Ki
Suedi, drejtuesit e kompanive protestojnë kundër dëbimit të të huajve të kualifikuar Krerët e kompanive të mëdha suedeze, si Ericsson dhe H&M, dënuan sot dëbimin për motive burokratike të punonjësve të hua
PD thërret me urgjencë Gjiknurin në interpelancë Partia Demokratike ka kërkuar thirrjen e një interpelance urgjente me ministrin e Energjisë, Damian Gjiknuri. Kjo kër