999 rezultate për

kompanive

Hakerët kanë rritur sulmet e tyre kundër kompanive streaming "Peshkimi" është një përpjekje për të vjedhur informacion të ndjeshëm si emrat e përdoruesve, fjalëkalimet, numrat e kar
Kompanitë e basteve nuk do të lejohen në fanellat e ekipeve të La Ligas, preken 8 ekipe Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edi
Drejtoresha e Tatimeve: Gjoba kompanive që s’kanë aplikuar pa arsye Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimaj ka sqaruar se si do të përfitohet paga e luftës për punonjësit për të cilët nuk
Rama thirrje kompanive për pagën e "luftës": Kush nuk aplikon do të paguajë gjobë! Kryeministri Rama u ka bërë thirrje kompanive dhe bizneseve të aplikojnë për pagën e luftës për punonjësit e tyre ndrysh
Qindra do mbeten pa punë, 70 % e kompanive paralajmërojnë shkurtim të punonjësve Një sondazh i Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë, i realizuar me 90 kompani, kryesisht biznese VIP e të mëdha, ka nxjerrë
Qeveria e Kosovës 200 milionë euro në ndihmë të kompanive, do paguajë rrogat për dy muaj Qeveria e Kosovës iu vjen në ndihmë bizneseve me një paketë masash ekonomike. Ministri i Financave, Besnik Bislimi, ka p
Autobusët nga Maqedonia po lejohen të udhëtojnë nëpër zonat e koronavirusit në Itali dhe të kthehen prapë Përfaqësuesit e kompanive të autobusvëe, që bartin udhëtarë nga Maqedonia për në vendet perëndimore, ankohen se autorite
Tërmeti bllokoi valët, gjobë e majme kompanive celulare: Një shembull për Autoritetin e Konkurrencës Njësia për Teknologjinë dhe Ndërlidhjen në Turqi i ka vendosur gjoba të majme tre operatorëve të telefonisë celulare me
Autoriteti i Konkurrencës pezullon vendimin për rritjen e tarifave të kompanive celulare Autoriteti i Konkurrencës ka marrë vendimin për të pezulluar përkohësisht rritjen e tarifave nga kompanitë celulare.
ALBtelecom mes kompanive më të mëdha europiane në përqëndrimin tek shërbimet e reja digjitale Shoqata Europiane e Operatorëve të Rrjetit të Telekomit (ETNO) ka lëshuar një deklaratë të nënshkruar nga Drejtorët e Pë
Si do të mblidhen 880 milion euro borxhe të kompanive më të mëdha Bizneset i kanë borxh tatimeve një shumë prej 107.7 miliardë lekë, ose rreth 880 milionë euro, sipas të dhënave të tatim
Xhirojnë miliarda: Njihni 10 kompanitë më të mëdha në Shqipëri Sipas INSTAT, xhiro totale e faturar e vitit të kaluar nga të gjitha bizneset në Shqipëri ishte rreth 2 mijë e 37 miliar
Nesër greva e kompanive ajrore, Autoriteti i Aviacionit bën njoftimin e rëndësishëm Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka njoftuar se ditën e nesërme, në fluturimet nga Tirana drejtë Italisë dhe anas
Jo vetëm i detyrueshëm, tregu po orientohet drejt sigurimeve vullnetare Tregu shqiptar i sigurimeve vijon të jetë i orientuer kryesisht tek ai i sigurimit të detyrueshëm, ku TPL-ja ose siç quh
Kush e ka fajin për çmimin e lartë të biletave nga Rinasi? Pas ekspertëve në fushën e aviacionit, edhe përfaqësues të agjencive turistike që janë çdo ditë në kontakt me qytetarët
Ndaj facebook nisin hetimet penale Autoritetet amerikane kanë nisur hetimet mbi marrëveshjen mes Facebook dhe gjigantëve të tjerë të teknologjisë për marrj
Rusia bllokon importet nga Ukraina Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev, ka njoftuar se prodhimet ukrainase nuk do të lejohen të hyjnë në Rusi si masë re
Lajm i mirë, ulen tarifat e kompanive celulare Nga data 1 dhjetor e këtij viti kanë hyrë në fuqi tarifat e reja të terminimit të thirrjeve në rrjetet celulare të Vodaf
10 milion euro fitime, kush fshihet pas kompanive të basteve në Shqipëri Partia Demokratike ka vijuar sot me akuzat ndaj maxhorancës duke u fokusuar tek tregu i lojërave të fatit, i cili është
Sfidë kompanive të mëdha, marangozi shpik kondicionerin që ftoh me ujë (FOTO LAJM) Halli të bën të kërkosh zgjidhje të ndryshme. Kështu ka ndodhur edhe me një marangoz turk, i cili në mungesë të një