999 rezultate për

kompanite

Kryeministri italian merr vendimin e papritur për dy kompanitë prodhuese të vaksinave antiCOVID Kryeministri italian Giuseppe Conte thotë se një vonesë në furnizimin e vaksinave të koronavirusit nga Pfizer dhe AstraZ
Rruga në Borsh u ça mes për mes, Rama: Mos ma sulmoni Salillarin Kryeministri Edi Rama ngjatë konferencës së tij për shtyp ka dereklaruar se nuk e shikon me vend sulmin ndaj kompanive q
Theu rregullat e izolimit dy herë, dy kompanitë gjigande i "bëjnë dalje" Rita Orës (FOTO LAJM) Thyerja e rregullave të izolimit në Britani, duket se i ka kushtuar shtrenjtë këngëtares me origjinë shqiptare Rita Ora,
Identifikimi elektronik i zgjedhësve: KQZ hap garën për të zgjedhur kompanitë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hapur tenderin për blerjet e pajisjeve për implementimin e teknologjisë në zgjedhje. S
Kush e fiton Champions? Kompanitë e basteve publikojnë koeficientët Një ditë pas hedhjes së shortit për fazën 1/16-ve të Champions League, kompanitë e basteve kanë publikuar edhe koeficien
Bill Gates nënshkruan marrëveshje me 16 kompani farmaceutike, vaksina e Covid19 po afron Fondacioni Bill dhe Melinda Gates kanë nënshkruar një marrëveshje me 16 kompani farmaceutike në përpjekjet e tyre për të
Kompanitë e basteve parashikojnë ekipin e ri të Messit Presidenti i Barcelona-s, Bartomeu, ka thënë se Messi nuk do të lëvizë. Megjithatë, rinovimi i kontratës nuk ka ardh
Kompanitë e basteve nuk do të lejohen në fanellat e ekipeve të La Ligas, preken 8 ekipe Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edi
Bylisi - Tirana na kthen pas në kohë, kompanitë e basteve nuk kautojnë ndeshjet e Superiores Mjaftoi një ndeshje, Bylisi-Tirana, që ndeshjet e futbollit shqiptar të mos kuotohen më, duke na kthyer disa vite pas në
"Është një turp", Endi Tufa: Fituan kompanitë e basteve, duhej që të shënoheshin tre gola Bylisi ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 ndaj Tiranës në Kupën e Shqipërisë. Dopieta e Murataj i ka dhënë fitor
Estradë në Ballsh, ndeshja ishte kuotuar në kompanitë e basteve Gjysmëfinalja e vajtjes në Kupën e Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës na ka dhuruar sërish një “teatër” modern të cilin
Maqedonia jep kredi për bizneset pa kamatë, por ja kushtet Nga e mërkura kompanitë do të mund të aplikojnë për linjën e dytë kreditore pa normë interesi të quajtur Kovid-2, me vle
Kompanitë farmaceutike në garë për testin e COVID-19 Gjigandi farmaceutik zviceran "Roche" tha të premten se së shpejti do të ketë një test për të treguar nëse njerëzit kanë
Vendimi i AKP: Urdhërohet bllokimi i faqeve online për të rritur! (FOTO LAJM) Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka kërkuar nga kompanitë që ofro
Turne dhe ndeshje fiktive, si ukrainasit mashtruan kompanitë e basteve “Gënjeshtra i ka këmbët e shkurtra”, thotë populli dhe kështu ka ndodhur në Ukrainë. Disa kompani bastesh kanë rënë pre
Kanë financuar AAK-në, pesë kompanitë kanë fituar 26 tendera në institucione publike Organizata joqeveritare “Çohu” ka publikuar disa shkrime në lidhje me shkeljet që ka gjetur Zyra Kombëtare e Auditimit n
Trump i prerë: Paralajmëron ashpër kompanitë amerikane “Përparësia është jeta, siguria e qytetarëve dhe më pas vjen ekonomia,” tha Presidenti Trump para gazetarëve të premten,
Qeveria ndihmon kompanitë në mbulimin e pagave të punëtorëve për dy muaj Ministri në detyrë i Financave dhe Transfereve, Besnik Bislimi, ka propozuar një pako emergjente për Qeverinë në situatë
Qeveria e Maqedonisë së Veriut merr vendimin: 5.7 milion euro mbështetje financiare për ndërmarrjet Qeveria maqedonase do të japë 5.7 milionë Euro mbështetje financiare të drejtpërdrejtë për ndërmarrjet prodhuese si dhe
Qeveria kërkoi që të pezullohen pagesat e faturave, por kompanitë publike nuk e shtyejnë pagesën e shërbimeve Për të mos u ngarkuar qytetarët këto ditë sa gjendja është në nivele të tilla ekzekutivi po kërkon që të pezullohen page