999 rezultate për

kompanise

Sëmuret stjuardesa, 40 pasagjerë nuk udhëtojnë nga Prishtina drejt Kolnit Mbi 40 udhëtarë të linjës Prishtinë – Këln mbetën pa udhëtuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Një gjë e till
I mrekullueshëm, njihuni me versionin e fundit të Mercedez Benz (FOTO LAJM) Versioni i fundit i Mercedes Benz është Vision EQS, që përfaqëson planet e kompanisë për të ardhmen e makinave elektrike
Sot u miratua koncensioni, kapet për mashtrim adminisratori i firmës që iu dha "Milot-Balldren" Ka shkuar në 17 numri i biznesmenëve që kanë mashtruar me TVSH-në duke deklaruar fatura fiktive, gjë e cila i ka shkatua
4 milion euro mashtrim me TVSH: Pronarja e kompanisë së njohur mes të arrestuarëve Shpresa Joanidhi është pjesë e listës së biznesmenëve të arrestuar si pjesë së skemës së mashtrimit me TVSH-në. Ajo
EMRAT/ Kush janë 16 biznesmenët e njohur të arrestuar dje nga policia në Tiranë (FOTO LAJM) Me urdhër të Prokurorisë së Tiranës, Policia e Shtetit, në bashkëpunim me hetimin tatimor, ndërmorri mbrëmjen e së mërku
Autobusi u shkrumbua nga flakët në "Rrugën e Kombit", kompania tregon shkaqet Një autobus i linjës Tiranë- Prishtinë shpërtheu në flakë këtë pasdite në Rrugën e Kombit. Ngjarja ndodhi rreth orës
Rama premton bileta të lira të "Air Albania" në Europë, por sot Stambolli "kapet" me 480 euro (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se Air Albania do te nise fluturimet drejt qiejve te Europës duke publikuar edhe n
Shpërthimi i transformatorit, reagon OSHEE Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, ka njofton se shkak për shpërthimin e transformatorit të tension
Pas defektit të avionit së linjës Prishtinë-Antalya, defekt pëson dhe avioni i linjës Stutgart-Prishtinë Aeroporti i Prishtinës ka njoftuar se aeroplani i kompanisë ajrore Onur Air ka pësuar një defekt, gjë që ka shkaktuar vo
FSHF nxjerr në shitje stadiumin, kush do ia vendos emrin "Arenës Kombëtare"? "Arena Kombëtare" është drejt fundit dhe Federata Shqiptare e Futbollit ka nisur punën për të gjetur sponsorin për stadi
Romancë në zyrë: Si të sillesh në vendin e punës me kolegun/kolegen që ke fiksim? Flirtimi mes dy punonjësve në një vend pune nuk është diçka e pazakontë. Por ka disa gjëra që duhet të dini nëse ndodhen
Flet menaxheri i kompanisë që ka autobusin e aksidentuar në Tiranë Një autobus nga Kosova me 40 udhëtarë është aksidentuar gjatë ditës së sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Na kompani
Ndërron jetë krijuesi i Ford Mustang-ut Lee Iacocca, shefi ekzekutiv i kompanisë Ford dhe më pas i Chrysler-it, apo siç njihej ndryshe mjeshtri i tregtimit të m
"Arianit Bytyqi vdiq duke e ndihmuar Gentritin" Ruzhdi Kurtishaj, pronar i kompanisë Sharr Travel, ka treguar në emisionin Frontal në T7 mënyrën se si ka ndodhur rasti
Aksidenti tragjik në Shkup, prokuroria ngre aktakuzë Prokuroria Themelore Publike në Shkup ka lëshuar aktakuzë për gjashtë persona të cilët dyshohen se kanë kryer vepra të r
Plas skandali i turpshëm, vëllai i deputetit shantazhon biznesmenin Biznesmeni Hajdar Podrimaj ka paraqitur prova të cilat, sipas tij, dëshmojnë se vëllai i deputetit të PDK-së, Hajdar Beq
Shisnin naftën e vjedhur në vendin e punës, në pranga dy persona Janë arrestuar në flagrancë dy persona të cilët akuzohen se shisnin naftën e kompanisë ku punonin. Sipas policisë, sh
Shqiptarët po rripen, "Rinasi" deklaron fitime rekord në 2018 Në kulmin e përplasjes me qeverinë për treguesit ekonomik të koncesionit, Aeroporti i Rinasit ka vendosur një rekord të
Ja sekretet e suksesit të kompanisë shqiptare që vepron në 4 tregje të ndryshme Pas 8 vitesh përvojë në Shqipëri dhe rajon, Jumbo, një ndër kompanitë më të sukseshme në sektorin e shitjes së organizua
Falimenton kompania e sigurimeve "INSIG" në Kosovë Kompania e sigurimeve INSIG në Kosovë ka falimentuar. Bordi i Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendimin që kjo komp