999 rezultate për

kompanine

Fitoi betejën ligjore, shqiptari fiton 1.3 milion dollarë dëmshpërblim Një punonjës i një kroçere turistësh ka fituar luftën juridike kundër kompanisë pasi kjo e fundit refuzoi për t’i siguru
Shqiptari fiton 1.3 milion dollar dëmshpërblim nga një kompani e jahteve Një punonjës shqiptar do të fitojë plot 1.3 milion dollarë dëme nga kompania e jahteve. \ 35-vjeçari shqiptar Genti J
Si përgatiten drejtuesit e së ardhmes në kompaninë më të madhe shqiptare Kompani të ndryshme në Shqipëri dhe anembanë botës jo gjithnjë e kuptojnë se punonjësi është vlera e shtuar dhe aseti më
Fero mbyll bashkëpunimin me kompaninë e famshme muzikore Fero ka njoftuar fansat e tij se që nga sot nuk është më pjesë e kompanisë "On Records". Përmes një postimi, reperi b
Nuk ishte paguar, shqiptari kërcënon kompaninë me hedhje nga vinçi Një shqiptar ka hipur sipër një vinçi dhe ka kërcënuar se do të hidhet nga 30 m. Ngjarja është regjistruan në orën 7 të
E kapi kanceri në mushkri, burri padit kompaninë e cigareve Një baba me kancer të fazës së fundit në mushkëri mund të padit ish kompaninë që i dha atij mijëra cigare falas, për të
"Pastrimi" e zhytur në borxhe, i bllokohen llogaritë bankare Kompania Rajonale e Mbeturinave “Pastrimi”, njofton opinionin publik se i janë bllokuar xhirollogaritë bankare nga Kompa
Kusari kërkon të mbrohet mjedisi në marrëveshjen me kompaninë Counter Global Deputetja e Alternativës, Mimoza Kusari, ia ka drejtuar disa pyetje kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit për Zhv
Punësime familjare të AAK-së edhe në kompaninë Pastrimi Në Kompaninë për mbledhjen e mbeturinave “Pastrimi” për tre muaj janë punësuar 60 persona.Sikurse në ndërmarrjet tjera e
Fifi braktis kompaninë për Florin? Prej kohësh në media është përfolur për marrëdhënien mes këngëtares Fifi dhe kantautorit Flori. Në fillim u aludua se me
Pas skandalit me kompaninë "DH Albania", ritenderimet ulen me 5.5 milion euro Përsëritja e tenderit të linjës elektrike Burrel-Peshkopi pas skandalit me kompaninë “DH Albania” ka rezultuar me çmime
VOA: Qeveria shqiptare favorizoi kompaninë fantazëm (DOKUMENT) Në Shqipëri zbulohen detaje të tjera lidhur me kompaninë DH Albania e cila fitoi garën për ndërtimin e një pjese të Unaz
I dhanë 30 milion euro dhe Rama e Gjiknuri nuk e dinin kush ishte "amerikani" tek Unaza dhe OST?! Një javë më parë, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri konfirmoi fillimin e hetimeve penale në Shq
Skandali me kompaninë, pezullohet puna tek Unaza e Re Pas mega skandalit te publikuar mbreme nga emisioni “Të Paekspozuarit”, në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman (kompani
PSP bastis kompaninë dhe arreston pronarin e Spitalit Sistina Prokurorë të Prokurorisë Publike Speciale sot nga mëngjesi kanë hyrë në zyrat e kompanisë së biznesmenit të njohur Orce
Mësoni si është gjendja e punëtorëve të plagosur në kompaninë Bechtel Enka Dje në autostradën “Arbër Xhafri” janë lënduar gjashtë punëtorë deri sa ishin duke punuar në ndërtimin e kësaj rrugë pra
Dalin detajet, si e nxorri nga burgu Rezarta nipin e Enver Hoxhës Lajmi më i komentuar ditët e fundit në mediat shqiptare ka qënë lirimi i Ermal Hoxhës nga burgu. Ishte Rezarta Shkurt
Kosova ndihmon kompaninë e shqiptarit që u dogj në Serbi Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi i ka ofruar përkrahje pronarit të kompanisë “Saba Bellça”, pas diegie
PD firmos kontratë lobuese 40 mijë dollar me kompaninë në SHBA Pas skandalit të publikuar nga revista amerikane Mother Jones, e cila hidhte dyshime për lidhjen mes PD-së dhe lobuesve
Ministria të mos presë Komisionin por të hetojë kompaninë mashtruese turke Autoritetet e Kosovës nuk kanë ndërmarrë ende asnjë veprim në raport me kompaninë ajrore turke “Birlesik Insaat”, e cila