999 rezultate për

kompania

Thellohet lufta mes Getinjo-Mozzik dhe On Records: Nga gur ju kthyem në diamant Menaxheri i On Records, Met Elshani, iu kundërpërgjigj deklaratës së vëllezërve Getinjo-Mozzik me deklaratën e vetë Mozz
Ky njeri nuk ngopet, tenton të paguajë mijëra euro për imazhin para SHBA-së Insajderi në një shkrim të sotëm tregon se Presidenti Thaçi, natën kritike të 22 dhjetorit, e kishte kontraktuar një kom
Firma e njohur e quajti majmun, P Diddy i ofron kontratën 1 milionë dollarëshe vogëlushit Bluza e H&M ku një fëmijë me ngjyrë mbante veshur një bluzë ku shkruante “Majmuni më i paparë në xhungël"", u bë ngjarja
Kompania e parë në Maqedoni pranon pagesë me Bitcoin ‘Creative House’ është agjencia e parë e marketingut në Maqedoni e cila pranon Bitcoin dhe kriptovaluta tjera. Bitcoi
Stuhia Carmen lë në errësirë Parisin Nga stuhia “Carmen” mbeten rreth 40,000 familje në zonën e Brittany në Francën perëndimore pa energji elektrike, bën të
Nuk u paguan për punimet në vilën luksoze, kompania ngre padi ndaj Beyonce e Jay Z! (FOTO LAJM) Një kompani inxhinierike që ka punuar për të çiftin e famshëm të hollyood Beyonce dhe Jay Z në vilën e tyre në Bel-Air,
Protestat e naftëtarëve të Ballshit, reagon kompania Pas protestave nga punëtorët e uzinës së Ballshit ka reagua Shoqëria Ionian Refining & Trading Company – IRTC SHA. Ko
Avioni kthehet mbrapsht në mes të rrugës, arsyeja i ka habitur të gjithë Kompania ajrore japoneze “All Nippon Airways” (ANA) njoftoi sot se një prej avionëve të saj që po operonte një fluturim
Kompania e njohur e veshjeve mbyll dyqanet Kompania e njohur e veshjeve Hennes & Mauritz (H&M) pritet të mbyllë disa nga dyqanet e saj në të gjithë botën pas uljes
Me helikopter, pishinë dhe garazh, vjen super jahti spektakolar (FOTO LAJM) Një super jaht spektakolar i frymëzuar nga anijet pirate të shekullit të 17-të është krijuar dhe vjen me helikopterin e
Bashkia Tiranë rigjallëron biznesin e plehrave pas vdekjes së Ardit Gjoklajt Lida*, nënë e dy fëmijëve dhe banore e një lagjeje periferike në Tiranë iu drejtua bashkisë së Tiranës në kërkim të një
DETAJET/ Amerikanët marrin në kontroll hapësirën ajërore të Shqipërisë Amerikanët do të asistojnë autoritetet shqiptare për monitorimin e hapësirës ajrore të Shqipërisë. Kontrata e firmosu
Punonjësi i OSHEE-së humbi jetën në krye të detyrës, kompania punëson gruan e tij Dy ditë më parë në Shkodër një punonjës i OSHEE-së humbi jetën ndërsa dy të tjerë u plagosën. Sot mësohet se OSHEE fi
Gjykata vendos pro gazetarit Artan Rama në gjyqin kundër kompanisë së ndërtimit Gjykata e Tiranës vendosi të premten të lirojë nga akuzat për shpifje dhe cenim imazhi gazetarin dhe regjisorin Artan Ra
Vetëm një nga lojtarët e Realit e kërkoi Audin me ngjyrë të kuqe, arsyeja meriton respekt (FOTO LAJM) Skuadra e parë e Real Madridit gjatë ditës së sotme ka pranuar veturat e tyre për vitin 2017 nga kompania e njohur botër
Kompania e sigurimit nuk ju paguan dëmshpërblimin? Kjo është zgjidhja për të marrë paratë 100% Të humbësh jetën apo të pësosh dëmë fizike dhe psikologjike nga një aksident automobilistik në Shqipëri është njëra anë
Treni vonohet 20 sekonda, kompania kërkon falje publikisht (FOTO LAJM) Nisja ishte planifikuar në 9.44.40 por u nis në 9.44.20 sekonda. 20 sekonda vonesë dhe kompania hekurudhore japoneze kë
Treni u nis 20 sekonda më shpejt, kompania kërkon falje publike Një kompani treni japoneze i ka kërkuar falje pasagjerëve pasi një tren u nis 20 sekonda më herët. Shërbimet e vonuar
Kur përfundon seriali turk Ertugruli? Seriali “Ertugrul” ka nisur transmetimin e sezonit të 4-rt në Turqi, ndërsa së shpejti seritë e reja do të vijnë edhe n
Kjo kompani që përmendet në Paradise Papers ka përfituar miliona euro te shqiptarët Publikimi i dosjes Paradise Papers, që ka zbuluar sekretet e shumë liderëve dhe kompanive botërore që fshehin para në ve