999 rezultate për

kompani

Sëmuret stjuardesa, 40 pasagjerë nuk udhëtojnë nga Prishtina drejt Kolnit Mbi 40 udhëtarë të linjës Prishtinë – Këln mbetën pa udhëtuar nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës. Një gjë e till
Murizi "zë ngushtë" Denajn: I falët 100 milion euro Bankersit, s'ka dorëzuar bilancet prej vitesh Seanca e sotme në Kuvend nisi me intepelancën e deputetit Myslym Murrizi me ministren e Financave dhe Ekonomisë Anila De
Kaos në Rinas, kompania e njohur shtyn udhëtimin me 7 orë e askush s'mban përgjegjësi ‘Ernest Airline’ është vazhdimisht në qendër të kritikave për shkak të moskorrektesës për udhëtimet nga Rinasi. Së fu
Samsung nuk do t'i prodhojë telefonët më në Kinë Samsung i dha fund prodhimit të telefonëve celularë në Kinë bëri të ditur kompania ditën e Mërkure e cila është dëmtuar
Rama i shton edhe një "taksë" tjetër ndërtimit: Sigurim me detyrim, ndryshe s'ka leje Kryeministri Rama ka shpjeguar sot se do t'i detyrojë bizneset ndërtuese që të blejnë polica sigurimi tek kompanitë e si
Kampania e fluturimeve "Adria Airways" bën kërkesë për falimentim Kompania ajrore "Adria Airways" ka njoftuar se zyrtarisht ka bërë kërkesë për falimentim, duke i dhënë fund shërbimeve p
Dajli humbi jetën pasi ra në gropën e hapur, babai kërkon 52 mijë euro nga kompania Babai kërkon 52 mijë euro kompensim për djalin e mitur që thotë se humbi jetën pasi ra në gropën që ishte lënë e hapur n
I mrekullueshëm, njihuni me versionin e fundit të Mercedez Benz (FOTO LAJM) Versioni i fundit i Mercedes Benz është Vision EQS, që përfaqëson planet e kompanisë për të ardhmen e makinave elektrike
Plas skandali në Maqedoninë e Veriut, mediat: Të përfshirë dy njerëzit më të besuar të Zaev Mediat slovene sot kanë publikuar një lajm, për të cilin thonë se është skandali i ri që ka përfshirë Maqedoninë e Veriu
Fitoi betejën ligjore, shqiptari fiton 1.3 milion dollarë dëmshpërblim Një punonjës i një kroçere turistësh ka fituar luftën juridike kundër kompanisë pasi kjo e fundit refuzoi për t’i siguru
Shqiptari fiton 1.3 milion dollar dëmshpërblim nga një kompani e jahteve Një punonjës shqiptar do të fitojë plot 1.3 milion dollarë dëme nga kompania e jahteve. \ 35-vjeçari shqiptar Genti J
Në prag falimentimi, kompania e njohur ajrore anulon fluturimet nga Tirana dhe Prishtina (FOTO LAJM) Kompania sllovene Adria Airways e cila ka ndërprerë fluturimet që nga dita e martë 23.30 ka afat deri në 2 tetor që të p
Si e refuzoi kompania gjigante e veshjeve Liverpoolin në vitin 2012 Mediat angleze kanë zbuluar se marka e njohur e Adidas kishte refuzuar mundësinë e zgjatjes së kontratës me Liverpoolin
Falimenton gjiganti britanik, 60 000 udhëtarë bllokohen në hotele dhe aeroporte Mijëra turistë kanë mbetur në hotele e aeroporte në Turqi dhe Greqi në këto momente pasi kompania britanike e fluturimit
Anija me tonalat grurë rus mbetet e bllokuar në Durrës Bllokohet një anije ruse e ngarkuar me grurë në portin e Durrësit. Sipas burimeve, kompania shqiptare që ka bërë por
Plas sherri mes Met Elshanit dhe Feros (FOTO LAJM) Rep artisti i njohur, Feronit Shabani, i njohur si Fero, para një kohe ka bërë të ditur se ai është larguar nga kompania
Sot u miratua koncensioni, kapet për mashtrim adminisratori i firmës që iu dha "Milot-Balldren" Ka shkuar në 17 numri i biznesmenëve që kanë mashtruar me TVSH-në duke deklaruar fatura fiktive, gjë e cila i ka shkatua
Pësoi atak kardiak gjatë seksit, kompania shpallet fajtore për vdekjen e punonjësit Një kompani franceze është shpallur përgjegjëse për vdekjen e një punonjësi i cili pësoi atak kardiak ndërsa po kryente
Xhirojnë miliarda: Njihni 10 kompanitë më të mëdha në Shqipëri Sipas INSTAT, xhiro totale e faturar e vitit të kaluar nga të gjitha bizneset në Shqipëri ishte rreth 2 mijë e 37 miliar
4 milion euro mashtrim me TVSH: Pronarja e kompanisë së njohur mes të arrestuarëve Shpresa Joanidhi është pjesë e listës së biznesmenëve të arrestuar si pjesë së skemës së mashtrimit me TVSH-në. Ajo