999 rezultate për

komisionit

S'ka qetësi për prokurorin e dosjeve të nxehta, ja pse kërkohet shkarkimi Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për prokurorin Gentian Osmani, i konfirm
Opozita bllokon projektligjin për konfiskimin e pasurisë, a do të ndikojë te liberalizimi? Projektligji për konfisikimin e pasurisë nuk ka kaluar në mbledhjen e sotme të Komisionit për Integrime Evropiane. Me
Kapen shkelje pa fund, mbaron deklarimi i Shpend Maxhunit për rrëmbimin e mësuesve turq Shpend Maxhuni ka përfunduar raportin e tij para Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me rrëmbimin e mësuesve turq nga
Zaev: Marrëveshjen e Ohrit e shtojmë në ndryshimet kushtetuese Kuvendi Antifashist për Çlirimin Kombëtar të Maqedonisë (KAÇKM, apo ASNOM) nuk fshihet nga Preambula e Kushtetutës të Re
Basha voton për kreun e Komisionit Evropian, e tregon hapur votën Partia Demokratike do të votojë për herë të parë një kandidat të PPE për President të Komisionit Europian. Votën e op
Emrat e policëve që u intervistuan nga komisioni për mësuesit turq Tetë persona janë intervistuar nga Komisioni hetimor parlamentar lidhur me deportimin e gjashtë shtetasve turq në mars t
Njihuni me kandidatët kryesorë që synojnë postin e Komisionit Evropian Në javët e ardhshme do të merret vendimi se cilët do të jenë kandidatët kryesorë të familjeve partiake evropiane për zgj
Kullat e Jasharve ende në gjendje të rëndë, shteti pret procedurat Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur sot anëtarët e Komisionit Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Z
Haradinaj e pranon: Kjo është maja e malit që mund të na sjellë probleme me serbët Kryeministri Ramush Haradinaj i mbështet deklaratat e kryetarit të Komisionit Shtetëror për Mbikëqyrjen dhe Mirëmbajtjen
Vendimet e Komisionit të Disiplinës, dënohen të “voglat” Federata Shqiptare e futbollit ka publikuar sot vendimet e Komisionit të Disiplinës për javën që sapo lam pas. Asnjë nga
Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Për herë të parë Lushtaku flet për takimet e komisionit ku u bënë dallaveret me veteranët Nuredin Lushtaku përmes një letre publike, u është drejtuar presidentit Thaçi, kryeprokurorit Lumezi, prokurorit Hoxha d
30 persona do të intervistohen për dëbimin e mësuesve turq, mes tyre edhe Thaçi Komisioni Hetimor Parlamentar për zbardhjen e deportimit të gjashtë shtetasve turq që ndodhi në mars të këtij viti, do t
Thaçi i flet Komisionit Evropian për kufirin me Serbinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Komisionit Evr
Demaliaj i reagon prokurorit për hetimin e veteranëve fallco Ish-anëtari i komisionit qeveritar për njohje dhe verifikim të statusit të veteranit, njëherësh deputeti i AAK-së, Shkum
Dimitrov sërish nuk raporton në komision Sot në Komisionin për Punë dhe Politikë të Jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, ministri për Punë dhe Politikë të Jashtme,
Edhe sot Dimitrov tenton të raportojë para komisionit Sot në Komisionin për Punë dhe Politikë të Jashtme në Kuvendin e Maqedonisë, ministri për Punë dhe Politikë të Jashtme,
Ogur i mirë për shqiptarët, Merkel synon postin e rëndësishëm në BE “Ilsole24ore” shkruan se kancelarja gjermane, Angela Merkel, mund të synojë vitin e ardhshëm kreun e Komisionit Evropian
Trezhnjeva përsëri humbës, nga sot nuk është më gjykatës Gjyqtari i Durrësit i Besim Trezhnjeva, është shkarkuar përfundimisht nga sistemi i drejtësisë pas vendimit të sotëm t
I dehur apo jo? Juncker sqaron të vërtetën e incidentit (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, mohoi se kishte qënë i dehur gjatë darkës gala në samitin e NATO