999 rezultate për

komisioni

Ofendoi Albin Kurti, dënohet gjyqtari i futbollit Komisioni i Gjyqtarëve i FFK-së ka pezulluar nga puna gjyqtarin Qendrim Vata për ofendimin ndaj kryeministrit në detyrë,
Meta mbledh Komisionin e Sigurisë sot, si do të zhvillohet takimi Sot në orën 12:00, kreu i shtetit Ilir Meta do të mbledhë Këshillin e Sigurisë. Në kuadër të masave të marra mësohet
Me flokë pa krehur dhe pa grim, kështu duken deputetët shqiptarë gjatë mbledhjes online (VIDEO) Pas urdhrit të marrë, në shtëpi janë mbyllur edhe politikanët, si të gjithë qytetarët e tjerë. Institucionet janë bosh d
10 të dyshuar për koronavirus, Kurti mbledh komisionin e parandalimit Po mbahet sot takimi i komisionit të posaçëm për parandalimin e koronavirusit, i udhëhequr nga kryeministri Albin Kurti.
KOSOVË/ Formohet Komisioni i Posaçëm për parandalimin e infeksionit me koronavirus Formohet Komisioni i Posaçëm për parandalimin e infeksionit me koronavirus Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovë
Draft-opinioni i Komisionit të Venecias, reagon Ambasada Amerikane Ambasada Amerikane ka reaguar pas publikimit të një pjese të raportit të Komisionit të Venecias, ku thuhet se Presidenti
E FUNDIT/ Jep dorëheqjen, Rudina Hajdari "braktis" Integrimin Deputetja e PD Rudina Hajdari ka dhënë dorëheqjen si kryetare e Komisionit të Integrimit Evropian. Në krye të këtij k
Raporti i KE për Shqipërinë, Komisioneri për Zgjerimin: Shpresoj vendim pozitiv në maj Komisioni Europian raportoi sot mbi përparimin e bërë nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, duke rekomanduar celjen e ne
Pasaportat, rreth 300 kërkesa urgjente në ditë (VIDEO) Komisioni i MPB-së që vendos për dhënien e pasaportave me urgjencë, që nga themelimi prej 10 ditësh ka shqyrtuar rreth 3
Komisioni i Venecias anulon vizitën në Tiranë, shkak frika nga koronavirusi Komisioni i Venecias ka anuluar sesionin e 20-21 marsit, në Shqipëri. Mwsohet se shkak për anulimin e vizitës është kërc
Shkarkimi i Metës, Komisioni Hetimor merr në pyetje Ardian Dvoranin Kreu i KED Ardian Dvorani po merret sot në pyetje nga Komisioni Hetimor për shkarkimin e presidentit Meta, lidhur me për
3 burra e 1 grua, kush janë kandidatët për "FBI" shqiptare Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së, i përbërë nga kreu i SPAK, Arben Kraja dhe dy prokurorët Ened Nakuci dh
Nis marrja në pyetje e kandidatëve për kreun e BKH Ashtu sikundër u raportua, 4 prej kandidatëve për drejtimin e Bytrosë Kombëtare të hetimit do të intervistohen sot nga K
Gara për kreun e BKH-së, caktohen datat kur do të intervistohen kandidatët Tetë kandidatët në garë për drejtimin e Byronsë Kombëtare të Hetimit prtet të merren në intervistë në ditët në ijim.
Konstituohet Komisioni për Arsimin, Shkencën dhe Inovacionin Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport ka mbajtur sot gjatë ditës mbledhjen konsti
Shkarkimi i Metës, Komisioni Hetimor gati të marrë në pyetje Ardian Dvoranin Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Meta, do të mblidhet rreth orës 13:00 të premten, ndërsa në r
Shtatë vite nga ekzekutimi i komisarit Dritan Lamaj, Komisioni i Ligjeve mban 1 minutë heshtje Anëtarët e Komisionit të Ligjeve kanë mbajtur sot 1 minutë heshtje në përkujtim të kryekomisarit Dritan Lamaj, i ekzekut
Skandali me mësuesin në Fier, kryetarja e Komisionit të Arsimit thirrje ministres Shahini të japë dorëheqjen Mësuesi në Fier Agron Bego ka shkaktuar jo pak reagime në vendin tonë, kjo për shkak se ky i fundit i cili jepte mësim n
Kush janë tetë kandidatët në garë për kreun e BKH-së Janë plot tetë kandidatë në garë për postin e kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit(BKH). Ata janë vlerësuar pozitivisht
Takimi me delegacionin e Venecias, Basha paralajmëron mazhorancën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe përfaqësues të tjerë të opozitës kanë zhvilluar mëngjesin e sotëm një t