999 rezultate për

komisioni

Drejtësia në alarm! U rrezikohet jeta, 21 prokurorë merren në mbrojtje nga policia 21 prokurorë kanë kërkuar mbrojtje të veçantë nga Policia e Shtetit gjatë vitit 2020, pasi janë ndier të kërcënuar me je
Kuvendi shtyn afatin e komisionit "Dick Marty", bie dekreti i Metës Parlamenti votoi sot për shtyrjen e afatit të komisionit të posaçëm Dick Marty mbi vërtetimin e akuzave për krime lufte
"Shqiptarët janë turq", formohet komisioni për shqyrtimin e përmbajtjes së librit skandaloz Numri dy në dikasterin e arsimit Arafat Shabani thotë se është formuar komision përkatës për shqyrtimin e përmbajtjes së
Sherri mes Contes dhe Agnellit, Komisioni Disiplinor merr vendim Komisioni Disiplinuar nuk ka dhënë asnjë dënim për trajnerin e Interit, Antonio Conte dhe Presidentin e Juventusit, Andr
U kërcënua me vdekje, gjyqtari anglez kërkon mos arbitrojë më Mike Dean dëshiron të arbitrojë për disa ditë ndeshjet në Angli. Kjo pasi, ai dhe familja kanë marrë kërcënime nga ti
Rikthehen sërish tensionet mes Shkupit dhe Sofjes Zënka e një dite më parë mes politikanëve nga Shkupi e Sofja rreth Goce Dellçevit i ka rikthyer përplasjet dhe e ka dëmt
Buffon mund të dënohet, komisioni disiplinor po shqyron çështjen Portieri i Juventusit Gigi Buffon është nënshtruar në komisionin disiplinor për përdorimin e një fraze blasfemuese (që s
Një vit nga bllokimi total në Wuhan, si ndryshoi historia e botës Kina ka konfimuar 107 raste të reja me koronavirus, ndërsa sot shënohet një vit nga bllokimi i vendit, pasi shpërtheu vi
Komisioni i Ligjeve miraton shtimin e numrit të prokurorëve në SPAK Komisioni i Ligjeve ka miratuar shtimin e numrit të prokuroreve të Prokurorisë së Posaçme. SPAK do të jetë me 20 prokuro
Menaxhimi i pandemisë, Kurti nuk paraqitet në Komision për raportim Ish-kryeministri Kurti nuk ka shkuar për raportim në komision për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Në Komisionin Heti
Më në fund, BE miraton vaksinën anti-Covid të Pfizer Agjencia Evropiane e Barnave ka rekomanduar këtë të hënë përdorimin e vaksinës kundër COVID-19 të Pfizer dhe BioNTech në
Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm për raportin e Dick Marty Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Deputetët votuan me 85 vota pro, 12 kund
Kuvendi i rrëzon një tjetër dekret Metës, bie poshtë ligji për Policinë Kuvendi ka rrëzuar me 83 vota pro dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin për Policinë e Shtetit. Ndërkohë në seancë
Venecia "rrëzon" qeverinë për ndryshimet e njëanshme në Kodin Zgjedhor: Komisioni i Venecias ka dorëzuar Opinionin paraprak për ndryshimet në Kushtetutë dhe në Kodin Zgjedhor, ku theksohet se
Zbulohen emrat e Komisionit Hetimor për raportin e Dick Marty-t Ulsi Manja, Alket Hyseni, Klotilda Bushka, Adnor Shameti dhe Ermonela Felaj janë pjesëtarët e Komisionit Hetimor që do t
Festën e golit ia dedikoi Maradonës, ky është dënimi i Komisionit për Leo Messin Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi u dënua me 600 euro nga Komisioni për kartonin e verdhë që mori në ndeshjen e fundit
Pasuria e 35 agjentëve të BKH-së, si do paguhen Ka përfunduar procesi i deklarimit të formularëve të pasurisë për 35 kandidatët e kualifikuar si agjentë të BKH-së. D
Kuvendi voton pro ngritjes së Komisionit për raportin e Dick Martyt Kuvendi ka miratuar me 83 vota pro “ngritjen e komisionit të posaçëm të Kuvendit “Për administrimin e dokumentacionit dh
Si do të vazhdojë mësimi për universitetet, komisioni merr vendimin Komiteti Teknik i Eskpertëve ka vendosur që Universitetet duhet të vazhdojnë mësimin online. Sipas zv/ministres së Shënd
Lidhje me vrasësin e komisarit Lamaj? Merret vendimi për kreun e SHÇBA-së Kreu i SHCBA, Muhamet Rrumbullaku është konfirmuar në detyrë, pasi ka rezultuar i pastër në të treja shtyllat e vlerësim