999 rezultate për

komisioneri

Hahn: Të forcohet sundimi i ligjit. Rama: Fokusi te 5 prioritetet Është zhvilluar sot takimi i raundit të pestë të Dialogut të Nivelit të Lartë ndërmjet Bashkimit Evropian dhe Shqipërisë
Komisioneri për Zgjerimin të hënën në Tiranë Ditën e hënë Komisioneri për Zgjerimin do të mbërrijë në Tiranë, ku do të mbajë takime me politikën dhe biznesin. Në fok
Ahmeti i kërkon ndihmë komisionerit Hahn për zgjidhjen e emrit Vetëm një javë pas takimit me euro komisarin Johanes Han, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i shkruan një letër. Kreu i BDI i
Kriza politike, Gruevski takon kreun e KE-së Kryeministri Nikola Gruevski do të udhëtojë javën e ardhshme drejt Brukselit, për t’u takuar me kreun e Komisionit Evrop
Hahn: Evropa, e interesuar të ketë Kosovën anëtare të BE Komisioneri BE-së për Politikat Fqinjësore Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, theksoi sot në Prishtinë
Eurokomisioneri Hahn viziton sot Maqedoninë Komisari për politikë fqinjësore evropiane dhe negociata për zgjerim të BE-­së Johanes Hahn sot do të qëndrojë për vizit
Komisioneri Hahn viziton të mërkurën Kosovën Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Negocim të Zgjerimit, Johannes Hahn, viziton Kosovën, për herë të parë
Fyle letër Tahirit: Vlerësim për rezultatet në luftën kundër drogës dhe krimit Lufta kundër narko-trafikut është vlerësuar nga Komisioneri Fyle, kjo përmes një letre drejtuar ministrit Tahiri. Kjo le
Fyle apel qeverisë dhe opozitës për bashkëpunim konstruktiv Përmes një mesazhi në rrjetin social Twitter, Komisioneri i Zgjerimit Europian, Stefan Fyle, i ka bërë thirrje qeverisë
Bashkëpunimi rajonal, Bushati takon homologët e rajonit (FOTO-LAJM) Ministri Bushati mori pjesë në takimin e Ministrave të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Bosnje-Hercegovinës, Kosovës, Ma
Skandal, komisioneri i PDK-së shkruan publikisht sa deputetë kanë partitë Anëtari i KQZ-së nga rradhët e PDK-së, Ilir Gashi ka shkruar në mënyrë publike dhe hapur në Facebook se sa deputetë ka a
Fyle nesër në Tiranë për statusin Në kuadër të çeljes së negociatave me BE-në, Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Europian, Stefan Fyle do të vizitojë n
Kuvendi nis procedurat për zgjedhjen e Komisionerit për Mbikëqyrjen e Shërbimit Civil Vetëm një javë pas shkarkimit të anëtarëvetë KSHC-së nga detyra, Kuvendi ka shpallur dhe nisjen e procedurave për zgjed
Opozita bojkoton parlamentin, Mazhoranca shkrin KSHC-në Në ditën që opozita filloi dhe bojkotin e parlamentit, anëtarët e majtë të Komisionit të Ligjeve miratuan projektvendimi
Fyle: Tribunali, guxim për të ecur në rrugën e duhur Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Stefan Fyle, në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, takoi kryeministrin e
Komisioneri i KiE: Vrasësit e Karelit të përgjigjen para ligjit Komisioneri për të Drejtat e Njeriut në Këshillin e Europës, Nils Muiznieks i ka bërë thirrje autoriteteve greke që të z
Fyle: Shqipëria ka kapacitetin për të zgjidhur sfidat e integrimit “Jam i bindur se vendi ka kapacitetin për të zgjidhur sfidat e integrimit europian me vendosmëri”. Kështu u shpreh Komis
Qeveria publikon përfundimet e dialogut të Nivelit të Lartë Shqipëri-BE Qeveria zbardh vendimet e marra dje gjatë dialogut të nivelit të lartë BE-Shqipëri. Sipas njoftimit takimi përshëndeti R
Fule vlerëson ecurinë e reformave (FOTO-LAJM) Komisioneri për Zgjerimin dhe Politikën Evropiane të Fqinjësisë, z. Stefan Fule vlerësoi ecurinë e deritanishme në rrugë
Fule të enjten e ardhshme në Tiranë Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Stefan Fyle viziton Tiranën të enjten e ardhshme. Zëdhënësi i Komisione