999 rezultate për

komisioneri

Protestuesit në Shkup fyejnë eurokomisionerin Hahn (VIDEO) Vizita e eurokomisionerit Johannes Hahn nuk u prit mirë, pasi ndërtesa e zyrës së BE-së në Shkup u bllokua tërësisht dhe
Poposki përgënjeshtron eurokomisionerin Kukan: Më keni nxjerrë nga konteksti Ministri i jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Poposki, ka reaguar menjëherë ndaj deklaratës së eurodeputetit Eduard Kukan, i
Ja porosia e eurokomisionerit Hahn nga takimi me Bilall Kasamin (FOTO LAJM) Ndërsa është duke u mbajtur takimi mes përfaqësuesve të Lëvizjes BESA me komisarin për zgjerim dhe politik fqinjësore Jo
Hahn vizitë në Maqedoni, a do të marrë fund kriza politike? Euro-Komisioneri për zgjerim, Johannes Hahn, pritet të zhvillojë një vizitë në Maqedoni në përpjekje për të dhënë ndihmë
Hahn: BE do një Ballkan stabël JOhanes Hahn thekson sërish nevojën që Ballkani të jetë një territor stabël sa i përket tensioneve politike dhe ndëretni
Han nis takimet me liderët e partive politike në Maqedoni Eurokomisioneri Johanes Han, i cili që prej ditës së djeshme është në Shkup, filloi këtë pasdite takimet me përfaqësues
Eurokomisioneri Johanes Han në Shkup, ja agjenda Eurokomisioneri për negociata për zgjerim Johanes Han, pritet të takohet sot me liderët e partive politike që fituan ven
Nuk ka marrëveshje për formimin e qeverisë, pritet eurokomisioneri Hahn Eurokomisioneri Johannes Hahn, i cili pritet të takohet nesër me përfaqësuesit e partive politike parlamentare, pritet t
Hahn: Reforma në Drejtësi, kyçe për integrimin Në përfundim të vizitës se tij në Bruksel, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shoqëruar prej Ministres së Integrimit Evropi
Zgjedhjet në Drenas / Debat i nxehtë mes komisionerit dhe vëzhguesve (VIDEO) Ndërsa janë ende duke vazhduar zgjedhjet për kryetar komune në Drenas, një incident i vogël ka ndodhur mes vëzhguesit dh
Fillon takimi i Komisionerit Hahn me liderët e partive politike Në këto çaste ka filluar takimi i komisionerit Johannes Hahn dhe nënkryetares së Parlamentit Evropian Ulurike Lunaçek, m
Komisioneri Hahn sot viziton Kosovën Komisioneri për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociata të Zgjerimit, Johannes Hahn do të qëndrojë për vizitë zyr
Eurodeputetët grekë ngrenë "Himarën" në KE, ja reagimi i komisionerit Hahn Dy ditë pasi dorëzuan në Komisionin Evropian një amendament ku kërkonin për mbrojtjen e të drejtave të minoriteteve në S
Komisioneri Hahn anulon papritur vizitën e nesërme në Tiranë Komisioneri i Bashkimit Europian Johannes Hahn ka anuluar vizitën zyrtare në Tiranë që do të realizonte ditën e nesërme.
Detaje nga vizita e kryekomisionerit Han në Maqedoni. Ja vizita e plotë Eurokomisioneri Johanes Han zhvilloi sot disa takime me rëndësi kombëtare dhe ndërkombëtare në Maqedoni. Bazuar në a
Çështja çame/ Greqia ngrihet kundër komisionerit Hahn Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar me tone të ashpra ndaj deklaratës së Komisionerit Johannes Hahn, lidhur me çësh
Një lajm i mirë nga BE, pranohet çështja “Çame” Paketa e ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati për adresimin e çështjeve të hapura mes Shqipërisë dhe Greqisë, ka marr bek
Meta flet prerë: Parlamenti do të mblidhet së shpejti për 7 ligjet e reformës Kryeparlamentari Ilir Meta ka folur për zbatimin e reformës në drejtësi. Ai është shprehur se ka siguruar komisionerin H
Brukseli gati të zëvendësojë komisionerin britanik Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker është shprehur i gatshëm të emërojë një komisioner të ri britanik
Referendumi, jep dorëheqjen komisioneri britanik i BE Komisioneri i Britanisë së Madhe në BE, Jonathan Hill është dorëhequr. Ai e ka lënë vendin e tij pa përfaqësim në Ko