999 rezultate për

komisioneri

Letër e hapur për Komisionerin Hahn, çfarë kërkojnë artistët? Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit zhvilloi sot një protestë përballë pallatit të Kongreseve, ku sipas tyrë protesta erdhi
Komisioneri i Vetting-ut nën hetim, u padit nga PD për falsifikim Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet ne lidhje me dokumentacionin e dorëzuar nga komisioneri i Vettingut, Lulzim Ha
Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
Rikthehet makthi për Kryetarin e Gjykatës Kushtetuese “Ishte si të kaloje varrin për së gjalli” do të deklaronte kryetari i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, disa ditë pasi
Komisioneri evropian del zyrtarisht: Kosovës t'i hiqen vizat Komisionari i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos ka thënë se Kosova i ka plotësu
Hoxhaj jep lajmin e mirë për vizat Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përfunduar vizitën zyrtare në Bruksel, ku në agjendë temë kryesore ka p
Thaçi telefonon Hahn, zbardhet biseda Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike sot me komisionerin e Bashkimit Evropian për Poli
Hahn: Kjo është çfarë kërkon BE nga Shqipëria dhe politikanët Komisioneri për Fqinjësinë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur për Shqipërinë pas marrjes së re
Vazhdojnë deklaratat e PDK-së për vizat Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, tha se në një bisedë që e ka pasur me komisionierin, Johanes Hahn, ky i fu
Haradinaj në Shkup, ha drekë me Komisionerin Hahn Në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së
Komisioneri i BE-së, Avramopoulos së shpejti viziton Kosovën Të mërkurën, Kuvendi i Kosovës pas një seance maratonike me fjalime e gaz lotsjellës, miratoi marrëveshjen për demarkimi
BE presion Kosovës, presim lajme të mira për demarkacionin Komisioneri për Punët e Brendshme i BE-së, Dimitris Avramopoulos, pret ministrin e jashtëm Pacolli në një takim në Bruks
Kolegji i Apelimit shkarkon Komisionerin Heral Saraçi Kolegji i Apelimit ka marrë vendimin drastik për shkarkimin e Komisionerit Heral Saraçi. Ai akuzohet për shkelje të r
Hera e parë, akuzohet për shkelje Komisioneri i Vetting-ut Kolegji i Apelimit ka nisur një procedim disiplinor ndaj Komisionerit Publik, Heral Saraçi, me kërkesë të vazhduesve ndë
Hahn: Pas një viti ka marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi Komisioneri për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johannes Hahn, po shpreson që Kosova dhe Serbia do t’i mbyllin të gjith
Han nesër në Shkup, takime politike dhe me sektorin civil Eurokomesari për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore Johanes Han do të qëndrojë në Maqedoni nesër dhe pasnesër për takime po
Hoxha takohet me komisionerin e vizave, asgjë konkrete për liberalizim Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, gjatë qëndrimit në Strasburg, është takuar me Komisionarin e Bashkimit E
Komisioneri i Vetevendosjes largohet nga qendra e votimit, u paraqit me identitet të rremë Demokracia në Veprim ka raportuar për ecurinë e procesit zgjedhor. Raportohet se në Istog në shkollën "Ndre Mjeda" nj
Kërcënohet komisioneri shqiptar në veri të Mitrovicës Eroll Gashi, komisioner nga radhët e PDK-së është kërcënuar nga kryesuesi i vendvotimit B11 në Qendrën e votimit "Sveti
Hahn: Urgjente formimi i qeverisë së re pro europiane Në takimin e kryeministrave të shteteve të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn ka biseduar me k