999 rezultate për

komisioneret

Delawie qorton politikanët për listat e veteranëve Ambasadori në shkuarje i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) ka reaguar përmes një postimi në Twitter për rastin e
Ministria e Financave tregon kur do të paguhen komisionerët e zgjedhjeve Ndonëse ka mbaruar edhe raundi i dytë i zgjedhjeve, shumë prej komisionerëve dhe vëzhguesve të raundit të parë ende nuk
Qeveria vendos nga kush do të ruhen anëtarët e Vettingut Qeveria Shqiptare ka vendosur që tja ngarkojë sigurinë e anëtarëve të komisionit të Vettingut Gardës së republikës së S
LSI kallëzon komisionerët e vet në Bulqizë LSI ka kallëzuar ditën e sotme penalisht komisionerët e saj, të PD, PS dhe PDIU-së në qendrëne votimit 1079 në Bulqizë.
Humbja spektakolare, numëruesit e PD-së dezertojnë në Korçë (FOTO LAJM) Partia Demokratike ka pësuar humbjen më të madhe në historinë e saj, jo vetëm në mandate por edhe numër votash në çdo qa
Basha i inkurajon komisionerët e PD në këtë mënyrë Kreu i PD-së, Luzlim Basha u ka nisur një mesazh strukturave, kandidatëve, numëruesve, komisionerëve dhe vëzhguesve.
Nusja shkon të votojë, komisioneret: Na tërhiq pak hundën (VIDEO) Këtë të dielë kanë qenë të shumta vajzat që veshur me fustanin e nusërisë kanë shkuar për të votuar. Njëra prej tyre
KQZ kërcënon komisionerët: Vazhdoni votimin ose... Një pjesë e KZAZ-ve nuk po vazhdojnë votimin pavarësisht vendimit të KQZ-së për t'a shtyrë atë. Në një deklaratë për
Çfarë po ndodh me zgjedhjet?! PD bllokon 30 qendra votimi Partia Demokratike ka tërhequr komisionerët e saj në 30 qendra votimi në Lushnje dhe në Divjakë. Sipas komisionerëve
Zbardhet sms-ja, Tahiri u jep porositë e fundit komisionerëve të PS-së Heshtja zgjedhore po shoqërohet me incidente, shkelje e tentativa për blerje votash. Ndërkohë që vetëm pak orë na nd
Meta plas "bombën": Në Dibër janë shitur komisionerët Një deklaratë të fortë ka bërë ish-kryetari i LSI-së Ilir Meta sa i përket zgjedhjeve lokale që u mbajtën në Dibër, pas
2 ditë nga zgjedhjet, KQZ jep alarmin: Zgjedhjet në rrezik! Zëdhënësja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve u ka bërë thirrje partive politike të dorëzojnë në mënyrë urgjente propozi
Këta janë 27 komisionerët dhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit që u votuan sot (FOTO) U votuan sot në Kuvend 27 emrat në komisionet e vettingut dhe të Kolegjit të Apelimit që do t’i hapin rrugë zbatimit të
KQZ: Zgjedhjet e 25 qershorit rrezikojnë të futen në kolaps Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ditën e sotme ka paralajmëruar kolapsin në procesin zgjedhor, pasi drejtuesit e administr
Propozimi i PS: Komisionerët e qendrave të votimit të jenë mësues Komisioni i Posaçëm i Reformës Zgjedhore ditën e djeshme ka përfunduar afatin 9¬ mujor pa realizuar asnjë ndryshim në Ko
PD-PS ndërrojnë komisionerët një ditë para zgjedhjeve Një ditë para votimit për kreun e Bashkisë së Dibrës, partitë politike kanë kërkuar ndërrimin e komisionerëve, kjo pas a
Halimi denoncon me një video manipulimin e zgjedhjeve Deputeti i djathte Eduard Halimi publikoi një video, ku sipas tij, provon manipulimin e zgjedhjeve nga koalicioni qeveri
S'ka votime në burgun e Rrogozhinës Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve ka konfirmuar faktin se në burgun e Rrogozhinës nuk janë zhvilluar votime. Të burgosu
Ka edhe kështu, komisionerët ndërpresin votimin se duan të hanë bukë Kanë qënë qytetarët të cilët kanë denoncuar një rast të pazakondtë, ndërsa u është dashur të presin plot 30 minuta pasi
Komisionerët zihen me grushta në një qëndër në Fier Një situatë e tensionuar është rregjistruar në Fier, ku mes komisionerëve ka pasur dhunë. Në fshatin Gjokalli të komunës